DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #755079  autor: Coin
 10 paź 2014, 10:36
Witam,

Czy możecie mi z praktycznego punktu widzenia wytłumaczyć (bez zbędnych technikaliów) co to jest LTE i czym to się różni od internetu pakietowego 3G. Obecnie używam njumobile, nie wiem nawet to czy tam jest i czy tego potrzebuję.

I drugie pytanie. Dual-Sim. SZawsze myślałem, że są 2 powody, żeby taki telefon kupić - ktoś ma np numer firmowy i prywatny na jednym telefonie, a drugi powód to jedna sim do dzwonienia, a druga np to jakieś AERO2 z darmowym internetem. Czy są jeszcze inne powody? Jak do dual sim ma się LTE bo ostatnio patrzyłem na Nokie Lumie 730 ds i 735 i ta na dual sim nie ma LTE i teraz już nie rozumiem, czy brak LTE dyskwalifikuje telefon czy o co tu chodzi.

Będę wdzięczny za jakiś praktyczny przykład kto tego używa i czemu tego a nie czegoś innego.

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]
 #755083  autor: UZIS
 10 paź 2014, 11:15
Coin pisze:Witam,

Czy możecie mi z praktycznego punktu widzenia wytłumaczyć (bez zbędnych technikaliów) co to jest LTE i czym to się różni od internetu pakietowego 3G. Obecnie używam njumobile, nie wiem nawet to czy tam jest i czy tego potrzebuję.

I drugie pytanie. Dual-Sim. SZawsze myślałem, że są 2 powody, żeby taki telefon kupić - ktoś ma np numer firmowy i prywatny na jednym telefonie, a drugi powód to jedna sim do dzwonienia, a druga np to jakieś AERO2 z darmowym internetem. Czy są jeszcze inne powody? Jak do dual sim ma się LTE bo ostatnio patrzyłem na Nokie Lumie 730 ds i 735 i ta na dual sim nie ma LTE i teraz już nie rozumiem, czy brak LTE dyskwalifikuje telefon czy o co tu chodzi.

Będę wdzięczny za jakiś praktyczny przykład kto tego używa i czemu tego a nie czegoś innego.
Tak najprościej? LTE jest to technologia najszybszego internetu w Polsce. Dzięki czemu korfzystanie z internetu jest na wyższym poziomie i w większym komforcie. Warunkiem korzystania z LTE jest bycie w takim zasięgu i należy mieć sprzęt obsługujący taka technologię. Należy postawić sobie pytanie jak często korzystam z internetu? i czy mnie jest to potrzebne. Natomiast, jeżeli kupujesz telefon i już dokładasz większą kwotę to lepiej dołożyć do telefonu i kupić sprzęt, ktory obsluguje tą technologię :).

 #755145  autor: hdfunpack
 10 paź 2014, 17:07
Lte to:
-większa szybkość - 21 mbit/s vs 150 w lte
-większa pojemność sieci
-lepsza "jakość" - nawet przy słabym sygnale działa całkiem dobrze.

[ Dodano: 2014-10-10, 17:11 ]
moim zdaniem aero2 po wprowadzeniu captchy jest raczej słabym rozwiązaniem. Bardziej się opłaca kupić jakąś kartę z nabitymi GB w orange z allegro. I wtedy się opłaca dualsim, bo w jednym operatorze masz internet, a w drugim np darmowe rozmowy.