DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 • Strona 70 z 77
 • 1
 • 68
 • 69
 • 70
 • 71
 • 72
 • 77
 #1026955  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 10:37
matek451
Po pierwsze speedtest który podał wcale nie świadczył o przeciążeniu sieci tylko raczej o słabych parametrach dopiero w kolejnym poście je dodał po drugie dziwne, że jakoś tutaj o T-M wypisujesz że oferta obciąża i w ogóle jakoś o konkurencji tego nie widzę. Nie dość że oferta jest lepsza od konkurencji, ma możliwość zmiany w ciągu umowy i konsultanci odradzają ją w przypadku obciążonych lokalizacji to jeszcze źle. Pokaż mi w takim razie sieć w której mamy lepszą ofertę a nie ma zapchanych lokalizacji. Widać, niektórym nie podoba się dalej to, że T-M wprowadził coś rewolucyjnego, a konkurencja nawet z tym nie potrafiła się równać. Co do promowania oferty 20 Mb/s proste więcej można tego sprzedać niż prędkości 60 Mb/s co jest logiczne. Po za tym rozumiem masz dostęp do danych i wiesz z jakiego powodu oferta MAX została wycofana? Bo inaczej jak nie to nie potwierdzone bzdury. Skoro T-M ma tyle tak zapchanych lokalizacji to czemu od roku średnie prędkości nie maleją a wzrastają? A to że piszesz, że nie było zapchanych lokalizacji to świadczy tylko o twojej nie wiedzy. Jeszcze nie spotkałem się z taką idealną siecią co takich problemów by nie było. To samo mogę napisać o Play czy innych sieciach i też można napisać oferta 100GB zrobiła swoje i zapchała sieć na amen. Także skończ wypisywać te farmazony bo się to nudne robi. I kończę z tym offtopem bo dyskusja nie ma z tobą najmniejszego sensu. Bo ciągle T-M jaki to zły bo ma nolimits i nawet konsultanci nie chcą sprzedać oferty, a konkurencja jak ma 100 GB i zapchane nadajniki i to nawet że sprzedają kolejne aktywacje na zapchanych lokalizacjach to żadnego słowa nie można o nich powiedzieć. Śmieszne to i nic więcej.

https://www.speedtest.net/result/a/4751935806.png
 #1026993  autor: matek451
 18 paź 2018, 11:38
A czy to jest temat która sieć jest lepsza, którą ofertę wybrać? Nie, temat dotyczy prędkości internetu mobilnego wszystkich operatorów. Użytkownik pokazał działanie T-mobile u niego na LTE w godzinach szczytu i jest nie halo, sieć nie daje rady. Jak zwykle podniecasz się rankingami w speedtestach. Ty świata poza T-mobile nie widzisz, nie trafia do ciebie podstawowy argument ze sprzedaż ofert no limit wpłynęła na ilość przewalanych danych i musi się odbić na jakości LTE. Ludzie tego doświadczają i dzielą się swoimi doświadczeniami. Nie interesuje ich jak działają inni operatorzy, jakie mają oferty. Oni brali domowy T-mobile z określonych względów i nie podoba im się że po jakimś czasie na LTE maja po kilka Mb/s. Nie sztuką jest wprowadzić taka ofertę ale zapewnić użytkownikom sensowne prędkości w niej. Przecież to jest usługa dedykowana do zastosowań domowych. Co komu po no limit z takimi prędkościami? Jeśli nie sprzedają czy promują z DL do 20Mb/s to widać że się rok temu pomylili wprowadzając całkowite bez limitu z wysokimi progami DL a nawet MAX. Po roku aby utrzymać minimalny poziom usługi LTE muszą stosować działania ograniczające , cudów nie ma, coś za coś. Idea aby pod strzechy wprowadzić łącza domowe bez limitu danych w oparciu o sieć mobilną może i słuszna ale z jej wykonaniem bywa różnie. Każdy operator musi się liczyć ze specyfiką polskiego użytkownika, chce dużo i tanio a jak bez limitu to nie zakręca kurka, niech sobie leci. DIL był przykładem ,sam dla testów wykorzystałem 2TB/m-c. Niestety ale życie weryfikuje takie oferty, wątpliwe aby któryś z operatorów sprzedawał za 29zł/m-c TB danych w internecie mobilnym. Tendencje są już inne. Główny powód koszty, drugi określona przepustowość sieci mobilnych.
