DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 120 z 136
  • 1
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 136
 #832064  autor: PaganMuffin
 29 paź 2015, 20:41
RBM II 9 zł z LTE, 5x 10GB [50zł] + co miesiąc doładowanie 30 zł [1GB + 30 dni przedłużenie ważności konta] wydaje się chyba najlepszą opcją na teraz dla mnie.
Na start miałbym:
100GB LTE, 50GB poza LTE na okres 30 lub 100 [nie wiem czy ten bonus 2GB [z 50zł doładowania[100 dni ważności] obejmuje te 50GB].
Rozmowy i SMS szły by ze skarbonki.
Chyba że coś źle myślę.

Do Orange zniechęca mnie brak lejka i słaby zasięg u mnie [3 osoby maja i są 2-3 kreski + czasem całkowity brak zasięgu, o LTE nie wspominając].

Co do Klucz, Lyca są to mało znane sieci wirtualne i takich raczej starałbym się unikać.

Czy w ofercie RBM II 9zł też do 30.11 można aktywować pakiet 10GB za 10zł?
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 21:18 przez PaganMuffin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #832074  autor: Gregrin
 29 paź 2015, 21:18
Paradoksalnie u ciebie drogo wyjdą same rozmowy i sms'y bo prawie 20zl (17,5zl + 1,8zl) na miesiąc :/ Ale na tym zaoszczędzić można tylko pakietami (najlepiej druga karta).

Do darmowego LTE trzeba mieć jeszcze 30zl na koncie (w trakcie włączania go na 30dni -opisane to masz w tym linku co wcześniej podałem).
PaganMuffin pisze:co miesiąc doładowanie 30 zł
Mozna co 100dni za 50zl.
PaganMuffin pisze:50GB poza LTE na okres 30 lub 100 [nie wiem czy ten bonus 2GB [z 50zł doładowania[100 dni ważności] obejmuje te 50GB].
Obejmuje. Bonus z doładowania jak i pakiety do kupienia (w tym oczywiście 10GB za 10zl) lądują na tym samym koncie, sumują się i przedłużają.
PaganMuffin pisze:Czy w ofercie RBM II 9zł też do 30.11 można aktywować pakiet 10GB za 10zł?
Tak.
 #832077  autor: PaganMuffin
 29 paź 2015, 21:24
Gregrin pisze:
PaganMuffin pisze:Czy w ofercie RBM II 9zł też do 30.11 można aktywować pakiet 10GB za 10zł?
Tak.
;/ No to ta opcja którą podałem chyba odpada bo przy przenosinach z Mixa do RBM II 9 trwa to 30 dni, a najwcześniej 31-2 mogę pójść i przenieść numer.
 #832084  autor: calinka
 29 paź 2015, 21:41
hehe nie, nic nie reklamuje :) sama po prostu pracuje pare miesiecy za granica w roku, kolo 3 na 2 i wiem ile wydaje na rachunki telefoniczne, za same smsy, bo jednak dzwoni sie z komunikatorów, a na te opcje po prostu trafilam wyzej dlatego pytalam bo jej nie znalalm, a na stronie widzialam po prostu w miare dobra oferte, ale w sumie chetnie poslucham co mozecie mi polecic, teraz do stycznia siedze w pl wiec mam troche czasu na znalezienie czego w dobrej cenie
 #832096  autor: Gregrin
 29 paź 2015, 22:51
PaganMuffin pisze:;/ No to ta opcja którą podałem chyba odpada bo przy przenosinach z Mixa do RBM II 9 trwa to 30 dni, a najwcześniej 31-2 mogę pójść i przenieść numer.
Nie bardzo rozumiem. Mix ci się skończył to chyba jesteś w play na kartę nie ?? Wtedy możesz przejść do RBM przez fakt. Info masz w linku który podałem parę postów wyżej.
calinka pisze:ale w sumie chetnie poslucham co mozecie mi polecic
Ja bym w sumie posłuchał co mobile viking ma ciekawego. Bo mówisz ze ma dobra ofertę. Co jest w niej dobrego ??
 #832193  autor: Gregrin
 30 paź 2015, 15:06
Bezpośrednio do RBM przeniesiesz się tylko od innego operatora. W play możesz załatwić przejście na kartę (w trybie natychmiastowym nie wiem czy zapłacisz kare ale nawet gdyby to nie powinna być ona wielka), później do faktu infolinią a stamtąd do RBMII kodem..
 #834214  autor: calinka
 09 lis 2015, 23:21
moze nie jestem w stym specem, jakos w tym az tak tez nie siedze, ale na tyle co sie orientowalam po prostu wydaje mi sie oferta dosc spoko, podoba mi sie opcja za 24 zl- wydaje mis sie to bardzo malo! za darmowe smsy do wszystkich sieci i rozmowy z vikingami i play a za 29 to juz w ogole, jesli chodzi przede wszystkim o internet gdzie jest go 4 giga. teraz np mam podobne rzeczy-tylko internetu mam 1 giga a place 55 zl...
 #834600  autor: switek17
 12 lis 2015, 14:29
Witam!
19 grudnia kończy mi się umowa w Play i chcę przenieść się do jednego z MVNO. Póki co biorę pod uwagę Virgin Mobile i Mobile Vikings.
Zwyczajowo potrzebuję nielimitowanych połączeń i smsów oraz pokaźnego pakietu internetu (3GB mi nie wystarcza - Streaming muzyki (parę h dziennie), YT (sporadycznie), FB, Messenger).
I teraz tak...

Wikingowie (Viking 29):
+ nielimitowane połączenia
+ nielimitowane smsy
+/- 4GB internetu
++ pełny nielimitowany transfer w społecznościówkach

Dziewice (#bezlimitu)
+nielimitowane połączenia
+ nielimitowane smsy
+/- 5GB internetu nie_wiadomo_do_kiedy
+ prawie nielimitowany transfer w społecznościówkach
^
Od biedy mogę dorzucić 20zł (dla 5GB :? )i wejść w pakiet #dlamniesuper.

Dlaczego nie mogę się zdecydować? Jak widać, największym problemem jest dla mnie internet. U Wikingów mogę przeznaczyć całe 4GB na Spotify/Apple Music a wygodne buszowanie w czeluściach Facebooka zapewnia mi darmowy transfer danych.
W Virgin Mobile mogę mieć 5 albo 10GB (za dopłatą), które będę musiał dzielić między FB i Spotify.

Jakieś rady? Może przesadzam i 4GB w zupełności wystarczy na sam streaming?

PS. Nie ukrywam, że obecna oferta Play jest całkiem ciekawa - za 50zł miałbym nielimitowany internet i Tidala za free do końca umowy. Jednak w przypadku wyjazdów za granicę abonament będzie tylko kulą u nogi. A za parę miesięcy rzadko będę bywał w kraju.
 #834605  autor: Gregrin
 12 lis 2015, 15:05
calinka pisze:a za 29 to juz w ogole
W virgin masz jeszcze lepiej bo więcej o 1GB.
switek17 pisze: wygodne buszowanie w czeluściach Facebooka zapewnia mi darmowy transfer danych.
Nie do końca. To co dostarcza FB to jak czytnik RSS (same nagłówki czyli bardzo mało danych). Jak już jakieś zdjęcie/film chcesz zobaczyć to pobierany jest transfer (według tego co piszą na forum), wiec oszczędności są znikome.
Tutaj [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na kartę masz podobne oferty. Ciekawie wypada RBM przy doładowaniu za 50/100zl bo niezużyty transfer się sumuje. Podobnie jest w orange i tam chyba będzie nawet dla ciebie lepiej bo konto i net ma rok ważności.
 #834616  autor: switek17
 12 lis 2015, 16:15
Gregrin pisze:Nie do końca. To co dostarcza FB to jak czytnik RSS (same nagłówki czyli bardzo mało danych). Jak już jakieś zdjęcie/film chcesz zobaczyć to pobierany jest transfer (według tego co piszą na forum), wiec oszczędności są znikome.
MV na FB informuje, iż filmy i zdjęcia wrzucone bezpośrednio na serwer facebooka nie zjadają transferu.
Mimo wszystko obczaję jeszcze oferty RBM i Orange. Ta pierwsza trochę niejasna dla mnie a do Orange uprzedzony jestem ze względu na słaby zasięg w moim mieście :/ (Play łapie zasięg nawet w windzie, Orange ma problemy z grubszym murem).

Edit:
Po rozmowie z konsultantem RBM dowiedziałem się, że nie ma możliwości przeniesienia numeru z Play. Gdy spytałem, czy po przejściu np. do Virgin Mobile mogę przenieść numer do RBM, odpowiedź była już twierdząca xD W sumie nie ma się co dziwić - w końcu to brand P4, ale po co zmuszać klienta do kombinowania...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 16:51 przez switek17, łącznie zmieniany 1 raz.
 #834626  autor: Gregrin
 12 lis 2015, 16:51
Upraszczając ofertę RBME, za 30zl masz nolimity i 5GB netu (3GB z pakietu + ~2GB za doładowanie ale najopłacalniej ładować za 50/100zl). Lepiej w porównaniu do virgin jest dlatego ze pakiety się sumują ale gorzej bo trzeba pamiętać o włączaniu. Coś za coś ;) Tu link do tematu o ofercie Nowe opcje w RED BULL MOBILE ENERGY na kartę

Jak potrzebujesz dużo internetu i jesteś w zasięgu LTE play'a to jest tez zwykle RBM gdzie jest darmowo 100GB na miesiąc. W pkt III.II.2 masz to z grubsza opisane [Play<-->Fakt<-->RBM] Przenoszenie numeru. Pytania o RBM możesz zadawać w dyskusji o tej ofercie Kto z was jest w taryfie Red Bull MOBILE na kartę?.
Niestety w tej ofercie jest tylko nolimit sms za 10zl i stan darmowy. Za rozmowy płaci się po stawce 29gr/min.

EDIT: o przenoszeniu masz wyjaśnione tez w tym temacie [Play<-->Fakt<-->RBM] Przenoszenie numeru
 #834633  autor: switek17
 12 lis 2015, 17:31
Czyli po doładowaniu za 100zł mam przez 3 miesiące nielimitowane rozmowy i smsy oraz 10+3x3GB. Jedyny minus, to przymus aktywacji pakietu co 30 dni. Do tego w momencie wyjazdu na dłuższy okres czasu mam do 5 miesięcy ważności tych dodatkowych 10GB.
No jak dla mnie pasuje.

Orange daje chyba jeszcze więcej (36GB!), ale honor mi nie pozwala na korzystanie z usług tej firmy :D

Anyway, otworzyłeś mi oczy, bo do tej pory widziałem tylko MV i VM. Dzięki za pomoc i zaangażowanie.
 #834636  autor: Gregrin
 12 lis 2015, 17:44
Ciesze się ze pomogłem. Dodatkowo jest promocja do końca roku i za 10zl możesz kupić 10GB które łączy się z tymi GB z doładowania.
Jeśli nie potrzebujesz sms'ow, to nolimit rozmów (kom + stac) kosztuje 20zl a do tego możesz kupić kilka pakietów 10GB i przedłużać je innymi (najtańszy 5zl 300MB/30dni) albo tymi z doładowania (jedno konto, opis tutaj http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=780 ). Przy takiej opcji przyda ci się RWK (opisane w poście o przenosinach). Powodzenia.
 #834811  autor: calinka
 13 lis 2015, 23:05
w vikingu jest jeszcze taki plus ze jest darmowy transfer danych jeśli chodzi o messengfera i facebook,a wiec tez sie zaoszczedzi troche internetu :)
 #834852  autor: switek17
 14 lis 2015, 12:10
calinka pisze:w vikingu jest jeszcze taki plus ze jest darmowy transfer danych jeśli chodzi o messengfera i facebook,a wiec tez sie zaoszczedzi troche internetu :)
Pewnie, że tak. W trosce o nasze cenne megabajty należy tylko pamiętać, że ogranicza się on tylko do źródeł facebooka, a więc np. materiały z YT albo Vimeo osadzone na łamach portalu będą zjadały transfer. Filmy/zdjęcia umieszczone bezpośrednio na fb nie łykają MB.
 #834991  autor: calinka
 15 lis 2015, 13:44
ja staram sie przez telefon youtuba nie sluchac, juz wlasnie wczesniej zauwazylam ze jak jechalam pociagiem i sluchalam to na drugi dzien mialam prawie zerowy transfer:P wiec wygodniej sciagnac muzyke na telefon:) a zawsze jak jade gdzies to fb sobie poogladam, wiec dla mnie to dobra opcja ze darmowo jest :D
 #835878  autor: urwis
 20 lis 2015, 10:21
Cześć,
szukam jak najtańszej opcji, by mieć aktywne konto i kilka MB internetu miesięcznie. Nie ma znaczenia, czy abo, czy prepaid.
Telefon będzie robił za monitoring pozycji, więc nie będzie z niego dźwonione, tym bardziej nie będą wysyłane SMSy.
Znalazłem ofertę Play - Starter 12 GB na cały rok tylko za 50 zł i było by to nawet do zaakceptowania, ale nie wiem co będzie po tym roku? Będzie się dało kolejny rok za 50 zł przedłużyć?
Czy konkurencja też ma jakieś propozycje dla takich klientów?
 #835889  autor: Gregrin
 20 lis 2015, 11:36
Doładowanie za 50zl w orange free daje 15GB, da się przedłużyć tak jak konto, na rok. http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html
Za pozostałą kwotę można kupić cztery pakiety 2GB/30dni za 12zl http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
Dodatkowo jest jakieś 4GB na start przy starterze za 20zl http://www.orange.pl/kid,4004523779,id, ... ticle.html
 #835899  autor: urwis
 20 lis 2015, 12:15
Dzięki za podsunięcie pomysłu, ale to mi nie zapewni internetu przez cały rok. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.
  • Strona 120 z 136
  • 1
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 136
  • 1
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 136