Telekomunikacja jak na dłoni

[REBTEL] czyli no-limit za darmo - Dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Rebtel - operator z no-limitem za darmo

Postprzez pantin » 15 paź 2018, o 23:15

Po co im dane to wiadomo. Moja karta dostarczona w piątek jeszcze nie działa.
pantin
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 4 [Global]
Sieć: Virgin Mobile, Red Bull Mobile, Rebtel, Aero2

Postprzez jutek » 15 paź 2018, o 23:38

wojszu napisał(a):- Czy po wyczerpaniu bezpłatnego internetu nie aktywuje się z automatu pakiet płatny?
- Czy mogę zablokować połączenia międzynarodowe i połączenia i sms premium?
- Z tego co rozumiem to połączenia krajowe wykonuje się standardowo, a tylko międzynarodowe przez aplikację? Jest to dla mnie istotne bo teściowa mam zwykły telefon na klawisze.

1. Nie
2. Wystarczy nie doładowywać środków na połączenia międzynarodowe. Połączeń i sms premium w Rebtel nie ma
3. Tu nie jestem pewien, ale najprawdopodobniej: krajowe standardowo, międzynarodowe można standardowo (jeśli masz środki na międzynarodowe), jeśli nie masz środków możesz zadzwonić międzynarodowo tylko przez aplikację do innego użytkownika Rebtel korzystającego z aplikacji

EDIT:
Sam ciekawy jestem na jakiej dokładnie zasadzie działa to "darmowe" dzwonienie międzynarodowe przez aplikację, na angielskiej wersji swojej strony chwalą się, że w przypadku wielu krajów nie wymaga internetu, a wykorzystuje automatycznie tworzące się lokalne numery dostępowe, więc to nie jest na zasadzie zwykłego komunikatora.
jutek
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez dominik920 » 16 paź 2018, o 10:56

Po jakim czasie od złożenia zamówienia otrzymaliście kartę sim ? jest wysyłanie jakieś potwierdzenie na maila po złożeniu zamówienia ?
Doradca Klienta Biznesowego Sieci Play
Tel:536037830
Mail:dominik.wierzbicki@sprzedaz.playmobile.pl
dominik920
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: LG G2 Mini
Sieć: Idea>Orange>Plus>GaduAIR>Play(MNP)

Postprzez darekka » 16 paź 2018, o 11:33

Doczekałem się swojej SIMki do MNP zamówionej 4.10.2018. Teraz liczę czas do aktywacji.

Różnica w zawartości przesyłki pomiędzy moją, a żony z piątku to: brak nalepki REBTEL, a w zamian obecność ulotki z pakietami.
http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 7
Sieć: T-mobile, RBM

Postprzez andx » 16 paź 2018, o 11:49

Chciałbym dopytać obeznane Osoby, co po kolei zrobić aby przenieść nr do Rebtel i zostać ambasadorem. Najpierw trzeba wypełnić https://www.rebtel.com/pl/najtanszy-abo ... basadorow/ ? a później zamówić sim https://www.rebtel.com/pl/najtanszy-abonament/order/ ? Czy otrzymam sim(przeniosę nr) jeśli jestem z poza wskazanych miejsc? Przepraszam, jeśli głupie pytania.
andx
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Lg G6, Samsung S7, A5
Sieć: Plusz, T-Mobile, a2mobile

Postprzez darekka » 16 paź 2018, o 11:54

Kartę SIM z nowym numerem lub ze zleceniem zmiany operatora można zamawiać z dostawą w dowolne miejsce w Polsce, bo dowozi je kurier DPD. Aby przenieść numer z innej sieci masz 2 drogi-zamówić od razu kartę z opcją zmiany operatora lub zamówić nową kartę(potestować zasięg i usługi, a jak będzie OK) to po testach złożyć wniosek zmiany operatora(karta zostanie ta sama, którą byś odebrał z nowym numerem tylko numer z niej skasują i dopiszą Twój przeniesiony).

