Telekomunikacja jak na dłoni

[REBTEL] czyli no-limit za darmo - Dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Rebtel - operator z no-limitem za darmo

Postprzez darekka » 17 paź 2018, o 20:24

Tak SIMki są darmowe i jak wolisz to możesz zamówić nowy numer i po testach(zasięg jest Plusa, jakość itp.) możesz złożyć wniosek o przeniesienie Twojego stałego numeru z innej sieci na tą SIMkę, którą testowałeś-jej numer w takim przypadku skasują i podłączą do niej numer przeniesiony).

Liczą na to, że będziemy dokupować internet(drogo mają relatywnie), bo 1GB to jednak mało dla młodych ludzi(do takich ofertę głównie kierują).

Ja tam żadnego ryzyka nie widzę.

Rejestracja w zasadzie to nie istnieje(przynajmniej kurier oddając przesyłke dowodu nie woła), bo zamawiasz podając swoje dane w formularzu i kurier przywozi kopertę z SIMką, pyta o adresata i jak ktoś potwierdzi, że nim jest lub to członek rodziny wręcza koperte i jedzie dalej(bywa, że nawet nie trzeba się podpisać w ich terminalu, bo sami to robią żeby szybciej było)-słyszałem o osobach, które SIMki od kuriera miały w skrzynce pocztowej.

Jak dobrze idzie to na drugi dzień z rana masz aktywowaną SIMkę i dzwonisz.
http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 7
Sieć: T-mobile, RBM

Postprzez jutek » 17 paź 2018, o 20:29

jamto02 napisał(a):
darekka napisał(a):Jaki maja w tym interes skoro wszystko za free. Będzie powtórka z Virgina?

Może kiedyś wprowadzą opłatę 10zł za oferowany pakiet, bo jak widać po mailu, który ktoś otrzymał, rozważali też taki model biznesowy ;)
Jak będzie powtórka z Virgin to pikuś, byleby nie było powtórki z Vectone. Choć w porównaniu z początkami Vectone tu wygląda to dużo lepiej zorganizowane.
jutek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez darekka » 17 paź 2018, o 20:33

Może tak być, że jak ochłoną i zobaczą bilans koszty/zyski na naszym specyficznym rynku aby przetrwać wprowadzą jakąś niewielką opłatę i o ile nie będzie ona wygórowana to mają spore szanse, że dusigrosze zostaną w tej sieci.

Ja się zamierzam cieszyć każdym dniem bez opłat. 8)
http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Kamil7878 » 17 paź 2018, o 20:45

@Darekka,
Według mnie nie mają szans na przetrwanie, owszem działających od 7 lat ale w państwach gdzie pakiety no limit w cenie 12 e są bardzo atrakcyjne, a w Polsce kto im tyle zapłaci? Narazie testują to ludzie którzy, się tym interesują i na nas oni nie zarobią, zamowiliscie karty ale do neta napewno używacie innej oferty kto z was niech sam sobie odpowie czy jakiś dodatkowy pakiet? Dadatkowo trzeba dodać kartę, to też trochę potencjalnych nowych klientów odstrasza.
Kamil7878
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez jutek » 17 paź 2018, o 20:53

Może też być tak, że jak zdobędą powiedzmy te 100tys. klientów to odsprzedadzą polski oddział: czytaj klientów np. Solorzowi, który odpowiednio zapłaci za obszerną bazę klientów i w ten sposób osiągną zwrot. Dzięki darmoszce przyrost tej bazy jest i będzie bardzo szybki, w tempie nieosiągalnym dla płatnych usług. Nawiasem mówiąc dziwię się, że nawet nie wymagają zgód marketingowych.
jutek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez darekka » 17 paź 2018, o 20:55

Testy robili we Wrocławiu i ponoć wyszły im zachęcająco(chyba bilans mieli na+) więc poszli w Polskę. Jak napisałeś najpierw trafili na to ludzie tacy jak my-obeznani z cenami,rynkiem i do tego oszczędni(nie powiem, że skąpi :lol: , bo mi tu na głowę zaraz wskoczą) i na nas nie zarobią raczej ale i nie stracą(dostana statystyki zużycia), bo darmową reklamę im robimy i zwołujemy członków rodzin itp. Jak zbudują bazę/renomę marki to możliwe, że wprowadzą jakąś formę odpłatności dla nowych, a może i dla wszystkich.

Ewentualnie jak kolega jutek pisze zbudują bazę i ją opchną jakiemuś potentatowi telko.

Ciężko będzie im przetrwać na ogólnopolskim rynku ale trzymam kciuki.
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez pantin » 17 paź 2018, o 21:07

Oferta za 10 zł to podobno oferta za granicę do Polski w aplikacji.

Rebtel posiada też aplikację do dzwonienia o takiej samej nazwie. Oferta dotyczy tylko i wyłącznie naszej aplikacji dla klientów z zagranicy dzwoniących do Polski.
pantin
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 4 [Global]
Sieć: Virgin Mobile, Red Bull Mobile, Rebtel, Aero2

Postprzez kemsinenu » 17 paź 2018, o 21:27

Wracając do możliwości kradzieży komuś numeru... Czy po złożeniu wniosku o MNP na przenoszony numer przychodzi jakieś powiadomienie SMS?
kemsinenu
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez arat99 » 17 paź 2018, o 21:34

Czy jeżeli mam u nich 1 kartę sim, to mogę zamówić druga i na nią przenieść numer z innej sieci ?
arat99
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez jamto02 » 17 paź 2018, o 21:54

Zamówiłem ale ręka zadrżała przy danych karty.... Jednak wszystko im się podaje. Jedyną tarcza obronna to jest hasło sms. Dla świętego spokoju podałem konto gdzie mam niewielkie sumy i tak to pozostanie
Jak następuje aktywacja, przysyłają jakąś instrukcję ? Jakieś konto u nich trzeba mieć do obsługi nr?
jamto02
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez surface123 » 17 paź 2018, o 22:02

Forumowicze

U Was też nie ma powiadomienia ( npbsms ) że ktoś dzwonił jeśli numer był wyłączony ??
surface123
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez jutek » 17 paź 2018, o 22:19

@arat99 tak
@surface123 nie ma, dodatkowo póki co do mnie w ogóle nie dochodzą smsy
jutek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez robbo2k » 17 paź 2018, o 22:22

Karte mam i ja :) dzisiaj kurier dostarczył czas na testy
http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
robbo2k
Stały bywalec
Stały bywalec

Pochwały: 2

Postprzez ratatam » 18 paź 2018, o 09:09

jak tam u was z netem?
u mnie prędkości są śmieszne (rzędu 2mbit/s) i cały czas utrzymuje na 3G mimo dobrego zasięgu Na karcie Plusa miałem bez problemu cały czas LTE
ratatam
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Pochwały: 1

Postprzez kowal2200 » 18 paź 2018, o 09:38

U mnie LTE cały czas, prędkości jak z Plusa jedynie wysoki ping, ok. 150 ms
kowal2200
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: S9+ oraz LG Q6
Sieć: Plus Biznes konto 110, Fakt, VM Freemium, SIPdiscount, Halonet, Orange, Play

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix