Telekomunikacja jak na dłoni

Sieć 5G

Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Sieć 5G

Postprzez umcusumc » 12 paź 2018, o 15:11

Nie rozumiesz. Po pierwsze nie jest mowa o ministrach. Po drugie nadal środowisko i zdrowie będzie miało dużo do powiedzenia. Po trzecie sam chyba nie wierzysz w to co piszesz o obniżeniu pojemności sieci? Pomarzyć można i to tyle w temacie. Poza tym, naprawdę sądzisz, że operator obsługujący dane ministerstwo strzeliłby sobie w kolano? ;) Myk jest taki, że było powiedziane wprost - daj mi argument, który można położyć na szali wagi. Tego argumentu brakuje i już. Tak więc będziemy mieli 5G, ale przy obecnych normach.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez p2225 » 12 paź 2018, o 15:19

A kto rządzi tymi ministerstwami jak nie ministrowie? Sekretarka? Jak operatorzy nie będą mogli odpalić 5G to podejmą bardziej radykalne środki i nie będą czekać aż zaczną im spadać wpływy z powodu uciekających klientów do sieci stacjonarnych. To będzie dla nich gorsze niż czasowe obniżenie pojemności. Na taki argument w 100% zaprzeczający szkodliwości to sobie możemy poczekać jeszcze z 50 lat, a "społeczeństwo" i tak powie, że to są sfałszowane badania.
Taa chyba będziemy "mieli" te 5G, ale z zasięgiem do 50 metrów na co 5-tej stacji, albo ze sporo obniżonym zasięgiem 2G/3G/LTE.
B7+B3+B20+QAM256:
http://www.speedtest.net/android/4429188025.png
p2225
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 1
Model telefonu: LG G6
Sieć: Orange, Nju

Postprzez kozien70 » 12 paź 2018, o 15:53

Zmiana rozporządzenie odnośnie norm promieniowania leży w gestii ministra ochrony środowiska. Od początku byłem sceptyczny co do szans na zmianę naszych norm PEM i nadal jestem przekonany, że przynajmniej do 2021 roku nie ma na to szans (wybory do parlamentu, potem prezydenckie).
A rozsądek podpowiadałby takie rozwiązanie: harmonizacja norm PEM do tych zgodnych z wiadomymi wytycznymi, przy jednoczesnym wdrożeniu kompleksowego systemu monitorowania: ileś stałych punktów pomiaru PEM + ileś "lotnych" stacji pomiarowych, wykonujących pomiary bez uprzedzania operatora + uprawnienia do nakładania wysokich kar administracyjnych za przekroczenie norm, włącznie z uprawnieniem do wydawania nakazu natychmiastowego wyłączenia stacji jeśli w ciągu np. 24h od chwili powiadomienia operatora moc jej promieniowania nie zacznie spełniać norm.
Cywilizowany kompromis? Wg mnie tak. Ale problem jest jeden: antypemowcy nie znają słowa kompromis.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez umcusumc » 12 paź 2018, o 17:58

@kozien70 :)
Widzę tylko problem w momencie, gdy na jednym maszcie jest kilku operatorów.
Ogólnie pomysł ciekawy, choć środowisko nadal ma problem z tym, że nikt jeszcze nie zbadał szkodliwości promieniowania. W dodatku swoje stanowisko uzgadniają ze zdrowiem, które jest równie sceptyczne. Problem w tym, że w dyskusji padło stwierdzenie, że kiedyś (raptem jeszcze kilkanaście lat temu) leki na bazie opiatów uważano za nieszkodliwe/nieuzależniające - SIC!, cola była zdrowa, palenie nie powoduje chorób. I obawiają się: 1) że może być tu podobna sytuacja. I z bólem serca muszę się z nimi zgodzić 2) nie mają wiedzy o tym, ze podwyższenie norm PEM jest jest faktycznie niezbędne dla funkcjonowania 5G.
A sam pomysł monitorowania warto im przekazać. Zawsze to jakiś argument.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Pawrzes » 18 paź 2018, o 13:33

Kraków chyba nie będzie miał 5G :wink:
https://krknews.pl/jestesmy-zdumieni-ze ... wyborczej/

Nawet drzewa będą wycinać bo liście tłumią 5G :lol: :roll:
Pozdrawiam
Pawrzes
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 55
Model telefonu: Smartfony
Sieć: PLAY Orange VirginMobile Plus

Postprzez kozien70 » 18 paź 2018, o 14:10

Stowarzyszenie Nasze Bielany i Gelzok - wszystko jasne.
Już pisałem: ja bym im na 24h wyłączył wszystko oprócz czystego 2G - zostawiłbym po 4 stacje u każdego operatora na całe miasto. W4 powinno się dogadać i zrobić im taki jednodniowy blackout, po uprzednim wydaniu komunikatu.
Po raz kolejny jest tak, że garstka nawiedzonych oszołomów terroryzuje ogół.
kozien70
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Galaxy S9+
Sieć: W4

Postprzez matek451 » 18 paź 2018, o 15:12

A ja pisałem że będą prekursorem na skalę światową i oni sami już mówią że są pionierami w walce z PEM. To miasto od dawna jest skazane na cisze radiową, należy uszanować wolę suwerena. Mieszkańcom Krakowa marzy się powrót do świetności czyli średniowiecza gdy był stolicą Polski.
matek451
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez ja.michal » 18 paź 2018, o 20:56

@kozien70, tylko 2G i tylko połączenia alarmowe. :)

Argumenty w sumie są zabawne bo są niemal identyczne jak te gdy wprowadzano elektryfikację.

Wpływ promieniowanie zapewne jakiś ma, ale nie ma co się oszukiwać, jesteśmy obrzucani różnej maści promieniowaniem z kosmosu i nawet nie wiemy o jakiej sile. Atmosfera i magnetosfera nie chroni nas bezwzględnie.
ja.michal
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 21

Postprzez JFK2016 » 18 paź 2018, o 23:29

ja.michal napisał(a):Wpływ promieniowanie zapewne jakiś ma, ale nie ma co się oszukiwać, jesteśmy obrzucani różnej maści promieniowaniem z kosmosu i nawet nie wiemy o jakiej sile. Atmosfera i magnetosfera nie chroni nas bezwzględnie.

+1, chyba ludzie nie mają innych zainteresowań, znajomych i łączy ich walka z urojonym smogiem radiowym, proponuję mieszkańcom Krakowa wybudowanie kopuły, bo bez tego promieniowanie kosmiczne też może ich zabić. :)
JFK2016
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez dt » 19 paź 2018, o 09:46

Mam wrażenie że PEM to taki chłopiec do bicia - temat zastępczy dla prawdziwego problemu jaki mają ze smogiem. Dziś np. od rana mapa zanieczyszczenia w Krakowie czerwona i bordowa - normy pyłu przekroczone kilku/kilkunastokrotnie ale ważniejszy jest niewidzialny elektrosmog. Jestem za takim blackoutem. Szybko im się odwróci jak ludzie pod urząd przyjdą protestować. Sami studenci wystarczą :mrgreen:
dt
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 1
Model telefonu: SGS 8
Sieć: Plus

Postprzez matek451 » 19 paź 2018, o 11:24

Poczytajcie sobie jak oni tam w Krakowie zmienili plany zagospodarowania i sobie nabudowali wieżowców w korytarzach napowietrzania miasta. Oni z tym smogiem to będą walczyć do końca świata i dzień dłużej. Teraz maja kolejnego króliczka, PEM czy 5G. a jak wiadomo nie sztuką króliczka złapać tylko sztuką króliczka gonić. A z 5G w Polsce to wyjdzie tak jak mawiał klasyk u Sowy " ch..... i kamieni kupa". W demokracji rządzi większość, niekoniecznie ta mądrzejsza.
matek451
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez JFK2016 » 19 paź 2018, o 18:56

Nawet jak wyłączą ostatni piec na paliwo stałe, powietrze nie będzie czyste, ale ludzie lubią być okłamywani w naszym kraju, a że nie było i nie ma publicznych mediów (tylko nastawione na oglądalność i komercję), to kto ich ma uświadamiać?! Planet ma za małą oglądalność, wydadzą mld na przebudowę kotłowni a efekt będzie marny, zamiast zatrudnić ekipę inżynierów aby przedstawili odpowiednie plany urbanistyczne (taniej zburzyć te wieżowce). PEM to bardzo wygodny przeciwnik. :arrow:
JFK2016
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez ja.michal » 20 paź 2018, o 23:33

matek451 napisał(a):W demokracji rządzi większość, niekoniecznie ta mądrzejsza.

Również nie do końca. Jak policzysz ile % osób, które mogło, poszło zadecydować i ile % z tych co poszło zadecydowało to ci wyjdzie, że jednak mniejszość decyduje.

JFK2016 napisał(a):taniej zburzyć te wieżowce

Żeby to było tak szybkie i proste. Byłoby miło, nie tylko spoglądając na Kraków, ale również na inne miasta, w tym stolicę. Ale jak to mówią, dla chcącego nic trudnego.
ja.michal
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 21

Postprzez Mixiorek » 31 paź 2018, o 23:47

Ericsson w Polsce

#Łazienkowska3 najnowocześniejszym stadionem na świecie
Ericsson i Legia Warszawa, we współpracy z innowacyjnymi startupami, przygotowują się na wdrożenie technologii #5G na stadionie. Już niedługo kibice doświadczą jeszcze większych emocji
Stay tuned

https://www.facebook.com/ericssonpolska ... &__tn__=-R
Mixiorek
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Sieć: Każda

Postprzez Mixiorek » 9 lis 2018, o 13:24

Łukasz Kucharski
‏@kucpap

Minister cyfryzacji Marek Zagórski dla PAP : W listopadzie projekt zmian w prawie koniecznych dla 5G; obecny poziom norm pola elektromagnetycznego (PEM) wytwarzanego przez urządzenia telekomunikacyjne jest - zdaniem ministra - "blokujący dla rozwoju"

https://twitter.com/kucpap/status/1060802084088545280
Mixiorek
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Sieć: Każda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technikalia