DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 9 z 18
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18
 #1019556  autor: Gomez-C4
 25 wrz 2018, 19:14
@Dorotea, wpadłem jeszcze na sposób wykorzystania starych PInk-ów - to też trzeba będzie przetestować, wygląda to następująco, koszt miesięczny : 56zł-64zł .
Uruchamiamy co 2 dzień - "Dzień bez Limitu " każdorazowo koszt 4zł , dajmy prosty przykład : 1 stycznia tuż po północy uruchamiamy pakiet " Dzień bez Limitu " zgodnie z regulaminem mamy 100GB ( może i więcej ) do 2 stycznia 23:59 i 3 dnia ponownie uruchamiany "Dzień bez Limitu " i tak w kółko do końca miesiąca.
Ciekawi mnie to czy jest to możliwe do zrealizowania.
 #1019564  autor: abrams
 25 wrz 2018, 19:36
marcin19883 pisze:
Dorotea pisze: W regulaminie napisali, że promocja do odwołania więc chyba trochę potrwa.
Tylko jak wchodze na stronę regulaminów, to widze w tytule "20 GB INTERNETU ZA 10 ZŁ NA WAKACJE ” W OFERCIE FAKT MOBILE" :( słowo wakacje mnie martwi
Ja jestem przekonany żę chodzi o wkacje studenckie czyli do końca września na pewno będzie, nie wykluczyłbym też, że co najmniej do połowy października. Pamiętam, ze z początku września był ten pakiet na stronie gównej a teraz go nie ma (tylko droższe) za to FM reklamuja jeszcze ostro startery 20GB/90d/5zł
 #1019568  autor: Dorotea
 25 wrz 2018, 19:42
@Gomez-C4
Relacjonuj o postępach na forum.

@abrams
Dzięki za info, mam jeszcze kilka tych kart FAKT więc doładowałam teraz jeden z nich 5 zł i rzeczywiście można wykupić kolejne 20 GB, czyli 40 GB na 3 mies. jest za 10 zł :)

Uzupełnienie: viewtopic.php?f=22&t=81615&start=5205#p1019585
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 20:40 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1019602  autor: Bohann
 25 wrz 2018, 21:09
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale jakiś czas temu, gdzieś czytałem, że ten dzień bez limitu za 4 zł w starszym PInKu nie działa już 2 dni po odpaleniu, że to naprawiono i chodzi 24 godziny. Tak samo z tym limitem 100 GB, że nie obowiązuje już na dzień, lub dwa, tylko wlicza się razem ze wszystkimi usługami w tej taryfie (z wyjątkiem Nocy bez Limitu) do jednego limitu 100 GB na miesiąc. Po prostu Usługi 100 GB za 45 zł na 30 dni, Weekendy bez Limitu i Dzień bez Limitu mają jeden wspólny limit 100 GB na 30 dni. Mimo wszystko nie jestem tego pewny, wydaje mi się, że czytałem gdzieś o tym kilka, może kilkanaście miesięcy temu. Jak ktoś może to niech to potwierdzi.

