Telekomunikacja jak na dłoni

Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Postprzez piotrzet » 18 paź 2018, o 10:41

Ramirez
To, że ty nie masz awarii to nie znaczy, że tych awarii nie ma. W Plusie o czym można przeczytać na forum czy profilach społecznościowych są awarie ale o mniejszym zasięgu. Jeszcze nie spotkałem się z taką siecią co nigdzie awarii by nie miała.
WellDone
Dodajmy do tego, że Plus ma najwięcej pasma, a największe problemy z zapchanymi nadajnikami.
http://www.speedtest.net/result/a/4297134853.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ3
Sieć: T-Mobile

Postprzez Ramirez » 18 paź 2018, o 11:40

Wiem że nie ma sieci bez awarii ale akurat tutaj mi najstabilniej ta siec chodzi. Co z tego jak np w tmobile miałem lepszy zasięg, lepsza jakość połączeń czy większe prędkości internetu jak system informatyczny wiecznie leżał. Ani aktywować pakietu, ani coś załatwić w BOK. Takiej nieudolnej sieci dawno nie widziałem. Orange było lepsze, ale miało dużo awarii, a BOK mimo że najlepszy w moim odczuciu, zatrudniający najbardziej kompetentnych pracowników, to trzeba było odczekać 30 dni aby coś tam naprawili. Takie mam odczucia jako użytkownik prepaida. W abonamentach być może inaczej to działa. Co do Plusa to mam do zarzucenia bardziej polityke roamingową. Byłęm w tym roku na granicy z Czechami i Słowacją i z automatu łączyło się tylko z EDGE. LTE czy 3G trzeba było wymuszać ręcznie mimo że miało normalny zasięg.
Ramirez
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 58
Model telefonu: Moto Z Play
Sieć: Plus

Postprzez Patryk7588 » 18 paź 2018, o 12:35

@WellDone, między "zacofanym" Plusem a "nowoczesną" resztą są 3-4Mbps różnicy, więc coś tu chyba nie gra?
Nawet przy odrzucenia RK w Play, wyniki są na styku.
Co może być tego powodem skoro operatorów dzieli taka przepaść?
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S9

Postprzez piotrzet » 18 paź 2018, o 12:46

Niby 3-4 Mb/s różnicy, a Plus pomimo tego, że ma najwięcej pasma od kilku miesięcy nie potrafi tej różnicy przeskoczyć. To raczej z tym coś jest nie tak.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Patryk7588 » 18 paź 2018, o 13:02

Konkurencja ma 3 tys stacji więcej + najnowsza technologia, jakim cudem mniejszy Plus ze starą technologią jest tak blisko???
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez piotrzet » 18 paź 2018, o 13:10

Która to ta najnowsza technologia której Plus nie ma? Z tego co mi wiadomo to Plus ma obcenie największe zasoby pasma, a prędkości są niższe gdy powinny być tym czasem co najmniej 10 Mb/s wyższe niż konkurencji.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Patryk7588 » 18 paź 2018, o 13:13

piotrzet napisał(a):Która to ta najnowsza technologia której Plus nie ma?

Masz wymienione wyżej, nie w moich postach. :-)
Więcej pasma ale mniej stacji, konkurencja ma więcej stacji ale mniej pasma, w miastach się to wyrównuje.
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez WellDone » 18 paź 2018, o 13:23

@patryk

Dla mnie te rankingi speedtestów to kant tyłka otłuc.
Wiecie na przykład, że w T i O dostali prikaz machania codziennie speedtestów gdzie wyniki są powyżej 100mbps? Oczywiście nie mówię o konsultantach z infolinii..

Druga sprawa moje zarzuty wobec Plusa to fakty czyli tak jak napisałem technologie i rozwój sieci. To, że Plus ma w 3 miastach polski najwyższe prędkości, a w reszcie kraju problem z samy zasięgiem LTE to mnie wcale nie rajcuje.
WellDone
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: iPhone 8, Redmi Note 5
Sieć: Play, pozostali

Postprzez Pabloeq » 18 paź 2018, o 13:33

JFK2016 napisał(a):Więcej-ZSZ specjalnie rozkręcił aukcję aby wykrwawić konkurencję i w znacznym stopniu wykonał plan.

W tym to oni się głównie specjalizują, nikogo nie wykrawił, plus jest za mały i za słaby żeby zagrozić koncernom. Natomiast wizerunkowo to sami się wykrwawili, smród po netnecie pozostał, spółce z kapitałem zakładowym 5000zł licytującej częstotliwości za 2mld...
Tu zawiodło państwo polskie, służby i system tej nieszczęśliwej licytacji.

