DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1156428  autor: Vieslav
 24 sie 2023, 11:32
Dawno nie widziałem podobnego tematu, więc poproszę o pomoc.

Wymagania:
:arrow: bez limitu komórki, stacjonarne, SMSy oraz MMSy.
:arrow: do 10GB internetu lub 5-6 GB + nielimitowane FB, Messenger i Whatsapp.
:arrow: jeśli oferta zawiera klauzulę inflacyjną to umowa na max rok.
:arrow: cena do 30 zł

Ważne jest, aby wszystko działało bez żadnego problemu, ponieważ z tej oferty będzie korzystać osoba nietechniczna. Telefon, jaki ta osoba posiada to Xiaomi Mi 10T 5G więc myślę, że z VoLTE nie powinno być nigdzie problemu.
Interesują mnie również korzyści za przeniesienie numeru.

Zrobiłem małe zestawienie ofert, które rzuciły mi się w oczy:
:arrow: nju - abo za 29 zł, dodatkowo cashback ponad 100 zł przez pewną stronę
:arrow: plush - abo za 25 zł, w tym 15 GB i nielimitowane aplikacje, które są potrzebne
:arrow: lajt mobile - abo za 19,99 zł, z czego pierwsze 3 miesiące za 9,99 zł, 10 GB
:arrow: Vectra - abo za 19,99 zł w tym 30 GB, niestety klauzula inflacyjna, ale możliwy cashback 120 zł

Czy znajdzie się coś tańszego/lepszego?
 #1156432  autor: babciagienia1p
 24 sie 2023, 12:04
@Vieslav
Prepaid a2 (BTS-y Polkomtela).
Pierwszy miesiąc, po przeniesieniu, bezpłatny pełny NL + 280 GB. Później 19,90 zł za pełny NL + 10 GB + FB i Messenger poza limitem.
 #1156433  autor: KC-KARLOS
 24 sie 2023, 12:11
Vieslav: dodaj Flexa.
Pierwsze 3 miesiące po 1 zł (przechodząc z ofert Orange 1 mies. za 1 zł), gdzie wybierasz dowolny plan, nawet najwyższy.
Plan za 30 zł = 30 GB, wszystko bez limitu + roaming w UE + prawdziwie nielimitowany net na social media - obejmujące tekst, zdjęcia, video i muzykę w ramach tych serwisów (m.in. Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, Rakuten Viber, X [dawniej Twitter], TikTok).
Zawsze możesz zrezygnować, żadnych zapisów inflacyjnych. Płacisz blikiem lub kartą płatniczą (najwygodniej, bo nie trzeba pamiętać o terminach). Dodatkowo promocje i prosta obsługa z aplikacji.
Można to ogarnąć taniej - jeśli już ktoś jest we Flexie, dobieramy dodatkową kartę SIM za 15 zł/mc. Wszystko bez limitu + przesyłamy dla tej osoby tyle GB ile potrzebuje + dostęp do promocji. Sam tak mam u siebie - za 3 numery płacę 60 zł (1 główny + 2 dodatkowe).

Flex też jest o tyle fajny, że można w ramach jednego konta zapewnić sobie dla siebie usługi w smartfonie, kartę SIM-klona do internetu w routerze w domu (np. z netem nielimitowanym) + plan z osobną kartą SIM dla bliskiej osoby. Bez podpisywania umów rodzinnych i liczenia na rabaty czy terminową płatność, w naprawdę dobrej cenie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156455  autor: Vieslav
 24 sie 2023, 18:07
@Karlos20, ten Flex jest bardzo ciekawą opcją. Tylko zastanawia mnie jak działa taki klon karty SIM? Przydałaby mi się karta z internetem do drugiego telefonu, ale skoro to będzie klon to rozumiem, że na drugim telefonie będzie ten sam numer co na pierwszym i oba będą dzwonić w tym samym czasie w przypadku połączenia przychodzącego?
 #1156456  autor: KC-KARLOS
 24 sie 2023, 18:18
Vieslav: karta-klon współdzieli usługi z głównej karty SIM i działa w dwóch trybach: pełnym (minuty/sms/mms/net) lub internetowym (tylko internet + smsy przychodzące).
W przypadku pierwszego trybu obie karty będą dzwonić jednocześnie i otrzymywać te same smsy.
Gdy ustawisz tryb internetowy, to korzystasz wyłącznie z internetu i będą przychodzić smsy (głównie Alerty RCB lub komunikaty od Orange).
Tryb karty-klona ustawiasz tylko podczas jej aktywacji, jeśli zmienisz zdanie/pomylisz się, całą operację powtórzysz z użyciem kolejnej karty SIM dokonując operację jej wymiany. Wszystko ogarniesz w aplikacji Flex.
Karty SIM Flex dostaniesz od ręki w każdym sklepie Orange, bądź zamówisz w apkę, a kurier DPD przywiezie ją za 2-3 dni robocze. Oczywiście za darmo.