Co do łączenia usługi 100 GB za 45 zł na 30 dni z Nocami bez Limitu, to lepiej uruchomić tą drugą usługę na drugim starterze w tej najnowszej taryfie InK razem z RWK itd., wychodzi to minimalnie taniej (9 do 10 zł), ale najważniejsze jest to, że po otrzymaniu lejka 2 Mbit/s, np. po ściągnięciu 150 GB nie będzie on działał w nocy, bo zmieniamy kartę SIM. Jeśli Noce bez Limitu będą uruchomione na tej samej karcie co te 100 GB i dostaniemy lejek, to będzie on obowiązywał również w nocy do końca tych 30 dni.
 #1019618  autor: abrams
 25 wrz 2018, 21:47
Mam kartę w RBM5 (skarbonka z DILa) i chciałbym z nią przejść do "RBM Siema na kartę PL" (widzę taka opcję w Play24) i tam korzystać np. z pakietu 50GB/30zł czy nawet z tego mniejszego. Ale czy z RBM-SMnkPL mogę przejść do Fakt Mobile ? (np. gdy resztę kasy chcialbym wykorzystać na rozmowy (bo 15 gr/min) ? Czy taka opcja pojawi mi się w P24 ewentualnie jaki kod ?
 #1019621  autor: jarekt
 25 wrz 2018, 21:51
Jeśli nie da się przejść bezpośrednio do danej taryfy Play/Fakt/RBM (kodem lub w Play24), to można pośrednio, przez inną taryfę (czyli jak to mówią na około).
Oczywiście niektóre zmiany są zablokowane w systemie (np. zmiana taryfy głosowej na internetową/data i odwrotnie).
 #1019625  autor: abrams
 25 wrz 2018, 22:05
Dorotea pisze:Uzupełnienie: viewtopic.php?f=22&t=81615&start=5205#p1019585 (...) na niektórych numerach po doładowaniu tylko 5 zł można wykupić kolejne 20 GB za 10 zł. Udało mi się to na numerze zaczynającym się na 791. Z kolei na zaczynających się od 530, 881, 884 taka sztuczka nie powiodła się.
Czyli są w FM "Happy numbers" :wink: Sprawdziłem mój, ten o którym pisałem powyżej i jest na 791 ale zerknąłem na drugą simkę, co czeka na aktywację i jest na .... 884 :(
 #1019629  autor: Gomez-C4
 25 wrz 2018, 22:16
@Bohann dzięki za info, szkoda, że ( tak jak piszą inni ) w PInK-u jest ograniczenie prędkości 70Mbs/20Mbs ( może to ograniczenie zniosą w momencie zakończenia DIL-u ), bo dla nocek idealnym rozwiązaniem jest InK z agregacją pasm, ale niedługo sam to sprawdzę w 2 kluczowych etapach - przed likwidacją DIL-u i po likwidacji, zobaczymy jak będzie.
 #1019646  autor: Bohann
 26 wrz 2018, 01:23
Noce bez Limitu w InK można też połączyć z Nju Internetowym, lub z podobnym odpowiednikiem w Plushu, jeśli się zbytnio nie przekracza 100/120 GB, lub jeśli ktoś przekracza znacznie, ale część transferu jest w stanie przenieść na noc. Razem z Nju po 2 latach to wychodzi 38 zł na miesiąc (29 zł + 9 zł) za 120 GB i nielimitowane noce.
 #1019824  autor: JFK2016
 26 wrz 2018, 21:21
Dorotea pisze: Na Play (DIL i nie tylko) upload jaki mam to minimum 30 Mb/s (jak przeciążony nadajnik albo zła pogoda), a często 50 Mb/s. W nocy i rano jeszcze lepiej. Przy normalnym użytkowaniu w zasadzie nie ma to znaczenia, ale jeśli chcę szybko wysłać sporo GB - robi różnicę i to kolosalną. Dla mnie na tyle istotną, że nadal będę to robić przez mobilny.
Przeglądałem te speedtesty na forum Play i fantazjujesz aż miło, 40Mbps to przekroczysz po godzinie 00.00, o 50Mbps to zapomnij (wynik max., możliwy chwilowo przy barku użytkowników na nadajniku, idealnych warunkach sygnału, wartości upload nie podlegają agregacji LTE-A). W godzinach szczytu to nie ma opcji aby osiągnąć coś więcej od przedstawianych wyżej średnich w kablówkach. Jedyną różnicą może być wyjście do światowych serwisów, na korzyść Play (to bardziej zawiły temat...).
 #1019865  autor: Dorotea
 26 wrz 2018, 23:28
Myśl sobie co chcesz, mnie to mało interesuje. Nadajnik Play widzę z okna (innych mobilnych też), operatorów kablowych w okolicy pod dostatkiem, więc Play nie jest jedyna deską ratunku dla mieszkańców, żeby masę ludzi na nim non stop siedziało. Abym mogła osiągnąć wcale nie najlepszy wynik na zagraniczny serwer: http://www.speedtest.net/pl/result/7324611995 kablówki muszą najpierw podnieść upload powyżej 30 Mb/s (tyle mają w najwyższych pakietach) i poprawić wyjście na świat. Także spokojnie oblecę sobie upload Nocami bez limitu.
 #1019872  autor: kolor100
 26 wrz 2018, 23:52
Dorotea pisze: nie najlepszy wynik na zagraniczny serwer: http://www.speedtest.net/pl/result/7324611995

Ładnie manipulujesz tymi testami, bo jak można nazwać test z 20.05? Dużo masz pod ręką takich "fajnych" wyników? Tak, z 20 maja... Prawdziwe Archiwum X.
Ciężko pokazać aktualny wynik, sprzed kilu minut?