 #1026997  autor: pakierhakierxd
 18 paź 2018, 11:49
niestety wszystko zależy od lokalizacji,obciążenia nadajników a nawet czy jest lato :D
w moim przypadku w lato internet potrafił tak działać że na lte nie dało się prawie korzystać tzn jakiś film obejrzeć :D
http://www.speedtest.net/result/7726965788
Ale tak to jest z mobilnym

Pozdrawiam :)
Online
 #1027001  autor: matek451
 18 paź 2018, 12:03
Tylko klienci internetu domowego T-Mobile korzystają cały rok. Podpisują abonament na 2 lata i jak na początek działa im te 20Mb/s to liczą że tak będzie przez cała umowę. T-mobile im nie jest w stanie tego zagwarantować. Te ograniczenia w sprzedaży też nie pomogą bo internet domowy nie jest przypisany do konkretnej lokalizacji, nie mówiąc o jakiś priorytetach na BTS-ie czy rezerwacji pasma na BTS-ie dla jego użytkowników.
 #1027002  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 12:05
A która sieć jest to wstanie zagwarantować stałą prędkość? I która sieć inna ogranicza sprzedaż internetu mobilnego?

https://www.speedtest.net/result/a/4751935806.png
 #1027004  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 12:10
A no właśnie więc nie wiem skąd u niektórych takie problemy i pisanie jaki to T-M zły. Gdy konkurencja ma dokładnie to samo albo i gorzej.

https://www.speedtest.net/result/a/4751935806.png
 #1027017  autor: habish
 18 paź 2018, 13:06
Co z tego że T-Mobile ma teoretycznie internet bez limitu?
Pytanie ilu mają klientów, którzy faktyczne transferują tysiące GB danych miesięcznie.
Jako jedyni nie chwalą się transferem kwartalnym, wcześniejsze dane wskazywały na to że ruch mają niewielki, najmniejszy ze wszystkich operatorów.
Podejrzewam że dla znacznej większości wystarczy 200-300GB miesięcznie a takie ilości potrafi zapewnić każdy operator.
 #1027029  autor: matek451
 18 paź 2018, 13:45
Jeśli T-mobile ogranicza sprzedaż domowego i stosuje inne działania to oznacza nic innego ze przerasta on możliwości sieci LTE operatora i nie jest on w stanie zapewnić prawidłowego działania z satysfakcjonującymi prędkościami. W takiej sytuacji kontynuowanie oferty mija się z celem i faktycznie może warto ograniczyć oferty do limitu 200-300GB w dzień i dać noce bez limitu jak proponuje kolega wyżej. @piotrzet wykazuje syndrom otoczonej twierdzy , nikt nie pisze że T-Mobile jest zły czy najgorszy ale zauważamy że póki co sieć mobilna nie jest w stanie oferować no limit z TB danych bez wyraźnego pogorszenia jakości usługi. Dotyczy to wszystkich operatorów. T-mobile podjął próbę i chwała mu za to ale jak okaże się że zmieni coś w ofercie to nie powinno to być przedmiotem ataku klientów. Sam korzystałem z DIL-a za grosze przez 5 lat, Play u mnie działał zawsze OK . Ale zawsze miałem świadomość że to promocja , teraz pozostały miłe wspomnienia i zero urazu z powodu zakończenia usługi.
 #1027102  autor: JFK2016
 18 paź 2018, 22:09
sp6huk pisze:Taryfa którą posiadam to RELAX. 100GB LTE + 50GB 3G.
Użytkownika, który zużywa średnio poniżej 4GB na dobę nie nazwałbym ssaczem, więc wątpię, żebym dostał od TM lejka. Aż z ciekawości sprawdziłem, umowę mam z TM dokładnie od 566 dni, sobie teraz policz łączną ilość pobranych/wysłanych danych na ilość dni.

LTE1800
Obrazek
Ja na tym internecie siedzę lata (Play/Plus/Orange, różne lokalizacje-duże miasto, małe, prowincja), przetestowane wszystkie pasma w rożnych konfiguracjach, obciążeniach sieci, parametrach sygnału. Ww transfery przy takich parametrach tj. włączony lejek, oczywiście nie przy tym wyniku 30/23Mbps (żadna to nowość-każda z sieci ma odpowiednie zapisy w regulaminach, też miałem podobnie przez krotki okres w Orange-po uruchomieniu promocji "1410", gdy sieć LTE1800 dostawała zadyszki), gdybyś go nie miał to download spadłby znacznie, a upload już nie tak drastycznie, gdyż jest znacznie mniejsze zapotrzebowanie na dane wysyłane.
matek451 pisze: Czekamy na kolejne "teorie", przecież sieć T-Mobile nie może się degradować. Co tam fakty, jak nie potwierdzają zdania niektórych to gorzej dla faktów.
Teorie to Ty próbujesz tutaj tworzyć-o padającej sieci T-Mobile, to u ciebie norma jak np. szablonowe odpowiedzi dla klientów Plusa z góry przekreślające użytkowanie tej sieci.
matek451 pisze:Ja się zachowuję normalnie, podchodzę realnie do faktu że świadczenie usługi bez limitu danych nawet z ograniczonym DL do 20Mb/s w dłuższej perspektywie czasu musi się skończyć tak jak u kolegi w Świdwinie.
Bzdury wypisujesz (lub inaczej ujmując próbujesz cichaczem lansować ofertę Play z limitami), oferty z gwarantowanymi, dużymi limitami, sztucznie, podprogowo napędzają zużycie danych (zapłaciłem za xxx danych, więc muszę wykorzystać bo mi się należy...).
matek451 pisze:Oni brali domowy T-mobile z określonych względów i nie podoba im się że po jakimś czasie na LTE maja po kilka Mb/s. Nie sztuką jest wprowadzić taka ofertę ale zapewnić użytkownikom sensowne prędkości w niej. Przecież to jest usługa dedykowana do zastosowań domowych. Co komu po no limit z takimi prędkościami? Jeśli nie sprzedają czy promują z DL do 20Mb/s to widać że się rok temu pomylili wprowadzając całkowite bez limitu z wysokimi progami DL a nawet MAX. Po roku aby utrzymać minimalny poziom usługi LTE muszą stosować działania ograniczające , cudów nie ma, coś za coś. Idea aby pod strzechy wprowadzić łącza domowe bez limitu danych w oparciu o sieć mobilną może i słuszna ale z jej wykonaniem bywa różnie. Każdy operator musi się liczyć ze specyfiką polskiego użytkownika, chce dużo i tanio a jak bez limitu to nie zakręca kurka, niech sobie leci.
Wzruszyła mnie ta historia i troska o klienta, ale ja się rozczulał nie będę, bo ceny usług są tak niskie że klient musi takie ryzyko sobie w kalkulować (kilkanaście lat temu ludzie na osiedlach płacili za podłączenie się do dostępu stałego vi internet po 500-600zł, a prędkości były w kbps i do tego ISP nie dawali rady z ich utrzymaniem, także mało znasz rynek, żeby wymagać trzeba płacić, a tu po odliczeniu kosztów modemo-routera, cena usługi wychodzi ok. 30zł/miesiąc, sorry "taki mamy klimat"...).
matek451 pisze: DIL był przykładem ,sam dla testów wykorzystałem 2TB/m-c. Niestety ale życie weryfikuje takie oferty, wątpliwe aby któryś z operatorów sprzedawał za 29zł/m-c TB danych w internecie mobilnym. Tendencje są już inne. Główny powód koszty, drugi określona przepustowość sieci mobilnych.