Ambasadorów szukają tylko z kilku miast więc jeśli nie mieszkasz w, którymś to lipa z ambasadorowania.
http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez eve_111 » 16 paź 2018, o 12:02

andx napisał(a):Chciałbym dopytać obeznane Osoby, co po kolei zrobić aby przenieść nr do Rebtel i zostać ambasadorem. Najpierw trzeba wypełnić https://www.rebtel.com/pl/najtanszy-abo ... basadorow/ ? a później zamówić sim https://www.rebtel.com/pl/najtanszy-abonament/order/ ? Czy otrzymam sim(przeniosę nr) jeśli jestem z poza wskazanych miejsc? Przepraszam, jeśli głupie pytania.

nie każdy może zostać ambasadorem, na ambasoadora przechodzi się coś w rodzaju "rekrutacji". A potem ma się i benefity (np. 10gb neta zamiast 1gb, gadżety, imprezy itp.) ale też i obowiązki (pokazywanie marki w mediach społecznosciowych, zapraszanie nowych użytkowników itp.) ale tak jak mówię - nie każdy może zostać ambasadorem :)
eve_111
Obserwator
Obserwator

Postprzez Remington » 16 paź 2018, o 12:07

darekka napisał(a):Różnica w zawartości przesyłki pomiędzy moją, a żony z piątku to: brak nalepki REBTEL, a w zamian obecność ulotki z pakietami.

Ja dostałem to i to. Karta dostarczona w piątek (do MNP), nadal nie działa.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez darekka » 16 paź 2018, o 12:12

Skubańce-żony SIMkę do MNP z piątku odpalili w poniedziałek przed 11tą(z tymczasowym numerem).
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez andx » 16 paź 2018, o 12:14

Dzięki za fachowe odp. Z tego co widzę ambasadorstwo odpada. Poczytałem trochę regulamin Rebtel i kurcze, cyt:
"Następnie, aby zakończyć proces zakładania konta i umożliwić korzystanie z usług, klient zostanie poproszony o podanie danych odpowiedniej, ważnej karty kredytowej lub debetowej w celu umożliwienia dokonywania bezgotówkowych doładowań stanu konta przez wykonywanie zakupu kredytów ogólnoświatowych, abonamentów, pakietów danych i innych ofert, okazji, planów i podobnych produktów udostępnianych i prezentowanych okresowo przez Rebtel na stronie"
Nie ma karty, nie ma Rebtel?
andx
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez darekka » 16 paź 2018, o 12:16

Dokładnie nie dasz karty z, której ani grosza nie pobiorą o ile sam nie zechcesz dokupić np.GB nie dostaniesz REBTELA.
darekka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez kamil4862 » 16 paź 2018, o 12:27

Karta z nowym numerem zamówiona we czwartek, a już dotarła. Jednak dają radę :)
Obrazek
kamil4862
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Pochwały: 14
Sieć: Play

Postprzez andx » 16 paź 2018, o 12:28

darekka napisał(a):Dokładnie nie dasz karty z, której ani grosza nie pobiorą o ile sam nie zechcesz dokupić np.GB nie dostaniesz REBTELA.

Czyli "zwykła" karta bankomatowa odpada, chyba nie, bo to też karta debetowa, tylko czy to wszystko jest bezpieczne?
Ostatnio edytowano 16 paź 2018, o 12:39 przez andx, łącznie edytowano 1 raz
andx
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez adbadbad » 16 paź 2018, o 12:29

kamil4862 napisał(a):Karta z nowym numerem zamówiona we czwartek, a już dotarła. Jednak dają radę :)

Ja tez w czwartek zamowilem, do dzis nie dotarła (Warszawa).
adbadbad
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez kowal2200 » 16 paź 2018, o 12:42

Karta dotarła w piątek. Wczoraj ok 19 została aktywowana. Działają MMSy, wysyłanie i odbieranie. Prędkości i pingi Polkomtelowskie. IP Z Wrocławia. HD Voice. Połączenia Plus =>Rebtel są traktowane jako pozasieciowe. Mam numer tymczasowy. Ogólnie jestem zadowolony, to tak na szybko.
kowal2200
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: S9+ oraz LG Q6
Sieć: Plus Biznes konto 110, Fakt, VM Freemium, SIPdiscount, Halonet, Orange, Play

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix