Telekomunikacja jak na dłoni

Czy Orange odsprzedaje nasze dane/numery ?

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Czy Orange odsprzedaje nasze dane/numery ?

Postprzez sumix » 10 lip 2018, o 08:23

Remington - zrob doswiadczenie. Kup karte z nowej puli doladuj. Zmien taryfe. Przemigruj do nju. Wroc do Orange. Notuj ilosc spamu :)

Bycmoze w przypadku abonamentu jest inaczej (mniej).
sumix
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Pochwały: 3
Model telefonu: B2710
Sieć: Play

Postprzez Remington » 10 lip 2018, o 08:49

Niemal nie mam spamu na numerach prepaidowych wielokrotnie przenoszonych między Orange i nju. Zdarza się jakiś telefon raz na 2-3 miesiące, SMS-ów żadnych.

Jeśli ktoś ma inaczej i wie, kto go spamuje, wystarczy zwrócić się do UODO.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez Marcin1108 » 19 wrz 2018, o 20:27

Znajomy pracował jako telemarketer w jednej z firm która wykonuje telefony w stylu:

"halo dzien dobry, witam bardzo pana serdecznie, nastalski piotr moje nazwisko, klaniam sie, clean master. Informuje ze rozmowa jest rejestrowana a kontaktuje sie poniewaz panski numer zostal wybrany sposrod mieszkancow lublina i okolic, i prosze sobie wyobrazic ze mam kamerke samochodowa dla pana, taki upomineczek od naszej firmy, zupelnie za darmo, takze gratuluje serdecznie i oczywiscie zapraszam pana po odbiór, 26 wrzesnia, to jest prosze pana czwartek, na godzine 18 do hotelu czarny kot przy ulicy okopowej, kojarzy pan to miejsce, prawda? "

Jak chcemy się wypisać to podają nam numer: 703-303-303 pod którym nikt nie odbiera.

90% numerów na które dzwonią pochodzi z Orange, w firmie otwarcie mówi się, że ktoś z Orange sprzedaje te numery. Oczywiście nie mówię, że robi to za zgodą firmy, no ale jeśli Orange by to przeszkadzało to już dawno znaleźliby "życzliwego" podającego nasze adresy obcej firmie. Dane które pojawiają się u telemarketerów to tylko (aż?) miejscowość.
Marcin1108
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Sieć: Orange i Heyah

Postprzez Remington » 19 wrz 2018, o 21:24

Marcin1108 napisał(a):Jak chcemy się wypisać to podają nam numer: 703-303-303 pod którym nikt nie odbiera.

Ale licznik bije i to niemało. Fikcyjna firma Relax Lux?

Coś jest na rzeczy, dzwonią głównie na numery z Orange, choć nie tylko. Ale niemoc "teoretycznego" państwa (nieważne kto rządzi, niedasizm trwa i trwać będzie) daje doskonale znać o sobie - UODO nie podejmuje interwencji, bo skarżący nie jest w stanie wskazać palcem firmy odpowiedzialnej za spam.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez michaelred » 19 wrz 2018, o 22:31

@up lacznie ponad 4 lata spedzilem w Orange abo. Konkursy radia bzdet, wygrales costam, telefony z zaproszeniami na pokazy. Pelno tego a na drugim nr jeszcze gorzej. Po przeniesieniu do a2mobile po ok 1 miesiacu wszystko sie skonczylo. Przedwczoraj dzwonili z jakimis bzdurami pierwszy raz odkad jestem w a2mobile (przenioslem sie jeszcze przed RODO). Prawde mowiac myslalem, ze to przez to ze podawalem swoje nr np. podczas zakupow z Chin i na roznych serwisach ale po przejsciu do a2 wszystko sie skonczylo. Dla mnie to nie przypadek:)
michaelred
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: iOcean X7 HD
Sieć: Orange / T-Mobile

Postprzez Pabloeq » 20 wrz 2018, o 16:36

Ja poblokowałem wszystkie mozliwe zgody w Orange i możecie wierzyć lub nie ani jednego spamerskiego smsa czy telefonu, jedynie co to to że po wejściu RODO zgody/braki zgód w Orange "cudownie" się wyzerowały, wszystko co wcześniej określałem musiałem określać jeszcze raz, oczywiście na NIE:-)
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Samsung S7 ; iPhone SE
Sieć: Orange ; T-mobile

Postprzez Remington » 20 wrz 2018, o 17:35

Ja od lat mam poblokowane wszystkie zgody. I Orange nie spamuje, ale inne jakieś firemki już tak.
Remington
Moderator
Moderator

Postprzez f0ku5 » 20 wrz 2018, o 22:30

Swój główny numer już trzeci raz w "karierze" mam obecnie w Nju, żadnych telefonów od nikogo.
f0ku5
Moderator
Moderator

Model telefonu: iPhone X
Sieć: Orange - Nju

Poprzednia strona

Powrót do Sieci komórkowe