Obrazek
 #1019876  autor: Dorotea
 27 wrz 2018, 00:01
Ciężko, bo mam lejek 2 Mb/s aktualnie, a to wcześniejsze to mój speedtest z forum Play (jest tego dużo więcej więc można sobie wyrobić opinię). Poza tym nie muszę nic nikomu udowadniać, ale z przyjemnością utrę Wam nosa jak już zdejmę lejek :mrgreen:

PS. Uprzedzając kolejne zarzuty, że się wykręcam itp. macie speedtest z lejkiem, aktualny: http://www.speedtest.net/result/7669301975
 #1020187  autor: JFK2016
 27 wrz 2018, 11:14
Dorotea pisze: Poza tym nie muszę nic nikomu udowadniać, ale z przyjemnością utrę Wam nosa jak już zdejmę lejek :mrgreen:
Coraz bardziej "zachodzisz w las" (jest "parę osób" którzy z internetu LTE korzystali jeszcze przed jego pojawieniem się w telefonach, dlatego że nie posiadali alternatywnego dostępu, a nie że pojawił się za free i trochę tą technologie znają, zwłaszcza że na początku klientów była garstka, oferty full 25GB/m-c...), j.w 40Mbps tj. osiągalne po północy. A skoro tak się rozkręcasz i masz sprzęt sieciowy którym się chwalisz, to nie przedstawiaj nam wyników speedtest (bo tj. tylko wynik max.), pokaż nam wykres wysyłania dużego pliku 1+...GB.
Dorotea pisze: PS. Uprzedzając kolejne zarzuty, że się wykręcam itp. macie speedtest z lejkiem, aktualny: http://www.speedtest.net/result/7669301975
[/quote]
Przy takim ograniczeniu, będą zachowane parametry. :).
 #1020417  autor: 3G
 27 wrz 2018, 23:21
Oboje macie trochę racji i oboje nie do końca. Po pierwsze upload przy 20 MHz pasma (tyle ma Play i Plus w LTE 2600) to teoretyczny max. 50 Mb/s. A padły tu słowa "często 50 Mb/s. W nocy i rano jeszcze lepiej". Jest to fizycznie niemożliwe, realnie 47-48 Mb/s, no może pod 49 w idealnych warunkach to wszystko.
Z drugiej strony nie ma co za bardzo pisać o obciążeniu sieci, bo upload się tak nie zatyka jak download (zdecydowanie więcej ludzie ściągają niż wysyłają), więc przy dobrym sygnale na LTE2600 Playa/Plusa możliwe jest ponad 40 Mb/s nawet w szczycie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1020428  autor: jarekt
 28 wrz 2018, 00:56
Dajcie spokój. @Dorotea jak na kobietę bardzo dużo umie i wie o sprawach technicznych czy konkretnie telekomunikacyjnych. Wiadomo, że kobiety znacznie rzadziej mają taką wiedzę techniczną jak faceci i bardzo rzadko się tym pasjonują czy choćby interesują.

Ale i tak sporo facetów zawstydza wiedzą wliczając nawet przeszkolonych pracowników telekomów. Charakterek też ma :) Niewyparzony język też się zdarzy ;), choć wszystko mega kulturalnie robi (w sensie pisze, bo może jak dzwoni do opa, to pokazuje zupełnie inny charakter :)).

Czasami nawet myślę, że to jakiś zakamuflowany facet, bo to niemożliwe aby to czy tamto umiała czy wiedziała :).
 #1020429  autor: Dorotea
 28 wrz 2018, 01:50
@jatekt
Możesz być spokojny, gdybym była zakamuflowanym facetem to na forum Play w pierwszej kolejności wytknęliby mi to modzi lub któryś z pracowników tam przesiadujących, bo nie szczędzą mi uszczypliwości, a znają moją tożsamość, gdyż podawałam nr i treści zgłoszeń, dzwoniłam na infolinię. Co prawda zapierają się, że nie mają dostępu do takich danych, ale kiedyś ktoś na tamtym forum napisał w jednym wątku rzecz odnośnie mojego konta, której nigdzie nie ujawniałam... a jak zaczęłam drążyć to nawet modzi nabrali wody w usta :)

Wracając do tematu, jakoś mi umknęło, żeby głównie skupić się na paśmie LTE2600 dla Play, a nadajnik mam w odległości mniejszej niż 1 km z widocznością optyczną.
  • Strona 9 z 18
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18