JFK2016 napisał(a):W 2014 roku na voice przeszedłem z Play do Orange i nie mogłem w to uwierzyć jaki był wówczas dramat z zasięgiem, transmisją danych poza miastami w Orange (dzięki podobnym wpisom na forach można było wówczas odnieść wrażenie że tylko N i długo, długo nic, real zupełnie odwrotny). Plus wówczas bił na głowę N, sytuacją się zmieniła dopiero w 2015 roku po uzyskaniu koncesji na LTE800, Orange/N zaczęły inwestować w sieć poza dużymi miastami i ze smartfona/tabletu można było korzystać w podróży. Ja korzystam z Orange na codzień, także nie podniecaj się, szału nie ma (może to też się szybko zmieni i wrócą z dynamiką rozwoju sieci do 2015 roku). Jeżeli tak chcecie się lansować technicznym wyposażeniem stacji, to Play długo, długo nic, Plus w Białymstoku, Orange/T-Mobile, reszta Plusa. OT kolejność.

Masz poczucie humoru, z Play do Orange? No interes życia;-) W każdym aspekcie, i potem co? Na RK u Orange? :lol:
Bzdury, nie było żadnego "dramatu z zasięgiem", a plus nigdy nie bił niczym N! bo nie był w stanie, ich zawsze ratowały nagromadzone częstotliwości (20MHz 1800) N! miało współdzielone 15MHz 1800 wtedy. W plusie nigdy nie było żadnej innowacyjności i nie będzie bo Zyga to sęp.

A ja to niby z czego korzystam na codzień? Masz w stopce. Miałem plusa i porównywałem z nimi, odpadał w dużych i średnich miastach, poza miastami różnie bywało ale było więcej miejsc gdzie w tym złym Orange widziałem 3G a w plusie 2G. Dlatego ich odrzuciłem, transfery internetowe nigdy nie powalały w plusie, zawsze ale to zawsze było wolniej niż w Orange.
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Samsung S7 ; iPhone SE
Sieć: Orange ; T-mobile

Postprzez piotrzet » 18 paź 2018, o 15:10

Patryk7588
Szkoda tylko, że nie ma danych żeby to stwierdzić.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez MobileMaster » 18 paź 2018, o 15:51

WellDone napisał(a):Co z tego, że LTE jest "stabilne" jak za chwile wpada w EDGE, i to często w centrum dużego miasta
To zdanie samo sobie przeczy :roll: Jakie miasto niby?
iphoneski napisał(a):2600 na promilu wszystkich stacji

Kolega chyba nie rozróżnia promili od procentów....
WellDone napisał(a):Dla mnie te rankingi speedtestów to kant tyłka otłuc.
Wiecie na przykład, że w T i O dostali prikaz machania codziennie speedtestów gdzie wyniki są powyżej 100mbps?
Sugerujesz ze T i O manipulują wynikiem? Skąd to info?

piotrzet napisał(a):Z tego co mi wiadomo to Plus ma obcenie największe zasoby pasma, a prędkości są niższe gdy powinny być tym czasem co najmniej 10 Mb/s wyższe niż konkurencji

No wiesz tako samo N podobno powinno miażdżyć Plus bo ma więcej BTS'ów i dużo więcej odpaleń L2600, a jakoś tak dużej przewagi nie ma... dlaczego? Jak już uwzględnimy ilość przesyłanych danych to ogólnie robi się śmiesznie.

WellDone napisał(a):To, że Plus ma w 3 miastach polski najwyższe prędkości, a w reszcie kraju problem z samy zasięgiem LTE to mnie wcale nie rajcuje.

Póki co to niestety ten problem będzie głownie dominował w Play jeśli uwzględnimy tylko ich zasięg (bez roamingu).
MobileMaster
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez spotify » 18 paź 2018, o 22:01

Ramirez napisał(a):Tak większość tu najechała na Plusa. Istotnie ze stacjami dali się przegonić konkurencji i to widać. Ale jest inna rzecz. Te zacofanie sprawniej chodzi niż konkurencja.

Proste. Jak nie dłubiesz, nie próbujesz czegoś poprawić to co ma się zepsuć?
spotify
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez JFK2016 » 18 paź 2018, o 22:56

spotify napisał(a):W Trójmieście na Kaszuby się mówi o dużym terenie - Miastko, Bytów, Chojnice, Człuchów, Kościerzyna itd i to na pewno jest większy teren. Z Gdyni do Chojnice ponad 130km.
I wiele więcej miejsce w Polsce Plus jest słaby. Tu nie chodzi o samo LTE ale o całość, gdzie nawet 2G plusa często brakuje.

