DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #5362  autor: Blckdog__
 10 maja 2005, 07:40
Witam kończy mi się w czerwcu umowa w plusie i chciałbym nowego fona ale w plusie za bardzo nic ciekawego niema (do 200zł chociaż wolałbym za 1zł:) Czy ktoś mógłby mi pomóc jaki telefonik wybrać obojętnie z jakiej sieci. Musi mieć mp3:D Myślełem nad motorolą E398 ale już sam niewiem. POMOCY!!!
 #5363  autor: Piotr
 10 maja 2005, 08:29
Blckdog__ pisze:Witam kończy mi się w czerwcu umowa w plusie i chciałbym nowego fona ale w plusie za bardzo nic ciekawego niema (do 200zł chociaż wolałbym za 1zł:) Czy ktoś mógłby mi pomóc jaki telefonik wybrać obojętnie z jakiej sieci. Musi mieć mp3:D Myślełem nad motorolą E398 ale już sam niewiem. POMOCY!!!
Wujek Piotr udzieli dobrej rady :!: 8)
Wziąść w PLUS GSM jakąś przyjemną NOKIĘ za przyzwoitą cenę np. za złotóweczkę :wink:
A za 200 zł, które jesteś w stanie zainwestować w nowy telefon lepiej sobie kupić FLAShowy MP3 Player i jest gitara 8)

PS. Powtarzał będe zawsze - telefon służy do rozmawiania. A do słuchania muzyki wymyślono inne urządzenia :-D
 #5364  autor: Sirmark
 10 maja 2005, 08:43
Piotr pisze: Wujek Piotr udzieli dobrej rady :!: 8)
Wziąść w PLUS GSM jakąś przyjemną NOKIĘ za przyzwoitą cenę np. za złotóweczkę :wink:
A za 200 zł, które jesteś w stanie zainwestować w nowy telefon lepiej sobie kupić FLAShowy MP3 Player i jest gitara 8)
no jest to odbre rozwiazanie, tym bardziej ze jakosc dzwieku bedzie
o wiele lepsza.
zakladajac ze kupi sie mp3 firmy iRiver lub przynajmniej creativa

ale jesli ktos chec miec wszystko w jednym to nic sie nie poradzi..
Piotr pisze: PS. Powtarzał będe zawsze - telefon służy do rozmawiania. A do słuchania muzyki wymyślono inne urządzenia :-D
i co jeszcze... a smsy z jakiego urzadzenia wysylasz?
gierek tez nie odpalasz ? do internetu sie nie laczysz?

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #5367  autor: xlord
 10 maja 2005, 09:00
Sir. Do smsow tez mozna uzywac tela, ale argument z gierkami nie jest argumentem, a do polaczen z siecia ja np. uzywam Pcimci :)

Pozdrawiam
 #5369  autor: Piotr
 10 maja 2005, 09:55
SirmarK pisze:
Piotr pisze: PS. Powtarzał będe zawsze - telefon służy do rozmawiania. A do słuchania muzyki wymyślono inne urządzenia :-D
i co jeszcze... a smsy z jakiego urzadzenia wysylasz?
gierek tez nie odpalasz ? do internetu sie nie laczysz?
Szefie z całym szacunkiem ale swoją wypowiedzą zbiłeś mnie totalnie po cycach :wink:
Jeżeli tobie telefon służy do grania to hmm... to nie pozostaje mi nic innego jak tylko bardzo mocno cię pozdrowić :wink:
Z netem nie łącze się przez telefon komórkowy bo nie odczuwam takiej potrzeby - od tego mam Neostradę :-D

Sirmark ja nie wiem czego ty wymagasz od telefonu? Ma on buczeć, świecić i spiewać Tobie kołysanke na dobranoc. Może jeszcze fajnie by było jak by aparaty miały wbudowany dekoder CYFRY+ i CYFROWEGO POLSATU oraz 100hz telefizorek z telegazetą na 10000 stron...

