Telekomunikacja jak na dłoni

[Plus] Przedłużenie umowy - cd.

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Plus] Przedłużenie umowy - cd.

Postprzez SACZI » 20 cze 2018, o 07:46

alternator22 napisał(a):... . Konsultant był raczej z Ukrainy i miałem kłopoty ze zrozumieniem.

To jest aż taki kryzys z ludźmi...?
SACZI
Moderator
Moderator

Pochwały: 9
Sieć: 260 02, 260 06, 260 01

Postprzez Marens » 20 cze 2018, o 15:14

uniucz napisał(a):aktualnie mam 25zł brutto za 40gb z lte bez limitu i sprzet na własność

Mam identyczną ofertę do końca sierpnia, widzę że tym razem będzie problem z uzyskaniem podobnych warunków. Biorąc pod uwagę wejście Plush Internet będą zmuszeni do odświeżenia ofert przedłużeniowych jak to miało miejsce z Plush Abo https://www.plushbezlimitu.pl/internet/oferta
Marens
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 69

Postprzez gabens29 » 21 cze 2018, o 06:56

Poratuje ktoś numerem do DUK?
gabens29
Obserwator
Obserwator

Model telefonu: sgs2
Sieć: play

Postprzez kowal2200 » 21 cze 2018, o 14:37

2699 - ale jak nie masz złożonego wypowiedzenia to się nie dodzwonisz.
Ewentualnie: https://www.plus.pl/formularze/zostaw-numer
kowal2200
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: S9+ oraz LG Q6
Sieć: Plus Biznes konto 110, Fakt, VM Freemium, SIPdiscount, Halonet, Orange, Play

Postprzez uniucz » 22 cze 2018, o 21:45

matek451 napisał(a):Wierzysz w bajki konsultanta? Jeśli nie ma FUP w tej ofercie to poproś o regulamin na maila. Mi zaproponowali 15m-cy tylko SIM i 40GB+LTE 'bez limitu" za 15 zl pierwsze 6m-cy a potem pozostałe 9 za 25 zł, średnio wychodzi 21 zzl/m-c. Póki co jeszcze myślę no i w moim przypadku kitu o braku FUP nie wciskał,

Czy ta oferta tycyzła sięsamego netu czy moze masz cos jescze w opcji smartdom?

Dopytuje gdyz ja mam sam net i po złozeniy wypowiedzenia koles nic nie miał do zaoferowania po za prześciem umowy na czas nieokreślony
uniucz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez matek451 » 22 cze 2018, o 21:57

Oczywiście że SmartDom , upust z tego tytułu 10 zł/m-c.Posiadam TV sat w CP jako usługę uprawniającą.
matek451
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Postprzez rafeluss » 22 cze 2018, o 22:16

Teraz po pojawieniu się Plush Internet, DUK ma puste rynce jak przy Plush ABO.
rafeluss
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Pochwały: 1
Model telefonu: BB / F480 / 6510
Sieć: PLUS / POP / PLAY

Postprzez JFK2016 » 23 cze 2018, o 01:16

alternator22 napisał(a):Dzięki posłałem ich na drzewo i biorę światłowód. Zresztą po kolejnej rozmowie okazało się, że umowa nie na 9m tylko na 15m po 9m mogę zmienić ewentualnie warunki. Konsultant był raczej z Ukrainy i miałem kłopoty ze zrozumieniem.

To nad czym się tutaj zastanawiać, po prostu chciałeś net w cenie ramki fajek. Plus ma uczciwe zasady wobec zużycia danych przez abonentów-płacisz za określoną ilość danych w pakiecie podstawowym i masz je z pełną prędkością, wykorzystujesz pakiet masz lejek w przypadku ofert bez limitu na LTE 20/7Mbps i kolejne progi FUP. W obecnej wersji jedynie można się czepiać pakietu nocnego (nie wiem po co się bawią z tym limitem w nocy-gdy po sieci hula wiatr).
JFK2016
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez torre24 » 23 cze 2018, o 10:26

Szkoda, że te uczciwe zasady nie są jasno opisane w regulaminach.
torre24
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez JFK2016 » 24 cze 2018, o 11:52

torre24 napisał(a):Szkoda, że te uczciwe zasady nie są jasno opisane w regulaminach.

