DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
 #800058  autor: Gregrin
 05 maja 2015, 16:44
Witam

W paru tematach jest pobieżnie poruszany watek płacenia karta. Ja sam jeszcze nie płaciłem dlatego prosiłbym o podanie w tym temacie z jakich kart korzystacie (w jakim banku) i jakie są koszta utrzymania takiej karty. Bo jakoś nie jestem przekonany do użycia swojej głównej karty debetowej którą place normalnie w sklepach do płatności internetowych...
 #800061  autor: rethas
 05 maja 2015, 17:03
Używam normalnej karty visa z mbanku.Przed zakupem ustawiam limit pozwalający wykonać płatność.Po zapłaceniu ustawiam limit na zero.
 #800085  autor: ManiacGSM
 05 maja 2015, 19:18
Odpowiadając na Twoje pytanie wyrób sobie kartę w innym banku-takim w którym nie żądają stałych wpływów miesięcznych i tam wpłacaj jakieś drobne jak chcesz robić ''bezpieczne'' zakupy przez internet. -karta wirtualna (ja mam w bzw bk) lub karta którą masz fizycznie (alior + t mobile bank)

A teraz żeby nie zakładać drugiego tematu -czy Oferta prepaid i mix to według Ciebie dobre miejsce na ten temat? :o

Przeniesione do HP.
GF

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #800086  autor: Przemix
 05 maja 2015, 19:21
też mam visę wbk prepaid kupioną na allegro jak jeszcze były kupony, przydała się też z promocją z darmową wysyłką przy płatności kartą visa :p to nie karta, tylko zwykły pdf na mailu za darmo, możesz przelewać na nią i nią płacić, darmowe utrzymanie, ale nie możesz z niej przelewać środków, (wykup środków chyba 15zł) czyli tylko płacenie nią się opłaca żeby wyczyścić. Sprawdź czy Twój bank oferuje karty prepaid, bo wtedy szybko przelejesz na nią środki jak coś będzie trzeba kupić.

0,5GB więcej w Dropbox po rejestracji z linka https://db.tt/2TAqb2vA8p
32 minuty na hulajnogi Hive - podaj przy rejestracji w aplikacji: wo3MowGs
10zł na hulajnogi Lime - podaj RUBKS7Q
20zł na hulajnogi CityBee - podaj kod JN8CH
 #800650  autor: data17
 08 maja 2015, 02:14
ja mam konto godne polecenia w BZ WBk karta visa sol nie płace za kartę gdy wykonam 5 transakcji na miesiąc .
W sumie teraz każdy bank wprowadził opłaty nawet t-mobile usługi bankowe(dawny allior sync) 6zł jak nie wykorzystamy 200zł.
Więc najlepiej tak jak inni proponują kupić kartę prepaid na allegro z doładowaniem już możesz taką kupić na allegro. Są dwie wersje albo fizyczna taki kawałek plastiku wtedy możesz płacić nią także w sklepach, ale jak chcesz zaoszczędzić i chcesz stricte tylko do płacenia w necie to tworzysz konto tutaj:
http://prepaid.bzwbk.pl/karty-interneto ... karty.html
Tworzysz konto i na maila przysyłają ci info o karcie jest to PDF gdzie masz podany numer rachnku na który należy przelać kasę, żęby doładować taka wirtualną kartę. Numer karty też jest no i kod ten ccv2 do potwierdzania transakcji.
 #800657  autor: wlkp
 08 maja 2015, 08:07
Nie mam karty,ale się właśnie zastanawiam bo do płacenia w necie się przyda czasami,ta chyba jest ciekawa opcja bo zdaję się można płacić w necie,tradycyjnych sklepach i jakiś rabat jeszcze w 300 sklepach jest z tego co czytam - http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ ... 09758.html

Ma ktoś coś takiego,jaki faktycznie jest realny koszt miesięczny utrzymania tej karty ?

I jeszcze jedno,termin ważności tej karty to Luty 2017,czy po tej dacie środki przepadną jak ich nie wykupie np.,czy idzie przedłużyć ważność tej karty czy trzeba ponownie nową nabyć ?
 #800779  autor: Gregrin
 08 maja 2015, 17:33
waldekgdynia pisze:
data17 pisze:... nawet t-mobile usługi bankowe(dawny allior sync) 6zł jak nie wykorzystamy 200zł...
Poważnie? Bo ja tego nie widzę - https://www.t-mobilebankowe.pl/konto#me ... ile-oplaty
Bedzie od czerwca a jest juz w nowym regulaminie
https://static.t-mobilebankowe.pl/uploads//files//TabelaOplatiProwizjiv2.pdf pisze:Opłata miesięczna za Kartę (obowiązuje od 1 czerwca 2015 roku)
w trybie miesięcznym 0zł/6zł²
 #801124  autor: kuwejt
 11 maja 2015, 12:06
Bezpieczeństwo kart bankowych bardzo fajnie opisał na swoim blogu Michał Szafrański. Polecam np ten wpis: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/bezpie ... dzialnosci
Jeżeli macie czas poszperać po blogu to takich wartościowych artykułów jest tam więcej. Np. ten o chargeback --> http://jakoszczedzacpieniadze.pl/charge ... osci-karta

Audyt UX, www i SM
Szukasz pomysłu na prezent?
Satysfakcja użytkownika na FB