Pozdrawiam.

 #5370  autor: Piotr
 10 maja 2005, 09:56
xlord pisze:Do smsow tez mozna uzywac tela.
Pozostaje jeszcze tutaj wspomnieć o kulawych bramkach SMSowych :wink:

 #5373  autor: max000
 10 maja 2005, 10:00
E chyba troszke z tematu zeszliśmy ... poza tym ten temat trzeba przenieść do jaki telefon wybrać....

A może SE k500i lub k700i :D

 #5377  autor: Piotr
 10 maja 2005, 10:40
max000 pisze:E chyba troszke z tematu zeszliśmy ... poza tym ten temat trzeba przenieść do jaki telefon wybrać....
Dobrze nasz rodak prawi :!:
WÓDKI I CHLEBA MU DAĆ :!: :wink:
 #5378  autor: Sirmark
 10 maja 2005, 11:09
Piotr pisze: Jeżeli tobie telefon służy do grania to hmm... to nie pozostaje mi nic innego jak tylko bardzo mocno cię pozdrowić :wink:
Z netem nie łącze się przez telefon komórkowy bo nie odczuwam takiej potrzeby - od tego mam Neostradę :-D
jesli tobie wystarcza elefon do dzwonienia to ok, ale bede twierdzic w takim razie ze jestes w duzem mniejszosci..
bo takie SMSy i gry to dwie kolejne funkcjonalnosci z których sie korzysta..

ja w wolnej chwili jak gdzies jestem zawsze sobie jakas drobna gierke wlaczam, moje "dziewcze" domaga sie kolejnych gierek zeby miec w co robic w autobusie/tramwaju, radio w telefonie jest dla mnie takze niezbedne.

Ja net w domku mam bardzo dobry, ale bedac poza tez mi jest potrzebny. i korzystam cos czesto, chocby po to aby poczte sprawdzic i GG wlaczyc.
Piotr pisze: Sirmark ja nie wiem czego ty wymagasz od telefonu? Ma on buczeć, świecić i spiewać Tobie kołysanke na dobranoc. Może jeszcze fajnie by było jak by aparaty miały wbudowany dekoder CYFRY+ i CYFROWEGO POLSATU oraz 100hz telefizorek z telegazetą na 10000 stron...
ja wymagam od telefonu bardzo duzo, i nie ukrywam tego.
w tej chwili doszedlem do etapu w ktorym P900 juz mi nie wystarcza,
i zapatrywuje sie w kierunku typowego PDA.
Choc dlugo sie bronilem ( P900 do wielu zastosowan wystarcza, przy akceptowalnych rozmiarach, i braku koniecznosci noszenia kilku innych urzadzen) to jednak moje wymagania wzrosly.

Ja lubie wszelkie gadzety i im wiecej urzadzenie potrafi tym chetniej z niego korzystam. co prawda swiecenie mi nie jest potrzebne ale juz obsluga mp3 to mila sprawa. (typowego mp3playera nie kupie bo szkoda mi pieniazkow)
Co do telewizji w telefonach.. to wystarczy wejsc w relacje z Cebitu i zobaczyc propozycje Samsunga i telefony z DMB odbierajace telewizje satelitarna. W Azji odbior telewizji jest obecnia coraz berdziej topowa usluga i w tej chwili mozna powiedziec ze podbija rynek. Co wiecej jest to kolejna ciekawa usluga z ktorej operatorzy moga czerpac spore zyski.

Chodza sluchy ze testy TV w komorkach maja byc tez w Europie, chyba w DE.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #5381  autor: Sirmark
 10 maja 2005, 11:18
xlord pisze:Sir. Do smsow tez mozna uzywac tela, ale argument z gierkami nie jest argumentem, a do polaczen z siecia ja np. uzywam Pcimci :)
no przeciez piotr napisal ze tylko do rozmawiania.
jak to gierki nie sa argumentem? o czym ty mowisz?
mozna zalozyc ze czasy prostych telefonow skonczyly sie juz dawno.
Dla pewnej czesci ludzi robi sie specjalne wynalazki typu Nokia 1100, to waska grupa.
W tej chwili telefon to juz urzadzenie bardziej zaawansowane, w wielu przypadkach multimedialne.

