DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #7585  autor: Selvanis
 27 cze 2005, 19:54
Witam.
Zamieszczam ten temat bo nie mogę się zdecydować jaki telefon zakupić. Nigdy się przesadnie komórkami nie iteresowałem, i gdy przychodzi do podjęcia decyzji, jestem w kropce.
Sytuacja ma się tak. Era ma dwie interesujące oferty: Motorola E398 i Siemens CXT70. Ta pierwsza zdaje się być znacznie bardziej atrakcyjna ze względu na ładniejszą grafikę na wyświetlaczu(i sam ten zdaje sie lepszy), lepszy aparat, możliwość nagrywania MP3. itp itd.
Ale...
Zawsze jest jakieś ale. Sprawa byłaby prosta, gdyby nie fakt że zasadniczo najbardziej przydatną mi funkcją komórki są...gry ;). Cóż, nic nie ratuje życja jak komórka z ciekawą grą na nudnym wykładzie. I tutaj Motorola ustępuje Siemensowi (niemam pojęcią czemu???), bo znacznie mniej jest gier na Motorolę.
Ktoś mógłby mi pomóc rozstrzygnąć ten mały problem?
Jak to jest z grami, możliwe jest że w najbliższym czasie powstanie np. wersja Wizardry na Motorolę (na Siemensa jest)?
Tu chodzi o era komfort, bez dodatkowych pakietów (biedny jestem;))

 #7586  autor: Frasio
 27 cze 2005, 20:23
Ja bym ci radził albo motkę, albo trzecią możliwość, SE k508i. Na nią akurat jest dosyć dużo gier jak wejdziessz na pewną stronę ( poszukaj w moich poprzednich wiadomościach) gdzie są one za darmo właśnie do tego modelu( sam sobie kilka takich ściągnąłem).

P.S.: Miałem ten sam dylemat ale wahałem się między motorolą, a sonym ericssonem.

Obrazek

 #7589  autor: Selvanis
 27 cze 2005, 20:31
Uroczo, teraz mam 3 opcje, i tymbardziej niewiem co wybrać.
Rzeczywiście, przeglądam propozycje gier na tego SE, jest tego znacznie więcej.
Tylko co ja za mp3 i gry nagram na 12 MB? Z czego jeszcze część pochłania postawowe oporządzenie. Cholera ;/

Chcętnie udłyszałbym wypowiedzi ludzi posiadających którąś z tych trzech komórek. Czy są zadowoleni, jak zdjęcia, jak mp3, jak ogół.

frasio: którą w końcu wybrałeś?

 #7590  autor: Frasio
 27 cze 2005, 20:40
Ja jak widać u mnie w profilu wybrałem k508i ze względu na cenę i na to, że w mojej klasie jest mniej osób z BT , a więcej z podczerwienią oraz dlatego, że motka nie ma wideo.
Telefonik fajny chociaż przyznam, że chciałbym więcej i dlatego oglądam się za motorolą mpx220. Propo SE to gry się mieszczą, mp trójek dużo nie ściągam ze względu na pamięć ale muzę nagrywam dyktafonem i da się słuchać.


Aha , a powiedz ile możesz dać za telefon w erze komfort 80?

Obrazek

 #7591  autor: Selvanis
 27 cze 2005, 20:50
Powiedzmy że to 150 zł. Gdybym więcej, dziewczyna by mnie zabiła że na byle telefon tyle wydaje (a nie na nią :D ).

Właściwie, jak tak patrze na parametry, to mnie się zaczyna ten SE podobać. Tylko ten wyświetlacz, wedłóg tego co jest na stronce, jest słabszy, mniejszy itp. A jak jest w rzeczywistości.

A skoro chcesz więcej i nowego fona szukasz, to czego w SE Ci braknie?

I zdjęcia! Gdybyś mógł jakieś zdjęcie tym telefonem zrobione zamieścić.

 #7592  autor: Frasio
 27 cze 2005, 20:58
Wyświetlacz się dużo nie różni jak patrzyłem na te inne. Zdjęcia robi dorbe( np. mam porównianie z mot. v500. Po przegraniu na kompa z SE są o wiele lepsze).
Propo zdjęcia to poczekaj muszę poszukać.

W SE mi praktycznie nic nie brakuje ale chciałbym mieć symbiana lub tak jak mot. mpx220, windowsa pocket i złącze na karty pamięci żebym mógł przegrywać mp3, a prócz tego to ten tel mi wystarcza (tamto to są marzenia).

Obrazek

 #7593  autor: Selvanis
 27 cze 2005, 21:11
Wyświetlacz (param.) 176 x 220(motorola) 128 x 160 (SE)

Cholipa, mnie to na dość dużą różnicę wygląda... Jutro pójdę do serwisu, każe obie pokazać, porównam 8)
Czekam na zdjęcie, chętnie obejrzę. Filmik też byłby milewidziany :-D

Ehh...te decyzje.

 #7601  autor: Frasio
 28 cze 2005, 09:40
To podaj mi swój mail to ci na niego wyślę bo za nic nie mogę tutaj wpakować zdjęcia.

Obrazek

 #7622  autor: Dragon
 28 cze 2005, 15:08
jesli chodzi o ekran to nie masz czego porownywac, ten z Motoroli jest kilkadziesiat razy lepszy od SE, jesli chodzi o gry na Motke to zamiast grac bedziesz sluchal mp3, ogolnie chyba najlepiej wziasc E398 (przynajmniej ja bym ja wzial)