DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #4366  autor: tytus
 26 kwie 2005, 12:39
Witam

Potrzebuje telefon z EDGEM ale ciezko mi cos znalezc bo przeszukiwarki telefonow z uzwglednieniem tej funkcji nie ma. Na tej stronie rozniez. Telefon ten bedzie mi sluzyl tylko do lacznasci modemowej i kompletnie nie interesuja mnie jego pozostale funkcje : aparaty mp3 fikusne klawisze wibratorki i inne pierdoly dla "prawdziwych facetow".
Jesli ktos moglby mi odpisac kilka niedrogich modeli to z gory dziekuje.

Swoja droga czy blue connect wystepuje w wersji z edgem bo z tego co wiem to nie a UMTS mozna sobie w kieszen wsadzic i to pewnie dlugo poza centrami miast

pozdr
tytus

 #4367  autor: WitekT
 26 kwie 2005, 12:44
Zacznę od końca - blueconnect obejmuje transmisję GPRS, EDGE, UMTS oraz WiFi.

Jeżeli terminala potrzebujesz tylko do transmisji danych, to rozejrzyj się może za jakimiś kartami PCMCA z EDGE - SonyEricsson GD85, Merlin U530... Z telefonów to najlepiej EDGE obsługują wszystkie nowe Nokie - EDGE Class 10.

 #4368  autor: tytus
 26 kwie 2005, 13:58
Era obsluguje EDGA ale pakietu sprzetowego takiego nie ma :)

Class 10 to dotyczy chyba modemu GPRS do edga sa zdaje sie inne oznaczenia

Modemy na pcimci kosztuja okolo 1700 !! to za drogo jak na tak mocno dedykowane rozwiazanie . Nie jestem prezesem banku niestety :)

Ale dzieki i za to

 #4369  autor: WitekT
 26 kwie 2005, 14:01
tytus pisze:Era obsluguje EDGA ale pakietu sprzetowego takiego nie ma :)
A to mnie zażyłeś... ;) Merlin z zestawów rzeczywiście nie ma EDGE, co przed chwilą sprawdziłem...

tytus pisze:Class 10 to dotyczy chyba modemu GPRS do edga sa zdaje sie inne oznaczenia
Oznaczenia EDGE są identyczne jak GPRS - w obu przypadkach Class 10 oznacza 4+2 (4 sloty do abonenta, 2 od niego, z czego maksymalnie jest 5 aktywnych). Prędkość slotu w GPRS - 13,4 kb/s, w EDGE max. 59,2 kb/s.
tytus pisze:Modemy na pcimci kosztuja okolo 1700 !! to za drogo jak na tak mocno dedykowane rozwiazanie . Nie jestem prezesem banku niestety :)
Nokia 6230?

 #4370  autor: Bartosz
 26 kwie 2005, 14:06
WitekT pisze: Nokia 6230?
ja tak się zastanawiam kiedy będziesz promował inny telefon :roll: 8)

 #4371  autor: WitekT
 26 kwie 2005, 14:20
E, przypadek. :) Tylko Nokia z producentów oferuje EDGE Class 10. Reszta dopiero powoli zaczyna. Motorola to w większości Class 4, max. Class 6. Polecam popatrzeć i pogooglać. :)

 #4376  autor: Sirmark
 26 kwie 2005, 16:15
Bartosz pisze: ja tak się zastanawiam kiedy będziesz promował inny telefon :roll: 8)
zaraz przestanie .. bedzie promowal 6230i :lol:

a tak powaznie.. 6230 to powiedzialbym rewelacyjny sprzet..
ma to co potrzeba w normalnym uzytkowaniu..

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #4378  autor: tytus
 26 kwie 2005, 16:33
ostatnie pytanie
co na temat nokii 3200 i 3220
a przede wszystkim slyszalem plotki ( komórki to nie jest moj konik ) ze niektore telefony zrywaja i od nowa nawiazuja sesje gprs chociaz nie maja do tego specjalnych wskazan.
Cos na ten temat wam wiadomo??
Jeszcze raz zaznacze ze pozostale funkcje sa mi zbedne a 6230 to raczej rakieta uzyta do zabicia muszki zreszta nielota porownujac do moich skromnych potrzeb.

Swoja droga ciekawe czemu modemy gprs / edge na pcimci sa tak duzo drozsze od telefonow ktore oprocz modemow maja inne funkcje ??

pozdr
dzieki za opinie
tytus

 #4379  autor: tytus
 26 kwie 2005, 16:37
niezbyt zreczne to wklejenie calego posta
sorki
nie mam praktyki

 #4392  autor: WitekT
 26 kwie 2005, 17:19
Cytowanie usunąłem. ;)
Co do zrywania sesji - to mieć miejsca raczej nie powinno. Jak ustawisz tryb sesji jako ciągły, to problemów być nie powinno.

 #4452  autor: Bartosz
 27 kwie 2005, 12:02
a wracając do tematu to może motka V547 ??

 #4482  autor: Dragon
 27 kwie 2005, 16:58
Barzo fajna, ale nie ma chyba EDGE 10, a wie ktos jaki EDGE ma Nokia 6020, moze ona by sie nadawala