DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1000879  autor: airstorm
 27 cze 2018, 11:15
Cześć,
mam od kilku lat telefon w playu, ale denerwuje mnie to, że jeżdżąc pociągami większość podróży nie ma lub jest tragiczny sygnał i telefoniczny, i internetowy. A internet gubi się często nawet w Warszawie. Czy jest jakieś miarodajne źródło informacji nt. tego, która sieć jest najlepsza pod tym względem? W "praktyce"? Obecnie skłaniam się do plusa, bo mój znajomy, którego pracownicy cały czas jeżdżą po Polsce twierdzi, że próbował różnych sieci i plus jest najbardziej stabilny. Którzy z mniejszych operatorów używają w 100% sieci i infrastruktury plusa?
Dziękuję bardzo!

P.S. Czy wychodzą jeszcze w ogóle nowe telefony, które mają proporcje ekranu 16:9? :)
 #1000885  autor: Remington
 27 cze 2018, 11:22
Między miastami, a szczególnie w pociągach, takie przygody są z każdą siecią. Trudno określić, która będzie najlepsza, bo jedna będzie miała lepsze pokrycie tu, a inna tam. To już samemu najlepiej sprawdzić, tam gdzie jeździ się najczęściej.

Z sieci Polkomtelu korzystają:
- Lajt
- Lyca
- Otvarta
- a2mobile/wRodzinie (marki Aero2)
- Premium Mobile
- FM Mobile
- w naszej Rodzinie
- SatFilm
- Klucz
- Multimedia
- Sferia
 #1000947  autor: piotrzet
 27 cze 2018, 15:28
W pociągasz trudno nie tyle z zasięgiem co z dobrze działającym netem nawet jeśli zasięg jest to najczęściej tylko nadaje się do rozmów i sms o necie można zapomnieć. Obecnie chyba najlepiej wypada pod względem pokrycia N! czyli albo Orange albo T-Mobile. Do tego tam gdzie nie masz zasięgu można się wspomagać VoWiFi.
TomLee
Tak z ciekawości jaka miejscowość?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1000949  autor: harys
 27 cze 2018, 15:50
Podstawowe pytanie, jaki masz teraz sprzęt?
Jeżdżę sporo pociągami, polecam któregoś z partnerów N!,pokrycie lte800 jest bardzo dobre. Do tego koniecznie telefon z VoLTE. Wtedy masz konfig inny i telefon trzyma się jak przyklejony.
No chyba że chodzi Ci o jazdę w Pendolino. Wtedy to już net jest tylko blisko stacji bazowych. Ten pociąg ma bardzo duże tłumienie sygnalu

Wysłane z Honor 9
 #1000952  autor: iphoneski
 27 cze 2018, 16:01
Nie ma takiej sieci.
Po prostu pociągi tłumią sygnał i nic z tym nie zrobisz.
Chociaż trasy kolejowe chyba plus ma najlepiej zrobione, jak jadę pociągiem to zwykle ustawiam plusa na sztywno i działa. Skoro masz numer w play to po prostu wymuś zasięg każdej z sieci po kolei gdy będziesz jechał i sobie porównaj.
 #1000959  autor: harys
 27 cze 2018, 16:41
piotrzet pisze:To jak widać zależy od linii kolejowej. Kielce-Warszawa można pomarzyć o ciągłym gadaniu u jakiegokolwiek operatora.
Absolutnie nie chciałem napisać że pokrycie jest ciągłe.

Wysłane z Honor 9
 #1001380  autor: mkkot
 29 cze 2018, 23:24
Jako wieloletni użytkownik Play wymuszam przed jazdą pociągiem T-mobile lub Orange. Na automacie jest tragicznie, na wymuszonym lepiej, ale nie jest idealnie. Wyłączam też 2G, jeśli chcę tylko neta, włączam jeśli planuję rozmawiać bez przerwań, wyłączam jeśli bardziej zależy mi na jakości głosu. No niestety, trasy kolejowe są średnio pokryte i nigdzie nie jest do końca dobrze.

Plusa bym raczej nie brał, to jest operator o najmniejszej ilości nadajników. Moim zdaniem mocno odstaje od konkurencji pod względem dostępności i jakości zasięgu.
 #1001552  autor: f0ku5
 30 cze 2018, 20:49
Plusa bym raczej nie brał, to jest operator o najmniejszej ilości nadajników. Moim zdaniem mocno odstaje od konkurencji pod względem dostępności i jakości zasięgu.
Opisujesz bardziej Playa niż Plusa ;)
 #1001554  autor: Pabloeq
 30 cze 2018, 21:11
airstorm pisze:Cześć,
mam od kilku lat telefon w playu, ale denerwuje mnie to, że jeżdżąc pociągami większość podróży nie ma lub jest tragiczny sygnał i telefoniczny, i internetowy.
Generalnie taka jest uroda pokrycia sygnałem linii kolejowych w Polsce, dotyczy to wszystkich opów,
najlepiej robić samemu testy i wybrać, na jednym terenie jeden operator będzie działał lepiej a kawałek dalej lepszy będzie inny.
Same pudła wagonów powodują silne tłumienie sygnałów, taka uroda kolei i na rewelacje zasięgowe bym nie liczył.
Ja bym wybrał albo Orange albo T mobile ze względu na najgęstszą siatkę stacji. Plus i play mają mniej stacji, a play to już wogóle - wieczne grzebanie w ustawieniach i wymuszanie tego czy tamtego, po co skoro można mieć to bezpośrednio od innego operatora?
 #1001649  autor: mkkot
 01 lip 2018, 14:26
f0ku5 pisze:
Plusa bym raczej nie brał, to jest operator o najmniejszej ilości nadajników. Moim zdaniem mocno odstaje od konkurencji pod względem dostępności i jakości zasięgu.
Opisujesz bardziej Playa niż Plusa ;)
Nie chcę zaczynać kolejnej świętej wojny, ale zawsze jest roaming krajowy. Badziewny, ale jest. Nie jeżdżę codziennie pociągiem, ale jak już jadę i mi bardzo zależy, to zawsze się mogę nim poratować. Gdybym był, dajmy na to, konduktorem, to pewnie też bym zmienił operatora, choć bardzo lubię usługę kopii wiadomości na maila, której nie ma nigdzie poza Play. Nie zmieniłbym jednak na Plusa, bo tam nie ma nawet roamingu krajowego, a w wielu miejscach by się przydał ;)

I żeby nie było, sam 90% czasu siedzę niestety w miastach, ale zwykle mieszkałem w takim miejscu, że zasięg z Play miałem bardzo dobry lub nawet najlepszy z W4, a pozostałe 10% czasu spędzam na wycieczkach rowerowych poza miastami oraz w górach. Na rowerze ten roaming jakoś mi nie przeszkadza specjalnie, na 3Mb/s spokojnie mapa się załaduje, a w górach lepiej mieć RK niż nie mieć.

Choć teraz dzięki RLAH możemy i z Plusem spokojnie w góry wyjeżdżać :D