DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

Który telefon jest lepszy ?

Nokia 6230
9
60%
Motorola V3
6
40%
 #7697  autor: mkforever1
 28 cze 2005, 19:25
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Nokii 6230. Mam możliwość zakupienia telefonu Motorola V3 w promocji w Idei (dla stałych klientów biznesowych) za niewielkie pieniądze (49zł)/ Nie wiem co zrobić - czy kupić Motorole a potem ją sprzedać i zostać przy swojej Nokii czy zostawić sobie Motorole a sprzedać Nokie ?
Wszystkich forumowiczów proszę jako specjalistów w tej dziedzinie o radę.

Pozdrawiam,

 #7735  autor: WitekT
 28 cze 2005, 21:16
Zależy, czy lubisz bajery. ;) Ogólnie oba telefony są fajne, jednak cieżko Ci będzie się przesiąść z menu Nokii na Motoroli.

V3

 #7773  autor: Remy
 28 cze 2005, 22:29
Jeżeli lubisz telefony desingierskie to motka będzie dobrym wyborem.

Analizując poszczególne parametry tych telefonów należy podktreślić iż motka ma odtwarzacz mp3 i jest wyposażona w 5MB pamięci wewnętrznej bez możliwości rozszerzenia co oznacza że albo wciśniesz tam 1 (słownie jedną) mp3 albo będziesz starał się zmniejszyć ją (tzn. mp3) do mniejszych rozmiarów.
N6230 ma wymienne karty pamięci.
Motka ma leprzy wyświetlacz 220tys kolorów (N6230 tylko 65tys).
Raczej bym się zastanowił i kupił "i" czyli n6230i.
No chyba że idea ich nie oferuje...

 #7774  autor: mkforever1
 28 cze 2005, 22:35
Z tego co wiem to Idea nie oferuje Nokii 6230i. Oferuje oprócz Motoroli V3 jeszcze Nokie 6600 i Siemensy SX1 i S65.

Pozdrawiam,

 #7780  autor: Dragon
 29 cze 2005, 00:16
najlepiej by bylo gdybys kupil ta Motke, sprzedal oba telefony i kupil sobie 6230i (przynajmniej ja bym tak zrobil :p)

 #7793  autor: mkforever1
 29 cze 2005, 09:57
I to jest świetny pomysł.
Dzięki!

Pozdrawiam,
 #7832  autor: Remy
 30 cze 2005, 17:30
Skoro w Idei nie ma N6230i, to chyba nie będziesz kupował w innej sieci i łamał simlocka aby działał w Idei?

Kiedyś miałem aktywację w Idei ale zmieniłe na "+" (plus) między innymi dlatego iż Idea ma wybór telefonów raczej nędzny...
Łamanie simlocka to jednoczesne pozbywanie się gwarancji. Uważam że nie jest to dobry pomysł bo nowoczesne telefony psują się za często. Trafiały mi się fabrycznie nowe modele(SE t68i, Siemens ST55) które w przeciągu 4-5 miesięcy serwis wymieniał mi na nowe bo psuły się dwa, trzy razy- łatwiej było taki telefon potem sprzedać. Gdybym złamał simlocka byłoby ciężko.
Ostatecznym rozwiązaniem byłoby zakładanie simlocka przed oddaniem go do serwisu, ale w przypadku niektórych modeli "widać" jest iż simlock był już złamany, zresztą przy niektórych awariach ciężko jest przeprowadzić taką operację.

No chyba że kupisz nowy model bez simlocka...

 #7840  autor: Dragon
 30 cze 2005, 21:38
a ile kosztuje zlamanie sim-locka bez utraty gwarancji, bo kiedys hcyba widzialme cos takiego na umowie
 #7841  autor: Remy
 30 cze 2005, 21:46
To kosztuje bodaj 650zł czyli tyle ile odstąpienie od umowy przed upływem terminu na który umowa została zawarta.

 #7877  autor: Frasio
 02 lip 2005, 09:00
To się nie opłaca.

A propo tematu to ja bym wziął tą 6230i.

Obrazek

 #7886  autor: Dragon
 02 lip 2005, 22:52
ale przeciez jak sprzeda oba teleofny to chyba bedzie mail dosc kasy zeby kupciw salonie Nokii, tam jest przeciez bez Simlocka
 #7896  autor: Remy
 03 lip 2005, 12:04
Zgadza się. Jeżli chodzi o cenę N6230i bez simlocka w erze to wynosi 1439zł.
Nie wydaje mi się aby gdzieś np. na allegro czy też w komisie mógł kupić ten telefon bez simlocka i na gwarancji....
Rozwiązanie jest.

 #7899  autor: Dragon
 03 lip 2005, 17:33
Na Allegro jest dosc duzo aukcji "nowy, bez sim-locka z gwarancja" troche ie poszuka i 400zl w kieszeni, w sam raz na karte pamieci :P