Ale za to są bardzo jasno opisane na forach internetowych. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę j.w. -jest dostęp do światłowodu ale lepiej by było w Plusie no-limit za kilkanaście zeta. Przecież są oferty konkurencji no-limit za ok. 4x tyle http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=93076, tylko chciałoby się tanio i żeby tak internet działał jak w Plusie (bo wbrew szerzonemu fermentowi przez grono hejterów, sieć Plusa poza nielicznymi miejscami z kiepską infrastrukturą działa bdb, bo operator nie rozdaje pakietów za free na prawo i lewo).
JFK2016
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez torre24 » 24 cze 2018, o 15:03

@JFK2016 Tyle, że na forach większość klientów nie siedzi, kupuje usługę bez limitu i ma ograniczaną prędkość, a co się z tym wiąże dowiaduje się o tym fakcie już po podpisaniu umowy i nie ma możliwości odstąpienia od niej. Nie mam nic przeciwko ograniczeniu prędkości do 20 Mbps po wykorzystaniu iluś tam GB, tyle że powinienem wiedzieć o tym PRZED podpisaniem umowy. Mało tego, kiedy pierwszy raz mnie prędkość obcięto, żaden konsultant nie powiedział mi o progach (a rozmawiałem z kilkoma) za to było tylko "sieć działa dobrze", "proszę zrestartować router" i inne pierdy. Do dziś za to nie mogę zweryfikować ile GB zużywam bo Plus nie udziela takich informacji nawet w trybie reklamacyjnym, a wskazania routera kasują się po np. chwilowym braku prądu.
torre24
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez alternator22 » 25 cze 2018, o 08:38

uniucz napisał(a):
matek451 napisał(a):Wierzysz w bajki konsultanta? Jeśli nie ma FUP w tej ofercie to poproś o regulamin na maila. Mi zaproponowali 15m-cy tylko SIM i 40GB+LTE 'bez limitu" za 15 zl pierwsze 6m-cy a potem pozostałe 9 za 25 zł, średnio wychodzi 21 zzl/m-c. Póki co jeszcze myślę no i w moim przypadku kitu o braku FUP nie wciskał,

Czy ta oferta tycyzła sięsamego netu czy moze masz cos jescze w opcji smartdom?

Dopytuje gdyz ja mam sam net i po złozeniy wypowiedzenia koles nic nie miał do zaoferowania po za prześciem umowy na czas nieokreślony

Posiadam Polsat Cyfrowy w największym pakiecie.

JFK2016 napisał(a):
torre24 napisał(a):Szkoda, że te uczciwe zasady nie są jasno opisane w regulaminach.

Ale za to są bardzo jasno opisane na forach internetowych. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę j.w. -jest dostęp do światłowodu ale lepiej by było w Plusie no-limit za kilkanaście zeta. Przecież są oferty konkurencji no-limit za ok. 4x tyle http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=93076, tylko chciałoby się tanio i żeby tak internet działał jak w Plusie (bo wbrew szerzonemu fermentowi przez grono hejterów, sieć Plusa poza nielicznymi miejscami z kiepską infrastrukturą działa bdb, bo operator nie rozdaje pakietów za free na prawo i lewo).

Wszystko ok sam czytam fora, konsultant mi powiedział, że oferta jest bez limitu a na forach to kłamią i jeszcze że jak internet mi zwolni to powinienem zrestartować router. Ja mogę płacić nawet 60 zł za internet ale nie lubię jak ktoś mnie próbuje naciągnąć.
alternator22
Obserwator
Obserwator

Postprzez JFK2016 » 25 cze 2018, o 19:55

torre24 napisał(a): kupuje usługę bez limitu i ma ograniczaną prędkość, a co się z tym wiąże dowiaduje się o tym fakcie już po podpisaniu umowy i nie ma możliwości odstąpienia od niej.

Kupuje usługę z regulaminem w którym jest napisane że jest FUP- który może zwolnić usługę do 32kbps, dlatego przy wyborze oferty bardzo istotnym czynnikiem jest świadomość ilości zużycia danych (dotyczy to większości ofert operatorów internetu tzw. "mobilnego"). Przy tej cenie usług nikt nie będzie uświadamiał klienta (tym bardziej na support infolinii nie możesz liczyć).
torre24 napisał(a): Do dziś za to nie mogę zweryfikować ile GB zużywam bo Plus nie udziela takich informacji nawet w trybie reklamacyjnym, a wskazania routera kasują się po np. chwilowym braku prądu.

Nikt za ciebie tego nie zrobi (chcesz mi powiedzieć że masz 20 stopień zasilania i co kilka godzin energetyka wyłącza ci prąd :) ), szacunkowe dane można wykorzystać nawet z kilku dni i przemnożyć .
alternator22 napisał(a):Wszystko ok sam czytam fora, konsultant mi powiedział, że oferta jest bez limitu a na forach to kłamią i jeszcze że jak internet mi zwolni to powinienem zrestartować router. Ja mogę płacić nawet 60 zł za internet ale nie lubię jak ktoś mnie próbuje naciągnąć.

Ale nad czym tutaj dywagować- że konsultant kłamał?! Zużywasz duże ilości danych, masz dostęp do światłowodu, to nawet gdyby rzeczywiście to była oferta "no-limit" , to komfort korzystania z usługi światłowodowej jednoznacznie wskazuje na wybór oferty (tym bardziej że piszesz że cena nie gra roli :) ).
JFK2016
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez torre24 » 25 cze 2018, o 20:06

FUP może zwolnić prędkość to kolejne pole do nadużyć. Kiedy, konkretnie?
Co do zużycia to nie cwaniakuj, u mnie z internetu korzystają cztery osoby, raz intensywniej, raz mniej intensywnie o czym świadczy wspomniany FUP, który raz jest, a innym razem go nie ma. Poza tym mieszkam na wsi gdzie przerwy w dostawie prądu to chleb powszedni. Tak więc partyzanckie metody obliczania zużycia nie da dla mnie. Zresztą skoro na bilingu są minuty, SMS-y to dlaczego nie ma ilości zużytych danych? Przecież liczą to bo chyba progi prędkości czy FUP są zakładane na jakiejś podstawie, a nie z kapelusza?
I kończąc - jeżeli operator wprowadza jakieś usługi czy ograniczenia to powinny być zawarte w umowie bądź regulaminie, a nie na forum.
torre24
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez JFK2016 » 25 cze 2018, o 21:01

torre24 napisał(a):FUP może zwolnić prędkość to kolejne pole do nadużyć. Kiedy, konkretnie?
Jeżeli klient zna swoje zużycie danych żaden FUP go nie zaskoczy (dopasuje ofertę do swoich potrzeb, skorzysta z oferty konkurencji etc. ...), tylko niektórym się wydaje że jak ma wysoki pakiet w CP, to internet już im się należy za free i najlepiej full no-limit.
torre24 napisał(a): Poza tym mieszkam na wsi gdzie przerwy w dostawie prądu to chleb powszedni.
Proszę nie fantazjuj, mam działkę na wsi...
torre24 napisał(a): Zresztą skoro na bilingu są minuty, SMS-y to dlaczego nie ma ilości zużytych danych?

Zapłać za biling szczegółowy i będziesz wiedział dokładnie ile zużyłeś.
torre24 napisał(a): Przecież liczą to bo chyba progi prędkości czy FUP są zakładane na jakiejś podstawie, a nie z kapelusza?

Po wykorzystaniu pakietu podstawowego, włącza się FUP, jak ktoś chce mierzyć, testować to proszę to robić i opisywać.
torre24 napisał(a):I kończąc - jeżeli operator wprowadza jakieś usługi czy ograniczenia to powinny być zawarte w umowie bądź regulaminie, a nie na forum.

Jest regulamin, jeżeli się nie czyta, to do kogo pretensje?! FUP to nie jest żadna świętość, jeżeli odpowiada większości abonentów? Nie ma migracji do pozostałych opów, to Plus/CP jego działania nie zmienia, jeżeli będzie inaczej to wówczas będą zmiany.
torre24 napisał(a): u mnie z internetu korzystają cztery osoby, raz intensywniej, raz mniej intensywnie o czym świadczy wspomniany FUP, który raz jest, a innym razem go nie ma.

A cóż to za różnica poza ilością zużytych danych jest czy sieci korzystają 4 osoby, czy 24 osoby-modem jest jeden do oferty. Jak jest drastyczne ograniczenie tzn. że danych było zużytych dużo i trzeba zapłacić i je dokupić-może u konkurencji, jak niema zasięgu innych sieci to w Plush, Aero2 i innych wirtualnych opów działających na Plusie. Naście lat temu za dostęp do sieci płaciło się grubą kasę i nikt nie stękał i nie płakał...
JFK2016
Stały bywalec
Stały bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta abonamentowa