Telekomunikacja jak na dłoni

Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Która sieć jest lepsza i dlaczego? - dyskusja ogólna

Postprzez piotrzet » 25 cze 2018, o 08:31

Nie musisz nic przypominać, bo ja oferta wejdzie do sprzedaży to od razu podpisuję umowę. Tym bardziej, że Play obecnie ma największy wybór urządzeń, które mają coś więcej niż tylko 2CA.
http://www.speedtest.net/result/a/3687820711.png
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez iphoneski » 25 cze 2018, o 08:55

Może być tak, że jeszcze w tym roku zweryfikujemy te słowa, play jak kończył ostatni rok wspominał coś o nowych rozwiązaniach w kwestii internetu (jakieś play fiber czy coś tam).
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: iPhone SE
Sieć: Play

Postprzez umcusumc » 25 cze 2018, o 19:49

Ciekawi mnie, czy VoLTE w P4 będzie chodzić tak jak VoWiFi w TM, czy lepiej. Jeśli P4 zrobi to tak jak VoWiFi u siebie, to dla mnie będzie super rozwiązanie.

Co do AirFiber to ja bym się tak nie rozpędzał, operator żadnych szczegółów nie podał, prócz mglistej zapowiedzi, że to będzie szybsza wersja NetBoxa. Według mnie z racji tego, że prócz TM nikt nie daje prawdziwego "no-limit", a patrząc na reklamy wydaje się, że każdy operator daje nielimitowany internet, wcale nie jest powiedziane, że Play zaprezentuje wzorem TM prawdziwy "no-limit" (choć "fiber" w nazwie sugeruje światłowód i właśnie nielimitowany internet). Do tego pozostali operatorzy poza TM dają jakieś konkretne pakiety danych i póki przeciętny Kowalski nie będzie wiedział, że są jakieś limity, to nie będzie tych ofert rozróżniał.

Obym się mylił, ale przypuszczam, że TM raczej nie zyska konkurenta w "no-limicie" w postaci Play. Chyba że faktycznie kombinują coś z 3,7 Ghz.

Póki co w kwestii stacjonarnego-mobilnego internetu TM wygrywa walkowerem.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez iphoneski » 25 cze 2018, o 20:24

umcusumc napisał(a):Ciekawi mnie, czy VoLTE w P4 będzie chodzić tak jak VoWiFi w TM, czy lepiej. Jeśli P4 zrobi to tak jak VoWiFi u siebie, to dla mnie będzie super rozwiązanie.

Ja tego używam i działa, nawet mam znajomych z iPhone w play i gadamy za pomocą tego, narazie żadnych problemów, przejście z wifi do lte działa, nie spadłem jeszcze z lte do 3g żeby sprawdzić. Play to chyba jedyna sieć, w której te usługi działają poprawnie. Swoją drogą jak t-m chce mieć metkę najlepszej sieci to to co u nich dzieje się z wifi calling w tej najlepszej sieci to porażka i wstyd.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 25 cze 2018, o 21:34

umcusumc
Oby to nie było na światłowodzie, bo wtedy tylko mogę pomarzyć o takiej ofercie.
iphoneski
VoWiFi to nie usługa z której korzysta większość tylko mały procent osób jak na ten moment więc podejrzewam, że większość osób nawet nie zauważyła że VoWiFi nie działa. Aczkolwiek problem też nie występuje u wszystkich więc to też jest ciekawe. No i ciekawe jest także to od czego to zależy od lokalizacji? Od numeru? Czy jeszcze od czegoś innego.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez iphoneski » 25 cze 2018, o 22:23

@piotrzet czy dużo czy mało to zależy jak to liczysz. Gdy w Orange jakiś czas temu padła ta usługa podawali, że korzysta z niej 4% ludzi. I faktycznie, jeśli patrzeć na ten procent to można odnieść wrażenie, że praktycznie nikt tego nie używa. Ale licząc, że Orange miało wtedy 15 000 000 klientów to 4% od tego to wychodzi jakieś 600 000. A 600 000 klientów, którzy stanowią Przychód dla operatora to już chyba trochę jest.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 25 cze 2018, o 22:33

Tylko, że Orange ma tą usługę też na kartę T-Mobile nie. Więc tutaj jeszcze mniej no i nie wszyscy też mieli tą awarię
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez umcusumc » 25 cze 2018, o 22:37

@piotrzet Ależ skąd. AirFiber jak sama nazwa wskazuje będzie opierać się na przesyle w powietrzu. Ale bez wykorzystania 3,7 Ghz wiele tu się nie zmieni, co najwyżej zwiększą zasięg bez zmiany przepustowości. A tam, gdzie BTSy są zapchane, to dalej będzie słabo. Bez prawdziwego "no-limit" ta oferta nie będzie żadnym game changer-em.

