DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1013553  autor: AdamKPL
 13 wrz 2018, 12:04
Witam was. Obecnie mam internet z Cyfrowego Polsatu 110gb bez limitu trzeci rok (13 miesięcy do końca umowy). Wymieniłem sobie ich router na Huawei B618. W dzień speedtest ~45mbps download/15 upload/ping 30+. Po przekroczeniu 110gb jest lejek czyli download do ~19mbps a po 220gb lejek do 1mbps (tragedia). Średnio idzie 300-500gb na miesząc wiec ostatni tydzień cyklu mamy kartę Play z pakietem na miesząc aby przeżyć i nie raz to nie wystarcza bo chyba do 110gb jest no-limit. Niestety kabla nie ma i nie będzie :(

Wypróbowałem T-Mobile internet domowy bez limitu do 60mbps i w dzień miedzy 45-55mbps i ping o polowe co w CP. Domyślam ze opcja na firmę będzie szybsza. Wypróbowałem Orange na kartę i 80/90mbps ale tam chyba nie ma lejka na prędkość.

Proszę o rade:

Opcja #1 - T-Mobile internet dla firm bez limitu/bez lejka 3 mieszące po 5 zloty netto potem 24 mieszące po 59 netto. Modem do wyboru za 59 netto Huawei b525, ZTE mf286, lub DWR D-921 (wiec mogę sprzedać albo b618 albo ten nowy który dostaniemy)

Opcja #2 - Orange Internet dla firm 999gb za 54 netto umowa 24 mieszące bez urządzenia.

Podobno Orange i T-Mobile maja te same stacje i podobnie speedtesty wychodzą (no ale TMo się szczyci ze najszybszy). Wiem ze tutaj sporo czynników gra role ale sam nie wiem gdzie mam lepsza pewność ze firma inwestuje w siec i będę miał spokój przez czas umowy.

Dzięki z góry za pomoc w wyborze.
 #1013555  autor: iphoneski
 13 wrz 2018, 12:15
T się chwali i generalnie tyle, testy wychodzą podobnie. Skoro w Orange masz te 80 Mb/s to wybieraj ich i po temacie. Te 999 GB i tak wam starczy a po co kombinować ze sprzedażą urządzenia.
 #1013556  autor: AdamKPL
 13 wrz 2018, 12:18
iphoneski pisze:T się chwali i generalnie wszystko, testy wychodzą podobnie. Skoro w Orange masz te 80 Mb/s to wybieraj ich i tyle. Te 999 GB i tak wam starczy a po co kombinować ze sprzedażą urządzenia.
Wydaje mi się ze Orange szybszy bo karta z TMo miała lejek na prędkość a Orange nie - myślałem ze powinno być to samo jak z tego samego nadajnika?
 #1013558  autor: iphoneski
 13 wrz 2018, 12:28
Nadajnik to jedno a pasma dostępne na nim to druga sprawa. Obie sieci mają osobne zakresy w lte 800 i 2600, wspólne było 1800 i wtedy na tym paśmie w obydwu sieciach mogły być takie same prędkości, ale teraz jest to rozdzielane i każda sieć będzie miała osobny zakres w tym paśmie i dojdzie jeszcze pasmo 2100 dla T i O, oczywiście zakresy osobne. Dlatego teraz wspólne bedą tylko nadajniki jako takie.
 #1013695  autor: JFK2016
 14 wrz 2018, 00:04
AdamKPL pisze: Wydaje mi się ze Orange szybszy bo karta z TMo miała lejek na prędkość a Orange nie - myślałem ze powinno być to samo jak z tego samego nadajnika?
Jeżeli możesz podpisać umowę na firmę to bierz Orange (w ofercie indywidualnej od ponad roku mają kiepską ofertę, klienci odchodzą w przeciwieństwie do T-Mobile, które dopiero od roku zaczęło walczyć o klienta internetu, dając bdb ofertę i klientów sukcesywnie przybywa, ruch sieciowy rośnie).
iphoneski pisze:wspólne było 1800 i wtedy na tym paśmie w obydwu sieciach mogły być takie same prędkości
Bzdura, to że nośnik jest wspólny nie oznacza że zasoby nie są dzielone na 2 operatorów na poziomie serwerów usług.
 #1013733  autor: AdamKPL
 14 wrz 2018, 09:25
JFK2016 pisze:
AdamKPL pisze: Wydaje mi się ze Orange szybszy bo karta z TMo miała lejek na prędkość a Orange nie - myślałem ze powinno być to samo jak z tego samego nadajnika?
Jeżeli możesz podpisać umowę na firmę to bierz Orange (w ofercie indywidualnej od ponad roku mają kiepską ofertę, klienci odchodzą w przeciwieństwie do T-Mobile, które dopiero od roku zaczęło walczyć o klienta internetu, dając bdb ofertę i klientów sukcesywnie przybywa, ruch sieciowy rośnie).
iphoneski pisze:wspólne było 1800 i wtedy na tym paśmie w obydwu sieciach mogły być takie same prędkości
Bzdura, to że nośnik jest wspólny nie oznacza że zasoby nie są dzielone na 2 operatorów na poziomie serwerów usług.
Tez wydaje mi się ze z Orange narzazie mniej ludzi ma internet mobilny-domowy. W mojej okolicy (ul. Willowa w Wieliszewie 05-135 przy Dynioland) myslalem ze stacje BTS należą do Networks! ale na stronie MapaBTS widnieją jako T-Mobile i Orange odzienie. Myślę ze przez następne 2 lata powinno być bez zmian? Jak widać mam trochę paranoje bo itak będę musiał płacić za 2 usługi - abym nie musiał płacić potem za internet od 3 operatorów :)

Obrazek