Telekomunikacja jak na dłoni

Roaming w UE - PREPAID

Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Roaming w UE - PREPAID

Postprzez GaduAirowiec » 24 sie 2018, o 14:56

adacomp napisał(a):
GaduAirowiec napisał(a): z pakietem GB z Coca coli c

Ten pakiet był w zeszłym roku, w tym go nie ma tylko jest 7x na miesiąc dzień bez limitu rozmów i sms w Play.

Zgadza się, od zeszłego roku przedłużam sobie te 25-30GB.
GaduAirowiec
Stały bywalec
Stały bywalec

Pochwały: 1
Model telefonu: Samsung Galaxy J5
Sieć: Play Formula na Karte

Postprzez TomLee » 24 sie 2018, o 15:44

Ja używam telefonów z dual sim. O wiele taniej przenieść się do FM i 5 miechów internet gratis w drugim simie. A wracając do kosztów roamingu, będąc 4 dni w DE ściągnęło mi z karty całe 3 PLN. Żonie 4 PLN bo trochę więcej używała.
TomLee
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: Samsung B2100, Hammer Blade, Redmi 4A
Sieć: Play, Fakt Mobile

Postprzez aster » 23 wrz 2018, o 20:21

Panowie, czy ja dobrze rozumiem, że dopłaty w nju obowiązują tylko do oferty na kartę, natomiast oferta na abonament (choć dużo się nie różni bo nie ma tu okresów minimalnych) jest wolna od dopłat do rozmów oraz internetu (aż do limitu GB)?

Sam jestem tym trochę zdziwiony bo w tym momencie może opłacić się przejść z oferty na kartę na ten quasi-abonament, tym bardziej że w duecie można mieć no-limit za 19zł/osoby.
aster
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: iPhone 6S
Sieć: M1 [Singapur], Play [Polska], Telstra [Australia], EE [UK]

Postprzez gskaruz » 23 wrz 2018, o 21:15

Panowie, wybieramy się z żoną w listopadzie na Wyspy Kanaryjskie.
Na miejscu teoretycznie będzie WiFi, ale zakładam że jeśli będzie słabo działało to przyda mi się kilka GB przez 2 tygodnie.
Ja mam Formuła Play na Kartę w Play, żona na kartę w nju.
Nie jestem na bieżąco z ofertami - czy dobrze rozumiem że pierwsze 500 MB internetu w roamingu mam gratis, a później mogę wykupić kilka razy po 500 MB za 15 zł? Czyli 2 GB wyniesie 60 zł?

W w nju 500 MB za 20 zł? I też możliwe wykupienie 2 razy gdy zajdzie taka potrzeba?
gskaruz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Karlos20 » 23 wrz 2018, o 21:24

aster napisał(a):Panowie, czy ja dobrze rozumiem, że dopłaty w nju obowiązują tylko do oferty na kartę, natomiast oferta na abonament (choć dużo się nie różni bo nie ma tu okresów minimalnych) jest wolna od dopłat do rozmów oraz internetu (aż do limitu GB)?

Na to wygląda, że aktualnie dopłaty są tylko na prepaidzie.
gskaruz napisał(a):Ja mam Formuła Play na Kartę w Play, żona na kartę w nju.
Nie jestem na bieżąco z ofertami - czy dobrze rozumiem że pierwsze 500 MB internetu w roamingu mam gratis, a później mogę wykupić kilka razy po 500 MB za 15 zł? Czyli 2 GB wyniesie 60 zł?

Zgadza się, 500 MB jest za darmo, następnie do przekroczenia limitu 1 GB na tańszego neta w UE masz stawkę 1 gr za 1 MB danych.
Przy dodatkowych pakietach masz za 15 zł po 500 MB bez dopłat, więc przy wykupionej Formule Unlimited w Polsce, pakiet dodatkowy nie ma sensu, wyjdzie drożej.
gskaruz napisał(a):W w nju 500 MB za 20 zł?