Tej usługi nigdy nie powinno być w takich ramach, na szczęście ta patologia zostaje wyłączona (zaczynają się uczyć, kilka wpisów na blogu pomogło, wreszcie coraz lepiej potrafią włączać lejki dla ofert prepaid, kolejnym etapem będzie włączanie QoS/FUP, tak aby usługa działała sprawnie nawet przy "dojechanej" sieci, jak w W3). Ściągnąłeś 2TB w ciągu miesiąca i na forach się chwaliłeś że masz ponad 100Mbps w godzinach szczytu-to jednak można, wystarczy odpowiednia infrastruktura. Ja na "skansenie" Plusa w Łodzi wyciągam teraz Obrazek, gołe LTE1800, na LTE2600 leci jeszcze stabilniej na download 30Mbps, niestety upload jest kiepski 1-2Mbps (za daleko nadajnik).
 #1027120  autor: matek451
 18 paź 2018, 23:44
Wypisujesz te swoje dyrdymały od lat. Najpierw o Play a teraz na siłę chcesz udowodnić że sieć LTE T-mobile się nie degraduje. Nie czytasz ze zrozumieniem ,pomijasz fakty i speedtesty użytkowników T-Mobile którzy potwierdzają ze sieć klęka. Tutaj użytkownik ze Świdwina pokazał speedtesty z godziny 20 na LTE1800 i LTE800 z Dl na poziomie 2Mb/s . Od razu zarzucasz mu ze ma kiepskie parametry sygnału więc on pokazuje że ma idealne. Dla Ciebie to żaden dowód, zarzucasz mu że jest ssaczem i założyli mu jakiś super lejek a tu zonk bo okazuje się że on nie ma oferty no limit i żadnym ssaczem nie jest. Ale ty ciągniesz dalej, nie zauważasz ze dla porównania pokazał test z godziny 24 i na nim prędkości są już normalne co idealnie pokazuje że sieć w godzinach szczytu lezy. Użytkownik @sp6huk wypunktował cię, obalił wszystkie twoje głupawe teorie i udowodnił Ci ze nie masz zielonego pojęcia o tym jak działa LTE T-Mobile w takich miasteczkach. Tu nie zrzucisz winy na samo gołe LTE800 bo pokazałem ze W Świdwinie są 3 BTS-y z LTE1800N! i jeden z LTE800 a mimo to sieć LTE T-mobile tam już nie daje rady. Takich lokalizacji jest coraz więcej, ja nie tworzę teorii tylko opieram się na faktach. Ty znany jesteś z tego ze się wymądrzasz , ja staram się pomagać ludziom którzy z T-mobile maja problemy. Tu ośmieszyłeś się na całego, zresztą n-ty raz . Ja nic nie lansuję tym bardziej Play z limitami, to ty od dawna masz fobie związane z tym operatorem i DIL-em.. Jesteś arogantem, uważasz ze jak klient płaci w T-mobile niewiele to nie ma żadnych praw, to operator ustanowił takie a nie inne ceny . A co do Plusa to ten operator od dawna zasługuje na kiepskie oceny . Czym chcesz zaimponować, tą nędzą z Plusa ? Twój speedtest jest tyle samo wart co moje pokazujące DL/UL 5/30Mb/s w Plusie na LTE1800 w godzinach szczytu i też z Łodzi. A tym LTE2600 z jednego z 2 BTS-ów Plusa w łodzi to co chcesz udowodnić? Że Plus ma sieć LTE2600 w tym mieście. Przecież to są BTS-y pokazowe, stworzone dla PR aby pochwalić się ze LTE2600 jest w kolejnym mieście i nic więcej. FUP bez żadnych zasad i reguł to zostaw dla tego swojego Plusa i dymanych przez niego od lat klientów. Play się nie przejmuj, poradzi sobie bez twoich "rad". Swoja drogą czym ty będziesz teraz żył jak wyłączy DIL-a ? Pozostanie tylko wklejanie tego speedtestu z plusa i pokazywanie logów z E5573.
 #1027336  autor: JFK2016
 19 paź 2018, 17:53
matek451 pisze:Wypisujesz te swoje dyrdymały od lat. Najpierw o Play a teraz na siłę chcesz udowodnić że sieć LTE T-mobile się nie degraduje...
Daleko mi do ciebie, cebula ląduje na śmietniku w Play stąd ta Twoja frustracja i uderzenie w internet bez limitu w T-Mobile (tak za dostęp do sieci się płaci, operator tam gdzie będzie miał problemy z przeciążeniem sieci, aby zachować jej używalność będzie włączał QoS, czy Tobie się to podoba czy nie).
matek451 pisze: Nie czytasz ze zrozumieniem ,pomijasz fakty i speedtesty użytkowników T-Mobile którzy potwierdzają ze sieć klęka. ... Pozostanie tylko wklejanie tego speedtestu z plusa i pokazywanie logów z E5573.
A cóż to swoje CV piszesz?! Nigdy nie miałem modemu E5573, mam 3 modemy cat.4 i stary niezniszczalny cat.3 E398 (jeden z gigabit, innych nie potrzebuje, gdyż raz sieć działa mi bdb, dwa żaden operator nie pozwoli na transfery w godzinach szczytu powyżej 100Mbps bez limitu, albo sieć na to nie pozwoli przeciążeniami, gdybym kupował takową ofertę, to wiadomo dla bezpieczeństwa brałbym modem LTE-A).
matek451 pisze: Tutaj użytkownik ze Świdwina pokazał speedtesty z godziny 20 na LTE1800 i LTE800 z Dl na poziomie 2Mb/s . Od razu zarzucasz mu ze ma kiepskie parametry sygnału więc on pokazuje że ma idealne.
Nie manipuluj i nie nakręcaj ludzi, to że ma inną ofertę, ba dostępny pakiet nie oznacza że operator nie może włączyć mu ograniczenia (nie używasz tej sieci, ani N to się nie wypowiadaj, miałem pakiet podstawowy i przez kilka tygodni gdy sieć "siadała" wieczorami, Orange włączał lejek czasowy), ja nie muszę daleko szukać-nie dałeś linka do warunków używania internetu @ART74 viewtopic.php?f=27&t=100939&start=30, warunkach gdzie jak operator nie uruchomi kolejnego nadajnika LTE w pobliżu (a że teren trudny to nie jest takie proste), można zapomnieć o dobrze działającej sieci LTE. Jest to przykład gdzie sprawdziłoby się CDMA/LTE450MHz.
matek451 pisze: Ale ty ciągniesz dalej, nie zauważasz ze dla porównania pokazał test z godziny 24 i na nim prędkości są już normalne co idealnie pokazuje że sieć w godzinach szczytu lezy.
Orange/N włącza lejki czasowe, aby zachować używalność sieci, to nie Play (na szczęście Play zaczyna się uczyć i dbać o tych klientów którzy przynoszą przychody dla sieci). :)
matek451 pisze: FUP bez żadnych zasad i reguł to zostaw dla tego swojego Plusa i dymanych przez niego od lat klientów.
FUP ma czytelne zasady dla tych co korzystają z tej sieci i wiedzą ile zużywają danych, jaki mają pakiet abonamentowy (dla osób z zewnątrz mogą być nieczytelne), po wykorzystaniu pakietu podstawowego lejek DL20Mbps/UL7Mbps (osobiście nie zużywam aż tyle danych i nigdy nie złapałem się na inne progi, mogą coś na ten temat powiedzieć inni rzetelni użytkownicy, których mało...życie...).
matek451 pisze:Play się nie przejmuj, poradzi sobie bez twoich "rad". Swoja drogą czym ty będziesz teraz żył jak wyłączy DIL-a ?
Bynajmniej, po ostatnich decyzjach sieć idzie w bdb kierunku (jestem w trakcie negocjacji oferty voice z Play, choć Orange zaczyna mocno schodzić ceną oferty w dół, jednocześnie podnosząc zawartość, jeżeli się zdecyduję to będzie pewien przełom o którym nie omieszkam napisać na forum w stosownym temacie :) ). Specjalnie dla Ciebie wspólne LTE1800 w Orange Obrazek. P.S Ślepa furia, nie ma już darmowego, nielimitowanego internetu LTE w RBM (formalnie od grudnia), popisywania się że bez limitu i 100Mbps w godzinach szczytu, ba gdyby nawet włączyli lejek to kolejnych kilka kart SIM czeka na uruchomienie. :lol:
 • Strona 70 z 77
 • 1
 • 68
 • 69
 • 70
 • 71
 • 72
 • 77
 • 1
 • 68
 • 69
 • 70
 • 71
 • 72
 • 77