DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1132379  autor: Dragonpl
 12 cze 2022, 20:22
Witajcie,

Jaka oferta teraz najkorzystniejsza cenowo? Zużywam około 120-200GB miesięcznie. Praktykowałem 100GB za 40pln w redbull mobile na kartę, praktykowalem kupowanie starterów w play za 5pln i każdy dawal 100gb (ale ta oferta się kończy wraz z czerwcem). Jestem otwarty na propozycje. Mogę kupić jakiś duży pakiet jednorazowo (typu 500-1000gb), mogę kupować mniejsze, byle dało się częściej niż 100gb na miesiąc. Co polecacie? :?:
 #1132382  autor: Karlos20
 12 cze 2022, 21:24
1. Opcja:
> Internet Na Kartę 2.0 w Play. Usługa "Miesiąc bez limitu GB w Play24".
Aktywujesz starter i włączasz promocję ze 100 GB na start, zasilasz konto za 50 zł poprzez apkę Play24, aby w kolejnym miesiącu lub po zużyciu GB aktywować wersję cykliczną usługi. Podpinasz kartę płatniczą aby co miesiąc zabierało kasę i jednocześnie odnawiało usługę.
Po połączeniu z promocją 12x po 100 GB (1200 GB przez rok w Play na kartę) zyskasz w miesiącu 300 GB neta z pełną prędkością + 10 GB dodatkowych za udane cykliczne odnowienie usługi po zasileniu automatycznym konta na jej poczet. I tak przez rok (po roku masz tylko 225 GB). Miesięczny koszt 50 zł. Dodatkowo za każde zasilenie dostajesz GB - w przypadku nominału za 50 wpada 25 GB.

2. Opcja:
> OFNK - no-limity + 2 TB na rok za 360 zł + RWK kasy i GB za zasilenie za dodatkowe 29 zł.
Najpierw zasilasz konto w apce Mój Orange na łączną kwotę 390 zł - najlepiej piątkami, gdyż wyciągniesz najwięcej gigsów. Do końca czerwca masz szansę zgarnąć łącznie blisko 1 TB dodatkowego neta. Gdy osiągniesz saldo 390 zł i otrzymasz GB, odpalasz usługę "Więcej czasu na internet" i te otrzymane GB z 2 dni będą wtedy ważne rok. Następnie w apce MO odpalasz no-limity i 2 TB. Łącznie do wykorzystania blisko 3 TB neta na rok (ok 256 GB w skali miesiąca - oczywiście limit jest płynny, Ty decydujesz ile zjesz tego neta).

Szkoda, że koncentrujesz się na karcie, gdyż Orange ma ciekawe abo na neta. Za 60 zł/mc masz w wyznaczonej strefie domowej aż 500 GB neta miesięcznie + od 24 do 8 rano nielimitowany net. Za jednorazowe 10 zł u konsultanta na czacie możesz włączyć fajniutką usługę "Bez limitu do 5 mb/s" - wówczas gdy przekroczysz GB z abo bądź, gdy z kartą wyjdziesz ze strefy domowej, korzystasz z neta bez limitów GB z podniesionym lejkiem 5 mbps (nikt tego nie ma u konkurencji). Na takim necie sporo możesz zrobić.
Obecnie testuje takie rozwiązanie na taryfie Internet Optymalny (lejek 5 mbps włącza się po 50 GB).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132389  autor: Ron
 13 cze 2022, 07:57
Zastanawiam się nad kartą. Dużo rozmów i do 10GB. Między Heyah na kartę, Virgin, Play, Viking mobile? Co polecacie?
 #1132400  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 12:33
nowlasnie: niby taniej, ale... co po 200 GB? Większe potrzeby internetowe mogą pojawić się niespodziewanie, co wtedy? Lipa zimna, po przekroczeniu GB odcinany jest net lub jest załączony nieużywalny (kultowy jeszcze z czasów ERY blueconnect) lejek 16 kbps.
Dlatego proponuje OFNK z pakietem rocznym (od 2 do 3 TB z dowolnym wykorzystaniem) lub INK 2.0 z usługą cykliczną za 50/mies, gdzie przez najbliższy rok (po warunkiem utrzymania cyklicznego zasilenia w apce Play24) można zgarnąć 325 GB na szybszym necie, potem mamy w razie co 1 mbps awaryjnie.

Ron: a czemu nie uwzględniłeś a2mobile? Za 19,90 masz wszystko bez limitu w kraju + net (10 GB na pełnej prędkości, później lejek).
Fakt Mobile (Play) za podobne parametry proponuje 25 PLN.
Submarka (obecnie) Virgin z kolei da więcej neta, ale może działać gorzej, niż w samym Playu, mimo, że jest to teraz ta sama sieć.
Heyah01 może Tobie podpasować - za 19,99 PLN masz wszystko bez limitu i 20 GB. O ile utrzymasz aktywną subskrypcje (pobieranie co miesiąc kasy z karty płatniczej, jak za Spotify czy Netflixa).

Podsumowując: masz wiele możliwości. Kup startery Play, Heyah / T-Mobile, Plusa czy Orange i potestuj sobie działanie usług. W każdym z nich dostajesz też startową paczkę na neta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132404  autor: nowlasnie
 13 cze 2022, 14:50
Niespodziewanie to może na nas spaść bolid. Jak komuś się zwiększają potrzeby to przestaje płacić (bez konsekwencji, bo to oferta na kartę) i szuka in. możliwości.
Zawsze warto mieć nowy starter Play, bo prawdopodobnie promocja 100 GB na start zostanie wznowiona.
 #1132406  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 15:42
nowlasnie: na dłuższą metę może warto wybrać opcję miesięczną, tym bardziej, że operator dokłada sporo GB - z promocji, doładowań itp. Bez śmiecenia i kupowania starterów tylko dla jednej promocji. Zawsze można zrezygnować, bo to prepaid.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132418  autor: Ron
 13 cze 2022, 17:45
a2mobile, Fakt, nie mam przekonania, może być te 10 zł więcej... Heyah wolę na kartę, bo z tego co tutaj czytałem większość z Was miała problem z 01 ofertą. Testuje Flexa i Plus na kartę. Wszystko ok. Virgin to już jak taryfa.
 #1132419  autor: Dragonpl
 13 cze 2022, 18:37
Karlos20 pisze:
12 cze 2022, 21:24
1. Opcja:
> Internet Na Kartę 2.0 w Play. Usługa "Miesiąc bez limitu GB w Play24".
Aktywujesz starter i włączasz promocję ze 100 GB na start, zasilasz konto za 50 zł poprzez apkę Play24, aby w kolejnym miesiącu lub po zużyciu GB aktywować wersję cykliczną usługi. Podpinasz kartę płatniczą aby co miesiąc zabierało kasę i jednocześnie odnawiało usługę.
Po połączeniu z promocją 12x po 100 GB (1200 GB przez rok w Play na kartę) zyskasz w miesiącu 300 GB neta z pełną prędkością + 10 GB dodatkowych za udane cykliczne odnowienie usługi po zasileniu automatycznym konta na jej poczet. I tak przez rok (po roku masz tylko 225 GB). Miesięczny koszt 50 zł. Dodatkowo za każde zasilenie dostajesz GB - w przypadku nominału za 50 wpada 25 GB.

2. Opcja:
> OFNK - no-limity + 2 TB na rok za 360 zł + RWK kasy i GB za zasilenie za dodatkowe 29 zł.
Najpierw zasilasz konto w apce Mój Orange na łączną kwotę 390 zł - najlepiej piątkami, gdyż wyciągniesz najwięcej gigsów. Do końca czerwca masz szansę zgarnąć łącznie blisko 1 TB dodatkowego neta. Gdy osiągniesz saldo 390 zł i otrzymasz GB, odpalasz usługę "Więcej czasu na internet" i te otrzymane GB z 2 dni będą wtedy ważne rok. Następnie w apce MO odpalasz no-limity i 2 TB. Łącznie do wykorzystania blisko 3 TB neta na rok (ok 256 GB w skali miesiąca - oczywiście limit jest płynny, Ty decydujesz ile zjesz tego neta).