TM ma ewidentnie problem z VoWiFi. Dziwne to jest to, że jeszcze tego nie opanowali. Chyba zaczynam rozumieć, czemu TM nie daje wszystkim dostępu do VoLTE - taki żarcik ;)

A tak poważnie, to wolałbym, żeby w Play VoLTE nie wdrażali tak jak VoWiFi w TM.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez iphoneski » 25 cze 2018, o 23:49

@piotrzet Ale to dawno było, teraz w t-m też może być już ponad 500 000 użytkowników tego. Nie wiem czy czytałeś dziś wątek poświęcony tej usłudze, dziś ktoś napisał, że migracja z play do t-m w firmie została wstrzymana właśnie przez to. I właśnie tak traci się klientów, a t-m dopiero zaczął odbudowywać bazę i już ludzie narzekają na takie detale.
@umcusumc Nie wiem czy są jakieś różnice przy wdrażaniu tego na poszczególne systemy, ale jak zrobią na android tak jak na iOS to powinieneś być zadowolony.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 26 cze 2018, o 08:28

iphoneski
Większości na usługach typu VoLTE i VoWiFi nie zależy. Po za tym jak pisałem awaria nie dotyczyła wszystkich nie wiesz jaki był odsetek klientów niestety, którzy mieli tą awarię.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez umcusumc » 26 cze 2018, o 08:52

Awaryjność usługi WoWiFi w TM jest faktem. To czy akurat tym razem tylko części klientów nie działa, czy wszystkim - nie ma znaczenia. Usługa powinna działać jak w Play, czyli zawsze. Z pewnością TM pracuje nad tym, by tak się stało, ale na razie im to nie wychodzi. Oby jak najszybciej.
umcusumc
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez piotrzet » 26 cze 2018, o 08:57

Ale ja nie twierdzę, że nie jest faktem, bo owszem jest. Tylko że nie jest to usługa typu głosu po 2G i 3G tak popularna i kto zauważył w ogóle tę awarię to mały odsetek. Oby nie było tak że teraz te usługi w T-Mobile się sypią jak jest mało a zaczną jak ruch będzie taki jak w 2G czy 3G w Play, bo wtedy będzie gorzej.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez iphoneski » 26 cze 2018, o 09:28

@piotrzet Nie rozumiesz o co mi chodzi. Tm w każdej reklamie przedstawia siebie jako najlepsza sieć itd. I taki człowiek, który to widzi i kupi usługi myśli, że skoro rozmaite niezależne testy to potwierdzają to tak pewnie jest. No i potem ma takie awarie, które zdarzają się co pewien czas i czuje się przez te wszystkie reklamy oszukany. Dlatego jeśli Chceż łapać klientów na jakość musisz tą jakość zapewniać. I to nie jest ważne czy z wifi calling korzystają miliony czy 10 osób, bo może akurat te 10 mieszka na tej wsi gdzie mam dom na lato i bez wifi calling nie wyślą nawet smsa, o rozmowach nie wspominając.
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez piotrzet » 26 cze 2018, o 09:33

A czy najlepszy to oznacza że jest we wszystkim najlepszy? Najlepszy oznacza, że jest również lepszy od innych. Po za tym testy które są nie sprawdzają VoLTE i VoWiFi tylko inne parametry sieci. Ogólnie to nie ma czegoś takiego jak najlepsza sieć bo każda ma jakieś wady może być najlepsza sieć w tym że jest lepsza od innych i tyle.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez iphoneski » 26 cze 2018, o 09:44

Nie musi, ale większość ludzi kupuje oczami. Pamiętaj, że 90% ludzi nie czyta telepolis i innych, nie wie nawet, że coś takiego jest. Poczytaj profile operatorów na facebooku, tam ludzie pytają o takie rzeczy, które ty albo masz w małym palcu, albo wiesz gdzie tego szukać i znajdziesz w sekundę. A z kolei ty nie znasz się na jakiejś innej dziedzinie, No i widzisz że to czy tamto jest najlepsze, przeglądasz rankingi, kupujesz to, a potem jakiś element się sypie. Rozumiesz teraz?
iphoneski
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe