DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1103096  autor: Xy
 15 wrz 2020, 10:07
Naciąłem się na Nokię 7.2 i stwierdziłem, że to g... jest nieużywalne. W tym telefonie jest skumulowane tyle wad, że głowa mała. Telefon jest skrajnie niedopracowany. Do tego kilka dni temu telefon spadł mi z wysokości mniejszej niż metr (z wysokości tablicy rejestracyjnej Megane III jak ma być dokładnie) i... stłukł mi się cały, szklany tył. Dodatkowo ta mocna, aluminiowa ramka wokół aparatów także zniszczona. Ot, jakość... Poprzednie telefony latały, ślizgały się po chodniku i jakoś nic im nie było.

Do rzeczy: Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach*. Wymagania:
- dobry (bardzo dobry) aparat (zwykły, szeroki, makro - obowiązkowo)
- czas działania jakieś dwa dni
- im większa masa tym lepiej (nie chcę wydmuszki)
- dobry ekran
- czysty Android zdecydowanie odpada
- nie chcę egzotyki typu Nokia, gdyż...
- ...nie chcę kłopotów z zakupem nawet głupiego etui (do 7.2 nie znalazłem w zwykłym sklepie).
- w zestawie jakiekolwiek etui lub łatwość dokupienia
- nie jestem power userem ale niech ma w miarę nowoczesny środek (bez zabytku jak w Nokii)
- z uwagi na brak Googla odpada Huawei (a szkoda...)

Galaxy M31 lub M31 warto? Na papierze fajny... A jak nie ten to jaki? Te 6000 mAh daje radę czy to dla fanów cyferek?
Xiaomi Mi Note 10 Lite? Wizualnie bardzo mi się podoba. A jak reszta? Warto za taki pieniążek?
Redmi Note 9? Wersja z "S" nie ma NFC, a chciałbym to mieć...
A jak nie to, to co?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ ???
 #1103131  autor: kondziu
 15 wrz 2020, 22:44
No patrz, też się naciąłem ale ja lubię eksperymenty :D

POCO X3 NFC podobno robi identyczne zdjecia jak Mi Note 10 Lite więc ten drugi nie ma racji bytu moim zdaniem. Wygrywa POCO. Masa jak znalazł, to jeden z najcięższych telefonów. Specyfikacją zaorał rynek. Z tym że on już się wyprzedał w 1 dzień? Może jeszcze zrobią drugi rzut.
Samsungi nie brylują w czasie pracy na baterii więc to taka próba ujarzmienia prądożernego Exynosa.
Redmi Note 9 to podobno kupa, ale 9S/Pro są ok.
 #1103325  autor: Xy
 18 wrz 2020, 17:55
Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać na Galaxy A52. Kupować teraz to w zasadzie to samo co mam w ręku (może trochę lepsze). A taki A52 to na dłużej... Gdyby miał Snapdragona, a nie Exynosa to w ogóle by było fajnie. Bo to, że będzie pod każdym względem lepszy od mojej Nokii to bardziej niż pewne.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ ???
 #1103401  autor: kondziu
 19 wrz 2020, 19:11
Samsung na dłużej? Pewnie może liczyć tylko na rok aktualizacji jak to zwykle bywa. Jedyny telefon który ostatnio widziałem w którym zabugował się ekran i nie dało się nic kliknąć ani wyłączyć telefonu to właśnie Samsung :) No ale ma dostać ładowanie bezprzewodowe - za co szacunek się należy. Nie wiem jaką on ma mieć cenę.

Ja bym na dłużej wybierał coś co dłużej ma aktualizacje np OnePlus Nord, Google Pixel 4a (Gcam bez kombinowania), Nokia z serii z trójeczką (X.3).
W sumie Nokii 5.3 nie mam zbyt wiele do zarzucenia, poza koszmarnym po prostu głośniku dolnym - taka jakość nie przystoi nawet najtańszym telefonom, myślę że to jakiś odpad produkcyjny :) Czytnik linii papilarnych jak się dobrze skalibruje to łapie za każdym razem ale jego szybkość jest słaba.

Każdy telefon ma swoje plusy i minusy. OnePlus Nord to dobry balans wszystkiego.
 #1103412  autor: kathumax
 19 wrz 2020, 21:56
Przecież Nord to zupełnie inna półka cenowa, więc porównanie go do telefonów 2x tańszych nie ma większego sensu.

Zanim ktoś kupi POCO X3, niech się nim trochę pobawi - jest bardzo duży i cięzki, co nie każdemu będzie odpowiadać. Ekran IMHO też mocno przeciętny, dla kogoś przyzwyczajonego do amoleda będzie to minus. Mi Note 10 Lite to chyba lepszy wybór, chociaż trochę droższy.

A52 ma szanse być bardzo przyzwoitym telefonem, ale znając Samsunga - na start przegnie z ceną.
 #1103440  autor: Eragon
 20 wrz 2020, 18:03
@Xy
Przejrzałem poprzedni Twój temat gdzie rozważałeś pomiędzy Motkami, a wtem ni z gruchy, ni z pietruchy, wziąłeś Nokię. I cytując:
Póki co jestem bardzo zadowolony. Rozmiar, czysty Android, wygląd, aparat... same zalety. Zobaczymy jak dalej :-)
Teraz zaś:
Naciąłem się na Nokię 7.2 i stwierdziłem, że to g... jest nieużywalne. W tym telefonie jest skumulowane tyle wad, że głowa mała. Telefon jest skrajnie niedopracowany.
Więc no... baaaardzooo skrajna opinia jak na tak poważnego usera jak TY :lol:
Albo pierwsza była spowodowana oczarowaniem (wygląd?) i klapkami na oczy... albo druga jest przesadzona.
Jednak, z tego co mi wiadomo, Nokie leżą softem, więc chyba decyzja o zakupie Nokii była bardzo pochopna. Prawda?
Czuję że już na tym One Vision byś lepiej wyszedł...

Wracając do tematu...
Życiowa ( :twisted: ) partnerka od przedwczoraj użytkuje Mi Note 10 Lite więc robiłem macanko wzdłuż i wszerz. Na szybko:
- Google ma życiowe problemy przy konfiguracji pierwszy raz telefonu, freeze. Reset pomógł. A wiem że to Google app bo na customie miałem to samo, na całkiem innym tel.
- Piękny, i naprawdę całkiem poręczny. Jednak z racji baterii 5k czuć że to nie plastikowa zabawka.
- Wygodny, ale jak dla Ciebie może być mniej wytrzymały na upadki z racji lekkiego zaokrąglenia boków. Widać na nich delikatnie zakłamania promieni słonecznych.
- Z reszty jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Ewidentnie czuć "premium build". I właściwie opisuję głównie podejście do jego budowy, bo w środku to ciągle MIUI-Xiaomi więc wielkiego zaskoczenia nie ma.
- Aparaty całkiem spoko, focus łapie w 1s (więc średnia rynkowa).

Jakbyś miał jakieś pytania, pisz a postaram się sprawdzić.

:smt006