DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 169 z 193
  • 1
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 193
 #1018389  autor: Andrzej311
 21 wrz 2018, 14:43
Gdyby mało ludzi wiedziało o DIL to pewnie nadal by trwał. A tak janusze biznesu z alledrogo sami sobie bicz ukręcili. Z dnia na dzień użytkowników przybywało. Wystarczyło tylko zablokować nowych użytkowników.
 #1018392  autor: pantin
 21 wrz 2018, 14:52
Cóż, za długo z DIL-a sobie nie po korzystam (w sumie 3 miesiące), szkoda, że tak późno ją znalazłem (jedna jeszcze przepadła, a jeszcze inna nie wiem gdzie jest. Jest tylko plastik co się kartę wyłamuje. W sumie zgarnąłem wtedy na Red Bull X-Fighters 3 sztuki) :). I tak się zdziwiłem, że po 7 latach dało się uruchomić (nieaktywowana nigdy), kartę sobie zostawię (dla SD).
 #1018394  autor: kolor100
 21 wrz 2018, 14:54
Dorotea pisze:
Andrzej311 pisze:Dzisiaj niestety lejek powrócił. Aby go nie mieć trzeba byłoby co dzień kupować pakiet danych najtańszy. Chyba, że opcja ze zmianą taryfy i aktywacja na nowo DILa. Ale nie wiem czy też nie trzeba by kupić jakiś pakiet danych, czy wystarczyłby ten 1 Bajt po zmianie taryfy. Jeśli ktoś już sprawdzał to niech potwierdzi.
Po zmianie taryfy i powrocie do RBM5 pojawia się 1MB, ale to nic nie zmienia, bo trzeba mieć wykupiony pakiet internetowy,
Nie do końca tak jest, czasem wystarczy tylko włączyć DIL i net śmiga nawet 12 dni (mój rekord, średno 7 dni), na tym 1 MB. Tylko nie wolno wyłączać rutera.
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2018, 14:58 przez kolor100, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1018395  autor: Dorotea
 21 wrz 2018, 14:56
Mnie się nie udało bez pakietu internetowego. Nawet speedtest nie chciał się uruchomić.

A co do pakietu 1GB za darmo to nie znam takiego kodu, nikt go tu nie poda więc darujcie sobie posty "wiem, ale nie powiem" bo tylko wkurzacie ludzi :)
 #1018397  autor: iphoneski
 21 wrz 2018, 14:58
@jarekt A taka praktyka nie jest przypadkiem trochę samolubna? Wkoncu do tego chyba służy forum żeby sobie wzajemnie pomagać i dzielić się informacjami. Chociaż mi przez fora play uwalił fajną ofertę - zmiana taryfy na lubię to i net No limit każdego dnia. To chyba nawet było lepsze od DIL bo zmieniałeś taryfę i znowu mogłeś śmigać do oporu :)
Jak było cicho to opcja sobie żyła, a potem wszyscy wiemy co było.
 #1018398  autor: jarekt
 21 wrz 2018, 15:03
iphoneski pisze:@jarekt A taka praktyka nie jest przypadkiem trochę samolubna?
@iphoneski, ale pytanie skieruj do tego, który w kółko o tym trąbi, czyli do @24bis24 :)
 #1018400  autor: Andrzej311
 21 wrz 2018, 15:10
iphoneski pisze:@jarekt A taka praktyka nie jest przypadkiem trochę samolubna? Wkoncu do tego chyba służy forum żeby sobie wzajemnie pomagać i dzielić się informacjami. Chociaż mi przez fora play uwalił fajną ofertę - zmiana taryfy na lubię to i net No limit każdego dnia. To chyba nawet było lepsze od DIL bo zmieniałeś taryfę i znowu mogłeś śmigać do oporu :)
Jak było cicho to opcja sobie żyła, a potem wszyscy wiemy co było.
Kiedy to było... Stare dobre czasy :mrgreen:
 #1018405  autor: iphoneski
 21 wrz 2018, 16:04
@Andrzej311 Chyba w 2014 wyłączyli. Ale to to już było januszowanie na całego, bo ten patent też w RK działał. Aż nie chcę myśleć ile play zapłacił za to W3 nie zarabiając ani grosza. Jaka to była kiedyś fajna sieć ;)
Teraz już tak raczej nigdy nie będzie. Po pierwsze ze względu na akcjonariuszy oczekujących zysków a po drugie budowa własnej sieci sporo kosztuje.
 #1018414  autor: Gomez-C4
 21 wrz 2018, 17:34
No proszę, "Janusze Biznesu " znowu w akcji - pomimo, że doskonale wiedzą, że DIL-a już niedługo wyłączą to jednak parcie na sprzedaż starterów z RBM1 i RBM5 ( na znanym portalu aukcyjnym ) nieświadomym kupującym zwycięża z etyką :? żal na to wszystko patrzeć.
 #1018416  autor: iphoneski
 21 wrz 2018, 17:43
Nie mieszaj biznesu z etyką. Biznes jest albo udany albo nie. Ten widać jest udany skoro ludzie z niego nie rezygnują. Gdybym miał te karty też bym je migiem sprzedawał bo za miesiąc nie będą nic warte.