Tak, możesz kupić dowolną ilość danych, ale czy czasem nie opłaci się skorzystać z limitu GB na tańszego neta w roamingu UE? Cena ok 2 grosze za 3 MB przy limicie 1,87 GB w usłudze "wszystko za nie więcej niż 29 zł miesięcznie".
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Samsung Galaxy S8 SM-G950F
Sieć: PLAY - ABONAMENT Smartfon, Internet Domowy T-Mobile

Postprzez gskaruz » 23 wrz 2018, o 21:32

Karlos20 napisał(a):Zgadza się, 500 MB jest za darmo, następnie do przekroczenia limitu 1 GB na tańszego neta w UE masz stawkę 1 gr za 1 MB danych.
Przy dodatkowych pakietach masz za 15 zł po 500 MB bez dopłat, więc przy wykupionej Formule Unlimited w Polsce, pakiet dodatkowy nie ma sensu, wyjdzie drożej.

W Play mam ofertę 4w1 za 25 zł, czyli nielimotowane rozmowy, smsy + internet 6 GB.
Czyli po wykorzystaniu 500 MB płacę później tylko 1 gr za 1 MB? Czyli dodatkowe 500 MB kosztuje 5 zł zamiast 15?

Karlos20 napisał(a):Tak, możesz kupić dowolną ilość danych, ale czy czasem nie opłaci się skorzystać z limitu GB na tańszego neta w roamingu UE? Cena ok 2 grosze za 3 MB przy limicie 1,87 GB w usłudze "wszystko za nie więcej niż 29 zł miesięcznie".

Czyli jak wyżej, po wykorzystaniu bezpłatnych GB nic nie dokupować?
gskaruz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Karlos20 » 23 wrz 2018, o 21:40

gskaruz napisał(a):W Play mam ofertę 4w1 za 25 zł,

To Pakiet Formuła Unlimited na 30 dni, 4w1 kosztuje 21 zł.
gskaruz napisał(a):Czyli po wykorzystaniu 500 MB płacę później tylko 1 gr za 1 MB? Czyli dodatkowe 500 MB kosztuje 5 zł zamiast 15?

Przypominam: 500 MB za darmo, następnie 1 gr za 1 MB i tak do 1 GB limitu tańszego neta w roamingu UE (po wykupieniu usługi krajowej za każde wydane 5 zł masz ponad 300 MB limitu), po ich wykorzystaniu cena za neta wzrasta do 3 gr za 1 MB.
gskaruz napisał(a):Czyli jak wyżej, po wykorzystaniu bezpłatnych GB nic nie dokupować?

Jak uważasz, policz ile danych potrzebujesz i dopasuj opcje.
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Maciej Loret » 7 paź 2018, o 13:37

Witam,

numer, który obecnie jest w RBMEnK, będzie przez kilka dni w Hiszpanii (i tylko tam). Potrzebny jest dostęp do internetu. W RBMEnK można wykupić 500MB za 14zł. Pytanie czy można się bez problemu przenieść do innej taryfy w celu tańszego zakupu większej paczki internetu (2-5GB) zachowując (koniecznie!) "Pakiet Internet" ? A po powrocie oczywiście bez wrócić do RBMEnK wciąż zachowując ten "Pakiet Internet" ...
---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
Maciej Loret
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: LG G6 x2, Xiaomi Remi 4A, iPhone SE
Sieć: RBM Energy, Pnk, Play OdNowa x2, RBM 5

Postprzez Karlos20 » 7 paź 2018, o 18:45

Maciej Loret - zmiana taryfy to utrata środków pakietowych na koncie, również limitu na tańszą transmisję danych w UE i krajowej paczki danych na neta.
Przenosisz się do oferty odNOWA i bez problemu kupisz 1, 2 lub 3 GB neta do wykorzystania w roamingu UE, tym bardziej, że można kupić dowolną ilość pakietów, które będą ważne do ostatniego kilobajta i z tego tytułu nie masz przyznawanego limitu na dodatkowo płatną transmisję.
Przypomnę, że po wyczerpaniu pakietu, będą pobierać 3 grosze za 1 MB dodatkowej transmisji danych.
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez TomLee » 7 paź 2018, o 18:56

Karlos20. Nie tak działa roaming zagraniczny w odnowie. Wiem, bo korzystałem na 2 kartach. Pakiety GB są bezterminowe na terenie PL, jednak ich część przeznaczona na roaming zagraniczny (1,57 GB przy pakiecie 6GB) jest ważna przez 3 miesiące. Korzystając z tego pakietu(1,57 GB) za granicą musisz mieć środki na koncie bo od razu kasują około 1gr/1 mb. Wychodzi około 10 zł za 1 GB.
TomLee
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez Maciej Loret » 7 paź 2018, o 19:36