Może jesteś humanistą i z matematyką masz prawo stać "na bakier" (ja podałem ci promień w którym się często poruszam, nie odległość z punktu do punktu :) ).
spotify napisał(a):
Coś Ci się chyba pomieszało. Co ma LTE800 do voice? Przeszedłeś z Play i narzekałeś na zasięg w O? A to dobre :D (RK to dla mnie nie zasięg, tylko konieczność)

Chciałem sobie poprawić, w dodatku z bardzo dobrym telefonem wyposażonym w modem LTE (co wówczas nie było standardem), a przeszedłem szok-siatka stacji oparta o gołe HSPA+900 na 2 opów (dziś w voice używa się smartfonów, a nie Nokii 3310), oj to był dopiero skansen. Dlatego Zygi tak wpuścił ich w tą licytację, gdyż potrzebowali go "jak ryba wody" (przy okazji zmodernizowali znaczą część sieci dodając LTE1800/2600).
Patryk7588 napisał(a):@WellDone, między "zacofanym" Plusem a "nowoczesną" resztą są 3-4Mbps różnicy, więc coś tu chyba nie gra?
Co może być tego powodem skoro operatorów dzieli taka przepaść?

Dodaj Patryk taki szczegół- że ten "skansen" najwięcej przerzuca danych i to nie po nocach jak u pozostałych (bo pakiet nocny w Plusie to zaledwie 200GB/m-c), "mission impossible".
Pabloeq napisał(a):Tu zawiodło państwo polskie, służby i system tej nieszczęśliwej licytacji.

Przed 2015 to państwa nie było (przetarg na LTE1800 był również lipny, pozostali "ze strachu" nie odważyli się protestować...).
Pabloeq napisał(a):a plus nigdy nie bił niczym N! bo nie był w stanie, ich zawsze ratowały nagromadzone częstotliwości (20MHz 1800) N! miało współdzielone 15MHz 1800 wtedy. W plusie nigdy nie było żadnej innowacyjności i nie będzie bo Zyga to sęp.

Masz pecha, bo używam obecnie Orange i wiem jak to wygląda bez kolorowania, przed rokiem 2015 N w żaden sposób nie można było porównać do Plusa, bo dzieliła te sieci przepaść (dużo się zmieniło po wygraniu licytacji i znacznej modernizacji sieci, ale operator się "wykrwawił", po 2 latach przyhamował, oddał za "grosze" pasmo CDMA-450MHz...), a teraz wcale nie mniej mają do zrobienia na sieci od Plusa aby to rzeczywiście wydajnie działało, liczone w ilości przerzuconych danych (tak jak w Plusie i Play-który na dziś w miastach jest "poza zasięgiem W3").
JFK2016
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez Pabloeq » 19 paź 2018, o 08:17

JFK2016 napisał(a):Masz pecha, bo używam obecnie Orange i wiem jak to wygląda bez kolorowania, przed rokiem 2015 N w żaden sposób nie można było porównać do Plusa, bo dzieliła te sieci przepaść (dużo się zmieniło po wygraniu licytacji i znacznej modernizacji sieci, ale operator się "wykrwawił", po 2 latach przyhamował, oddał za "grosze" pasmo CDMA-450MHz...), a teraz wcale nie mniej mają do zrobienia na sieci od Plusa aby to rzeczywiście wydajnie działało, liczone w ilości przerzuconych danych (tak jak w Plusie i Play-który na dziś w miastach jest "poza zasięgiem W3").

Nie mam pecha bo też używam Orange, co ma ilość przerzucanych danych do prędkości w speedtestach? Ja zużywam więcej prądu od sąsiada, mam lepszą sieć energetyczną czy tylko większe zużycie energii?

JFK2016 napisał(a):Przed 2015 to państwa nie było (przetarg na LTE1800 był również lipny, pozostali "ze strachu" nie odważyli się protestować...).

A co było przed 2015 rokiem?
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Samsung S7 ; iPhone SE
Sieć: Orange ; T-mobile

Postprzez spotify » 19 paź 2018, o 12:35

Chciałem sobie poprawić, w dodatku z bardzo dobrym telefonem wyposażonym w modem LTE

Zadałem Ci pytanie. Co ma pokrycie LTE800 do voice? Mieszasz dwa różne zagadnienia.
Plus też niedomagał z zasięgiem LTE. Dopiero teraz po LTE900 zaczyna dorównywać pokryciem N!. Same LTE1800 oczywiście swoją siłą dawało jakoś radę ale po LTE800 w N! to oni byli z przodu Solorzowej sieci.
spotify
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe