DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1132393  autor: muszyna2
 13 cze 2022, 11:05
Który prepaid da mi najwięcej netu na około 2 tygodnie podróży. 80% pobytu Grecja. Powiedzmy po doładowaniu 50 zł. Ewentualnie kupię simke grecką ale wolał bym mieć jakąś paczkę już z pl.
 #1132395  autor: Remington
 13 cze 2022, 11:27
Przelicznik unijny jest jednakowy dla wszystkich - od 1 lipca każde wydane na krajowy pakiet zawierający internet 5,70 zł daje 1GB w euroroamingu.
 #1132398  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 12:20
muszyna2: w jakiej sieci i ofercie na co dzień używasz karty i czy masz aktywny krajowy pakiet / usługę no-limit z netem w Polsce? Dzięki tym danym, łatwo można sprawdzić ile dostaniesz GB w UE.

W moim wypadku (dla przykładu) mam aktualnie na iPhonie 11 Pro Orange Flex. Plan 35 za 35 PLN. W nim mam podstawę 45 GB w Polsce + voice/SMS/MMS no-limit, a do tego w ramach planu mogę wykorzystać 4,88 GB w UE (od 1 lipca 2022 pakiet ten wyniesie już 6,04 GB).

🌟To już 12 lat na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132409  autor: muszyna2
 13 cze 2022, 15:54
No właśnie u mnie trochę lipa bo moja główna karta to play od nowa a druga do netu to plus 5 giga za 5 zł. Chyba kupię sobie grecki prepaid.
 #1132410  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 16:14
Moim zdaniem grecki prepaid na 2 tygodnie będzie opcją nieopłacalną i drogą (również odrzucając usługę xoxo wifi, która w UE jest najdroższym rozwiązaniem niż lokalna karta SIM), nie wiadomo, czy tam będzie wymóg jego rejestracji, co nie jest łatwy; tym bardziej, że na polskiej karcie, przy włączonej usłudze no-limit + pakiet GB masz wszystko bez limitu również w roamingu unijnym + paczka danych. Też będziesz mieć dużą ilość sieci wifi, które obniżą koszty. Pytanie tylko ile GB w Grecji potrzebujesz?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2022, 16:17 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 12 lat na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132411  autor: Remington
 13 cze 2022, 16:16
Ja również proponowałbym wziąć któryś z pakietów dostępnych w Plushu pamiętając o przeliczniku ceny na GB w UE i po powrocie wyłączyć ten pakiet. Decydując jest kwestia, ile GB potrzeba ba ten wyjazd.
 #1132412  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 16:21
Dokładnie, a w Plushu przy promocji 4. doładowanie i gratis obniżasz sobie koszty poprzez bonus ekstra złotówek za dokonanie czterech zasileń, nawet po 5 zł. Dobierz sobie pakiet dodatkowych krajowych GB (część z ich jest w UE do zużycia), polecam 30 GB za 30 zł co 30 dób - po powrocie do Polski możesz go wyłączyć (4,2 GB masz w UE).
Ten obecnie posiadany za 5 zł daje tylko 0,7 GB w UE.