Telefon w formie urzadzenia ma byc wyposazony w wieksza ilosc funkcji.
bo to jest przydatne.. (mniej lub wiecej, w zaleznosci od potrzeb)
Nie bede kompletowal oddzielnych rzeczy typu: telefon, pcimcia, radio, mp3player, gameboy itp, bo za duzo klamotow, niewygodne i jakby nie patrzec zbyt kosztowne.

kompletnie sie nie zgadzam ze telefon ma sluzyc do dwonienia tylko.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #5382  autor: Piotr
 10 maja 2005, 11:19
Przeczytałem twój esej i... :shock: No właśnie jestem w ogromnym szoku. Normalnie jak widzę to TY jesteś rasowy maniak telefonu a co za tym idzie dla ciebie zapewne Sirmark godzina bez telefonu komórkowego może skończyć się zgonem... :wink:

Nie mam więcej pytań.

 #5385  autor: Sirmark
 10 maja 2005, 11:27
Piotr pisze:Przeczytałem twój esej i... :shock: No właśnie jestem w ogromnym szoku. Normalnie jak widzę to TY jesteś rasowy maniak telefonu a co za tym idzie dla ciebie zapewne Sirmark godzina bez telefonu komórkowego może skończyć się zgonem... :wink:
owszem maniak jestem... z zamilowania..
z wyksztalcenia.. ( eletronik, po czesci informatyk-ekonomista)
i z powodu pracy..

telefon potrafie jeszcze wylaczyc aby miec spokoj, przewaznie w czasie wyjazdow, ale nie ukrywam ze lubie byc na biezaco "w kontakcie", do czego intensywnie wykorzystuje urzadzenie zwane telefonem.

Jakby to powiedziec, niektorzy zbieraja znaczki, puszki czy inne bzdety,
interesuja sie samochodzami czy moda.
a ja czerpie przyjemnosc z telekomunikacji i internetu.

to tyle i kropek.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #5386  autor: Piotr
 10 maja 2005, 11:39
SirmarK pisze:Owszem maniak jestem... z zamilowania...
To zmienia postać rzeczy. Myślałem, że po prostu chory jesteś :-D
SirmarK pisze:Jakby to powiedziec, niektorzy zbieraja znaczki, puszki czy inne bzdety,
interesuja sie samochodzami czy moda.
Ja natomiast zbieram etykiety z butelek po piwie, które miałem przyjemność wypić 8) :wink:
SirmarK pisze:Ja czerpie przyjemnosc z telekomunikacji i internetu.
A ja ze słuchania muzyki i picia piwa :D :wink: :-D
SirmarK pisze:to tyle i kropek.
Przygarnąłeś kropka bo ja swojego niestety wyrzuciłem do kosza :-D :wink: 8) :D

 #5520  autor: pajorro
 12 maja 2005, 20:43
Ja bym polecił Sony Ericssona K500i, w Plusie jest za 1 zł w abonamencie za 55 zł i do tego dają 5 godzin w eeekendy i wieczory do Plusa i na stacjonarne.... Za 3 zł strefa i gadania w pierony...
a sam telefon całkiem fajny, żałuje że się go pozbyłem. ma mp3, ale 12 mb pamięci.

 #5535  autor: Dragon
 13 maja 2005, 16:25
K500i jest niezly, ale juz lepiej wziasc K700i ma wiecej pamieci i BT, a jak chcesz cos jeszcze lepszego to zdecyduj sie na E398, ma karty pamieci i dobrze sprawuje sie jako odtwarzacz mp3, ja chyba jako jeden z nieliczncyh jestem tutaj zwolennikiem hybryd wiec polecam ta Motke :)