Szkoda, że koncentrujesz się na karcie, gdyż Orange ma ciekawe abo na neta. Za 60 zł/mc masz w wyznaczonej strefie domowej aż 500 GB neta miesięcznie + od 24 do 8 rano nielimitowany net. Za jednorazowe 10 zł u konsultanta na czacie możesz włączyć fajniutką usługę "Bez limitu do 5 mb/s" - wówczas gdy przekroczysz GB z abo bądź, gdy z kartą wyjdziesz ze strefy domowej, korzystasz z neta bez limitów GB z podniesionym lejkiem 5 mbps (nikt tego nie ma u konkurencji). Na takim necie sporo możesz zrobić.
Obecnie testuje takie rozwiązanie na taryfie Internet Optymalny (lejek 5 mbps włącza się po 50 GB).
Bardzo Wam dziękuję wszystkim za odpowiedź! :-)

Odnośnie opcji to z tego cytatu interesuje mnie opcja nr 2 czyli OFNT - jaki starter mam kupić? Jaka ma być taryfa czy cokolwiek żeby to wszystko zagrało jak należy? (Nie chce nic zrypać).

Opcja Orange abonament - co oznacza w wyznaczonej strefie domowej? 500gb to aż nadto, więcej jak 300gb miesięcznie nie widzę opcji zużyć.
 #1132421  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 19:05
Dragonpl:
jeśli chodzi o starter - wystarczy ten:
Obrazek
Jeśli chodzi o strefę domową - promień 500 m (realnie ok 1 km w obu kierunkach, a może i znacznie dalej) od miejsca aktywacji oferty z kartą USIM.
500 GB to za dużo? Wówczas możesz wybrać ofertę za 69,99 z umową na 1 rok (zamiast 2 lat) z opcją rezygnacji za 0 zł nawet po 14 dniach w opcji na odległość (jeśli umowę z kartą zamówisz online, w tym samym kanale z niej rezygnujesz bez wysyłania dokumentów pocztą, dzwoniąc na infolinię). Wtedy dostajesz 250 GB w strefie, z czego 50 GB możesz wykorzystać poza strefą. Dodatkowo nielimitowane nocki od 24 do 8 rano i opcja aktywacji podwyższonego lejka do 5 mega w każdej strefie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132433  autor: Karlos20
 14 cze 2022, 00:18
Dragonpl: w tym wypadku odpal kodem. *101*365# na rok czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132580  autor: Dragonpl
 18 cze 2022, 16:45
Doładowałem przez aplikacje Mój Orange póki co 2x po 5pln. Wedle tego co piszą powinienem mieć za każde doładowanie 10GB bonusa. Wcześniej miałem 6GB więc teraz powinienem mieć 26GB. Dalej mam 6GB. Czy coś trzeba dodatkowo włączyć na etapie doładowań piątkami do 390pln?

I właściwie dlaczego do 390pln akurat?

Edit: wskoczylo tylko trzeba bylo poczekać trochę.
 #1132584  autor: Karlos20
 18 cze 2022, 18:05
Dragonpl: bonus wpływa z opóźnieniem, do 24h. Potwierdzenie otrzymasz SMSem. W razie co wpisujesz kod *101*01# a otrzymasz w odpowiedzi SMSa z ilością GB.

Czemu do 390? Bo zawarłem ilość kasy, aby móc włączyć opcję "Więcej czasu na internet", który kosztuje 29 zł na rok. Po ogarnięciu wszystkiego zostaje na rok czasu 1 zł + bonus GB z zasileń, też ważny rok + no-limity + 2 TB również na rok czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134101  autor: Karlos20
 26 lip 2022, 06:56
Dragonpl: "Więcej czasu na internet" jest cały czas dostępna. Kolejne włączenie usługi kumuluje ważność kasy głównej + GB z doładowań.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134163  autor: bogna22
 28 lip 2022, 13:02
:-) a pełna prędkość musi być cały czas? może Nju i jego Internet za 29zł/mc 60-180GB/mc, tam jest lejek 1Mb/s, owszem to umowa, ale jest możliwość telefonicznej rezygnacji, czy natychmiastowego MNP numeru bez kary umownej.

a tu play https://mobilevikings.pl 250GB za 60zł/mc


jeśli nie, to tylko 365dni..

Pakiet włączysz wysyłając SMS o treści AKT365 pod numer 696 (koszt SMS-a 20 groszy) lub kodem USSD: *115*1*365#

link do regulaminu: https://biuroprasowe.orange.pl/wp-conte ... 1588431051


jeśli masz numer aktywowany po tym czasie pakiet Rozmowy SMS-y i MMS-y + 1 TB włączysz wysyłając SMS o treści AKT365 pod numer 630 (trzeba doliczyć koszt SMS-a 20 groszy) lub kod USSD: *101*1*365#
Koszt pakietu to 360 PLN.

Link do regulaminu: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 1588431051