Karlos20 napisał(a):Maciej Loret - zmiana taryfy to utrata środków pakietowych na koncie, również limitu na tańszą transmisję danych w UE i krajowej paczki danych na neta.
Przenosisz się do oferty odNOWA i bez problemu kupisz 1, 2 lub 3 GB neta do wykorzystania w roamingu UE, tym bardziej, że można kupić dowolną ilość pakietów, które będą ważne do ostatniego kilobajta i z tego tytułu nie masz przyznawanego limitu na dodatkowo płatną transmisję.
Przypomnę, że po wyczerpaniu pakietu, będą pobierać 3 grosze za 1 MB dodatkowej transmisji danych.

W RBMEnK też chyba możesz kupić dowolną liczbę pakietów ?
Praktycznie w tej samej cenie... no i nie traci się aktualnych pakietów internetu.

Jeśli nie ma możliwości zachowania obecnego pakietu internetu przy zmianie taryfy, to raczej zrezygnuję ze zmiany taryfy i będą wykupywane sukcesywnie pakiet 500MB/15zł.
---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
Maciej Loret
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez TomLee » 7 paź 2018, o 19:45

W play 24 masz saldo przysługujące w RM. Zapewnij środki na koncie i korzystaj z internetu. zalecam tylko manualny wybór operatora bo mi domyślnie ustawił się o2-2G, który zmieniłem na Vodafone-LTE. Za 500 mb ze zwykłego pakietu GB, z konta ściągnie ci około 5 zł, więc po co kupować to za 15 zł?
TomLee
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez Maciej Loret » 7 paź 2018, o 19:53

TomLee napisał(a):Zapewnij środki na koncie i korzystaj z internetu. [...] Za 500 mb ze zwykłego pakietu GB, z konta ściągnie ci około 5 zł, więc po co kupować to za 15 zł?

Tyle, że tam nie ma wykupionego żadnego pakietu.
Nie mogę też znaleźć regulaminu pakietu "500MB za 15zł".
Widzę też RBMEnk pakiety 0,45GB za 9zł oraz 1GB za 20zł?
---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
Maciej Loret
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez Karlos20 » 7 paź 2018, o 19:54

TomLee: namieszałeś. Pisałem o pakietach DEDYKOWANYCH a nie o pakietach krajowych, które dają na 3m limit na tańszą transmisję danych.
Kupując pakiet dedykowany, nie otrzymujesz limitu, bo to net do zużycia tylko w roamingu UE, można kupić dowolną ilość pakietów w czasie nieokreślonym.
3. Transmisja danych w ramach pakietu jest rozliczana co 1 kB, co oznacza, że jednostki są pobierane z pakietu przy każdym rozpoczętym 1kB
transmisji danych.
4. Paczki Internet UE są ważne przez cały okres obowiązywania Umowy.
5. Użytkownik może aktywować dowolną liczbę Paczek Internet UE.
6. W przypadku całkowitego wykorzystania środków z Paczki Internet UE:
6.1. dalsze korzystanie z Internetu będzie odbywało się zgodnie z Cennikiem Oferty Play na Kartę odNOWA.
6.2. lub Klient ma możliwość włączenia kolejnej Paczki Internet UE.

W RBME masz do wyboru kupno pakietów krajowych, żeby specjalnie dopłacać po 1 gr za 1 MB, lub kupując za 15 zł 500 MB.
A w odNOWIE masz 1 GB za 30 zł, 2 GB za 55 zł i 3 GB za 80 zł - do wyboru - do ostatniego kilobajta i BEZ DOPŁAT.
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Maciej Loret » 7 paź 2018, o 19:58

Karlos20 napisał(a):W RBME masz do wyboru kupno pakietów krajowych, żeby specjalnie dopłacać po 1 gr za 1 MB, lub kupując za 15 zł 500 MB.

Zaraz. Czyli oprócz wykupienia pakietu za 15zł dodatkowo trzeb zapłacić 0,01zł za 1MB? Tzn. pobrane 100MB będzie kosztowało 15zł + 1zł ?
---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
Maciej Loret
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta na kartę i mix