#1132416  autor: muszyna2
 13 cze 2022, 17:27
Właśnie mam tą opcję zresztą z polecenia tu na forum że co któreś doładowanie mam gratis wydaje mi się że co piąte. I właśnie o to mi chodziło żeby sobie wykupić jakiś mocny pakiet na miesiąc który da mi giga w UE a po powrocie go wyłączyć. WiFi będzie w hotelu a net będzie mi potrzebny do nawigacji i jakiś szybkich informacji typu gdzie zjeść itp. Myślę że 5 giga powinno spokojnie wystarczyć.
 #1132417  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 17:45
muszyna2: więc kombo 5GB/5 zł co 30 dób + 30GB/30 zł co 30 dni (do wyłączenia po powrocie) będzie opcją wystarczającą. Wówczas wyjdzie 4,9 GB w UE. Pamiętaj, że od 1 lipca limit GB w UE zwiększy się, więc paczka za 30 da ok 5,2 GB, a ta za piątkę dodatkowe ok 0,9 GB - łącznie 6,1 GB. I wydasz zdecydowanie mniej, niż przy lokalnym starterze, nawet nie wiedząc jaką mają ofertę.
Alternatywnie możesz wykupić usługę no-limit z GB w Polsce (część z nich wykorzystasz w UE). Np. w opcji "no-limit+20GB+5G" za 40 dostaniesz w UE 5,6 GB, a przy NL+15GB za 30 zł - 4,2 GB w tym nielimitowane minuty i SMSy. Wybór należy do Ciebie.
Przypominam o bonusie złotówkowym za promocję zasileń, przy 4 zasileniach za 5, będziesz mieć 25 zł do zużycia na zakup pakietu, przy ośmiu zasileniach zyskasz już 2 bonusy, więc wydając 40, będziesz mieć 50 zł do wykorzystania, przy czym pierwszeństwo w schodzeniu środków ma kasa promocyjna (o wartości łącznej 10 zł - gdyż pakiety kwotowe są aktywowane osobno).

Stan kasy promocyjnej dostaniesz SMSem po wbiciu kodu *121# a GB w UE *136#
Skorzystaj też z bezpłatnego połączenia z numerem informacyjnym o roamingu unijnym w Plusie: +48 605 020 010

#1132426  autor: muszyna2
 13 cze 2022, 20:13
Mam jeszcze kupiony numer z Orange z myślą o ostatniej promocji na net ale chyba zostawię sobie na okres wakacji tego plusa.

Sorki za bałagan mam jakiś problem z edycją postów.
 #1132515  autor: TomekO
 16 cze 2022, 12:34
Podłączę się pod pytanie. Interesuje mnie jak największa paczka internetu w roamingu w Chorwacji. Czy mogę zmigrować z Play na kartę od nowa na internet na kartę w Play i wykupić najdroższy pakiet czyli 50 zł za nielimitowany internet na miesiąc. Dzięki temu dostanę paczkę 5,3 GB w roamingu - zgodnie z regulaminem co ? Czy w Internecie na kartę telefon będzie łączył się tylko z LTE czy w roamingu wszystkie technologie będą dostępne ? Ewentualnie czy jest jakaś inna opcja żeby dostać więcej gigabajtów za mniejsze pieniądze ?
 #1132516  autor: Remington
 16 cze 2022, 12:38
TomekO pisze:
16 cze 2022, 12:34
więcej gigabajtów za mniejsze pieniądze ?

Ile razy można powtarzać? Przelicznik jest unijny - jednakowy dla wszystkich. Jego wysokość masz we wcześniejszych postach, warto poczekać z zakupem pakietów do lipca.
 #1132546  autor: TomekO
 16 cze 2022, 23:37
Czyli nie ma co kombinować i kupować po prostu pakiety na przykład 5 zł 1 GB. W regulaminach playa wyczytałem, że te limity się odnawiają każdego pierwszego miesiąca. Wyjazd będzie na przełomie czerwca i lipca. Czyli najlepiej kupić parę pakietów w czerwcu i kilka w lipcu w miarę potrzeb.
 #1133152  autor: TomekO
 01 lip 2022, 08:48
Córka kończy pobyt w Chorwacji. To mogę kilka słów napisać o tym. Przy pakiecie za 35 zł w Play na kartę od nowa limit internetu w roamingu odnawia się każdego miesiąca. Czyli za te 35 zł będziemy mieli nielimitowane rozmowy sms-y i 2 razy 7,4 GB internetu w roamingu unii europejskiej na przełomie dwóch miesięcy. Był problem z internetem w roamingu. Działały rozmowy i sms-y ale była jakaś blokada internetu. Za drugim razem dopiero konsultant odblokował ten internet który zaczął działać dopiero na Węgrzech. Poza tym wszystko działa bez problemu. Roaming w unii europejskiej wychodzi taniej niż te pakiety 5 zł 1 GB w Polsce.