Kartę-klona do routera polecam dobrać przy posiadaniu planu z większą ilością danych na karcie głównej, bądź posiadaniu pakietu UNLMTD (z nielimitowanym netem na wszystko). Ja mam stare warunki, więc też klon mi się opłaca i zasilam tv online w ramach starego Video Pass.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156457  autor: onifer2
 24 sie 2023, 19:00
Czy jeśli ktoś korzystał już z 3 miesięcy promocyjnych we Flexie, to zalapie się na miesiąc za złotówkę po przejściu z Orange Free czy już nie? Ten sam PESEL.
 #1156458  autor: KC-KARLOS
 24 sie 2023, 19:04
onifer2: nie, promki nie łączą się ze sobą i działają wyłącznie tylko RAZ na dany numer PESEL.
Powrót do Flexa, kolejny nowy numer, zmigrowany z Orange czy innej sieci nie bierze już udziału w promce dla nowych.

Polecam jeszcze skorzystać z opcji wygenerowania kodu z apki Stepler, wówczas nowa, świeża osoba we Flexie będzie płacić za dowolny plan tylko 50% ceny przez pół roku! 40 zł/mc za wszystko bez limitu, wraz z netem nielimitowanym - piękna sprawa :)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2023, 19:08 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156459  autor: Remington
 24 sie 2023, 19:07
Vieslav, skoro to osoba nietechniczna to Flexa lepiej poważnie przemyśleć. Obsługa tylko przez aplikację, jakikolwiek problem z płatnością i numer przestaje działać, w dodatku wyciek danych logowania (z winy tej osoby lub np. wycieku u operatora) może skończyć się podmianą SIM przez atakujących, albo np. bezpowrotną utratą numeru.
 #1156460  autor: KC-KARLOS
 24 sie 2023, 19:14
Remington: już tak nie demonizujmy tej apki. Jeśli z oferty korzysta kumata osoba, zadba o płatności i przekaże nietechnicznej osobie kartę SIM z ustawionym planem Flex, nie musi ona nic robić, bo główny właściciel konta nad wszystkim będzie czuwać. Plan za 15 zł to naprawdę fajna sprawa dla mniej zaawansowanych osób czy seniorów. Ale i nie tylko.
Mój znajomy ma kartę Flex z planem za 15 zł i ja nad wszystkim czuwam - oprócz 2 drobnych kłopotów z działaniem netu (chwilowych), wszystko działa jak należy, przekazuje po kilka GB wedle swoich potrzeb i jest zadowolony. Nic nie musi sprawdzać, nie narzeka itp. Jest lepiej niż w Play i nie musi dbać o doładowania (rozliczamy się we własnym zakresie). A jeśli chce więcej internetu, daje mi znać. Zaznaczę, że w taki sposób z Flexa korzysta już ok 2 lat.
Naprawdę nie róbmy z siebie niekumatych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156478  autor: Vieslav
 25 sie 2023, 07:25
@Karlos20, nie potrzebuję karty do rutera bo wszędzie mam światłowód. Co mi z nielimitowanej tv jak na LTE film z Bravia Core nie poleci z bitratem 80 mb/s.
Chodziło mi o sytuację, gdy główna karta będzie używana przez właściciela, a ja będę miał kartę klona w swoim smartfonie jako drugą do internetu, gdyby Vectra jeszcze raz podniosła mi abo. Jeśli socjale są bez limitu to właściciel zużyje 2, góra 3 GB na miesiąc, a reszta się zmarnuje. Tylko jeśli karta-klon będzie odbierać dokładnie te same SMSy co karta główna to nie przejdzie, bo nikt nie pozwoli na czytanie swojej korespondencji.
Czy promocja 3 miesiące za 1 zł łączy się z promocją z apki?
I jak później ewentualnie zabrać numer z tego flexa? Czy nie będzie takiego cyrku jak miałem z zabieraniem numeru z Orange Love?
 #1156483  autor: KC-KARLOS
 25 sie 2023, 09:45
Vieslav: dlatego decydujesz czy chcesz mieć kartę-klona do samego internetu czy posłuży jako awaryjna druga komórka. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.
Promocje nie łączą się ze sobą, pisałem o tym poprzednio. O to jak to wygląda:
> Dla przenoszących numer z innej sieci - z kodem SIEMAFLEX - 3 miesiące po 1 zł.
> Dla migrujących z ofert Orange - FLEX lub inny podany w materiałach marketingowych operatora - 1 miesiąc za 1 zł.
> Z pobranym kodem z apki Stepler - 6 miesięcy za pół ceny.
> No i stały wariant - z kodem polecającym w aplikacji - jeśli polecona osoba opłaci 2 plany w pełnej cenie, to dostanie 30 zł, a polecająca 70 zł + przy 5. lub 10. poleceniu dodatkowe 500 GB na 180 dób..
Można wybrać tylko 1 wariant promocyjny. Jeśli nie spełnisz warunków danej promocji (wbicie kodu promo dla nowej osoby przed pierwszą aktywacją planu, a także powrót z tym samym numerem tel + ten sam PESEL właściciela), za pierwszy plan zapłacisz 100% ceny.