 #1018417  autor: JFK2016
 21 wrz 2018, 17:45
Niezły ubaw mam jak "Janusz, Janusza jedzie za cebulowanie. Sam kiedyś "januszowałem (lata 2013-2014- 1/2 umowy z Plusem na internet 25GB/miesiąc za ok. 60 zeta z dużym rabatem). Po skończeniu kontraktu i podpisaniu aneksu na ofertę "no-limit" DIL-a używałem tylko do okresowego sprawdzania jak wykańcza sieć LTE1800 (był taki moment przed rokiem 2015 że internet wieczorem działał gorzej od darmowego BDI A2, później dołożyli LTE2100, ale dopiero jak dołożyli LTE2600 sieć zaczęła dźwigać ofertę, do czasu aż pojawiły się modemy z LTE-A). Tak za usługę się płaci, kiedyś nawet słono się płaciło-jak startował Play z ofertą internetową to 5GB/miesiąc kosztował 45zł, a prędkość była ograniczona do 1Mbps (moja pierwsza oferta abonamentowa w internecie mobilnym, później przeszedłem do Plusa bo za 55zł było 10GB-oferta rabatowana, voice miałem z tej sieci). W 2013 wystartowali z LTE i od razu wszystkim, wszystko za free (internet był darmowy na 6-cy praktycznie w każdej taryfie przy nowym aneksie, w prepaid również)-zapowiadało to nie dobre informacje dla abonentów internetu mobilnego (których wówczas sieć miała najwięcej). DIL w RBM nigdy pod żadnym warunkiem nie powinno być (jeżeli już to oferty łączone operatora). Na szczęście wraca normalność i zapowiedź wyłączenia tego ustrojstwa.
Andrzej311 pisze:Jeśli to prawda to niech to sobie wsadzą w cztery litery ten ich internet. Powinni ludzie nie brać tego. Po sieci będzie hulał wiatr ( a w reklamach będą sie chwalić jaki to ich internet jest szybki :lol: ) jak to kiedyś było w t-mobile. Potem ocknęli się, że lepiej gdy sieć jest użytkowana ( a jak użytkowana to musi być lekko obciążona ) i wprowadzili prawdziwy no limit z lejkiem prędkości do 20Mb/s i 60Mb/s niż gdyby nikogo tam nie było.
Ale Ty się nie ocknąłeś i nadal żyjesz na DIL-u, w T-Mobile oferta jest płatna, w RBM internet był/jest za darmo. Pod koniec roku jak "wytną cebulę", będą mogli powalczyć o użytkownika abonamentu godnymi ofertami ( nie darmowymi ), tak ja, jak i wielu innych użytkowników internetu mobilnego będzie mogło wrócić do tej sieci. :)
jarekt pisze:Play/RBM jeszcze bardziej przykręca śrubę: lejek 2Mbit/s dzisiaj w dzień nieparzysty, po 120GB - to się dawniej baaaaaaardzo rzadko zdarzało (lejek w dzień nieparzysty).
Może z 2-3 razy przez ostatnie 5 lat zaobserwowałem przydział lejka w taki dzień (no ale też nie trąbiłem wcześniej o tym jak działa lejek, a ostatnio się rozgadałem w kilku miejscach - może ktoś się zorientował, że lejek już dawno rozpracowany i to również zmodyfikowali na te ostatnie 2 miechy).
Marcinowi grzecznie przypomniałem o tym na blogu, po prezentacji nowej oferty internetowej. Cóż jak się aspiruje do W4 to taki banał jak brak lejka w ofertach prepaid nie stawia sieci w dobrym świetle (klient abonamentu za 60zł/miesiąc miał regularny lejek). Miejmy nadzieję że w niedługim czasie zacznie działać wszystko jak należy. :)
 #1018418  autor: Gomez-C4
 21 wrz 2018, 17:52
@iphoneski szkoda, że sprzedający zapomnieli napisać, że dosłownie za 40 dni ( 70 dni ) te karty będzie można spuścić do klopa, zwróć uwagę, że wcześniej były tylko plotki teraz pewność, że to koniec DIL-a, ewidentne żerowanie na nieświadomości kupujących bo jakby wiedzieli, że to koniec tej usługi to z pewnością nie kupiliby tego typu starterów.
 #1018420  autor: iphoneski
 21 wrz 2018, 18:07
@Gomez Co mogę napisać? Chytry 2 razy traci a zwłaszcza jak się nie zna. Nie zapomnieli tylko nie napisali specjalnie żeby wykorzystać okazję na puszczenie tych kart. Niestety ale tak już jest, że jak jest okazja to się ją wykorzystuje, tak ten świat już jest urządzony, na naiwności ludzi robi się najlepsze pieniądze.
 #1018428  autor: admundo
 21 wrz 2018, 19:18
Czy da się w DIL-u zdjąć lejek na więcej niż do końca dnia? Uruchomiłem najtańszy pakiet, lejek zniknął ale na drugi dzień lejek jest z powrotem.
 #1018457  autor: bolek2004
 21 wrz 2018, 21:00
Andrzej311 pisze:Gdyby mało ludzi wiedziało o DIL to pewnie nadal by trwał. A tak janusze biznesu z alledrogo sami sobie bicz ukręcili. Z dnia na dzień użytkowników przybywało. Wystarczyło tylko zablokować nowych użytkowników.
To zawsze jest takie gadanie. Przy wprowadzeniu captcha w aero2 było to samo. Pisali że to przez tych co nadużywają sieć i za dużo ściągają. Bzdury. Zawsze jest jakaś wymówka.
Odkąd Play zaczął rozbudowywać swoją sieć to wiadomo że na to kasy potrzeba więc musieli coś zrobić żeby na dilu zarabiać. A jaki powód zmian/likwidacji poda rzecznik prasowy to już ma mniejsze znaczenie. Jemu za to płacą więc musi coś wymyślić.
  • Strona 169 z 193
  • 1
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 193
  • 1
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 193