Numer z Flexa możesz łatwo zmigrować do Orange Free Na Kartę zgłaszając taką dyspozycję na czacie Flex. Migracja potrwa 5-10 minut, powoduje utratę obecnie aktywnych usług. Potem numer w ofercie OFNK możesz swobodnie doładowywać albo przenieść do innej oferty Orange lub innej sieci.
No i tyle, dalsze info na flex.orange.pl/pomoc

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156486  autor: kszaq
 25 sie 2023, 10:24
Karlos20: Czy jesteś pewien, że dodatkowa karta "tylko do transmisji" może odbierać SMSy? Regulamin mówi jasno o "wyłącznie transmisji danych". Opiekuję się grupą kart w Flex i na kartach do samej transmisji nie przyszedł jeszcze żaden SMS, nawet Alert RCB.
 #1156488  autor: KC-KARLOS
 25 sie 2023, 11:00
kszaq: czytałeś uważnie? Karta-klon w trybie data odbiera jedynie smsy Alert RCB oraz komunikaty od Orange, żadne inne smsy tam nie przychodzą. Używam takiej karty w routerze, więc wiem jak to działa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156497  autor: kszaq
 25 sie 2023, 12:47
Karlos20: Czytałem i być może źle zrozumiałem:
Karlos20 pisze:
24 sie 2023, 18:18
Gdy ustawisz tryb internetowy, to korzystasz wyłącznie z internetu i będą przychodzić smsy (głównie Alerty RCB lub komunikaty od Orange).
Mam 2 karty Flex wyłącznie do transmisji danych w routerach i na żadną z nich nigdy nie przyszedł żaden SMS.

Moim celem jest zapewnienie kolegi Vieslav, że ta sytuacja nie będzie miała miejsca:
Vieslav pisze:
25 sie 2023, 07:25
Tylko jeśli karta-klon będzie odbierać dokładnie te same SMSy co karta główna to nie przejdzie, bo nikt nie pozwoli na czytanie swojej korespondencji.
 #1156499  autor: KC-KARLOS
 25 sie 2023, 12:57
kszaq: chyba nie używasz tej karty na co dzień. Na tą kartę przychodzą smsy Alert RCB. One są rozsyłane na każdy numer telefonu komórkowego w polskich sieciach, również na karty-klony, gdyż mają one swoje techniczne numery MSISDN, które pozwalają się komunikować w sieci komórkowej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156503  autor: kszaq
 25 sie 2023, 14:09
Karlos20: Jeden router jest włączony 24/7, drugi przez kilka godzin każdego dnia. Na żadną kartę Flex "tylko do transmisji danych" nie przychodzą żadne SMSy. Wcześniej miałem w tym samym routerze kartę "nju internetowy", na którą przychodziło wszystko, o czym piszesz: alerty, komunikaty itd. Ale na kartę Flex nie przychodzą. Nie znam powodów, dla których u mnie jest tak, a u Ciebie inaczej. Myślę, że możemy w tym momencie zakończyć offtop, o ile wątpliwości OPa został rozwiane. :)
 #1156531  autor: Vieslav
 26 sie 2023, 11:37
Chyba jednak zdecyduję się na tego flexa.
@Karlos20, jeśli numer 3 miesiące temu byltw Orange Love, teraz jest w Plusie i z Plusa będzie przechodził do Orange Flex to należy mi się 3 miesiące za 1 zł?
 #1156552  autor: KC-KARLOS
 26 sie 2023, 19:37
Vieslav: należy się, bo przechodzisz z innej sieci niż Orange. Liczy się stan aktualny, a nie wcześniejszy. Gdybyś nie przeniósł numeru z paczki Love do Plusa, wówczas droga do Flexa byłaby zamknięta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1156560  autor: Vieslav
 27 sie 2023, 08:25
Właściciel numeru chce to, co mam ja czyli Vectrę za 9,99 zł :lol: Ponieważ nie ma obecnie tej oferty wybór padł na Orange Flex. Przeważyły 3 miesiące za 1zł co daje najwięcej korzyści przy założeniu, że pojawi się oferta Vectry za 9,99 zł. Oferta mieści się w budżecie a Xiaomi właściciela był wcześniej używany w Orange więc mam gwarancję, że nie będzie żadnych problemów (patrz mój temat - MMSy w Plusie).
Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że ktoś jeszcze skorzysta z podpowiedzi.
 #1157029  autor: onifer2
 04 wrz 2023, 23:10
WYMODEROWANO
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2023, 23:23 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Już o to samo pytałeś w innym wątku