DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #740570  autor: macc
 14 sie 2014, 19:34
Pierwsze sterowce z darmowym internetem latają nad polskimi plażami. To dość widowiskowa nowinka techniczna.

Skorzystali z nich również turyści w Ustce i Łebie. Dron sterowiec nad głową może niektórych niepokoić – w końcu w dobie wszechobecnych zaawansowanych technologii nie mamy pewności, czy ktoś przypadkiem nas nie podsłuchuje i nie nagrywa. Turyści odpoczywający w nadbałtyckich kurortach nie muszą się jednak martwić. Balon unoszący się nad plażą to najprawdopodobniej sterowiec firmy Yoberi, która w te wakacje zapewniła plażowiczom dostęp do darmowego internetu.

[center]Obrazek[/center]

– Nad projektem pracowaliśmy dwa lata. Chcieliśmy opracować technologię, która umożliwi dostarczanie internetu tam, gdzie go nie ma i gdzie trudno go doprowadzić – mówi Rafał Smoliński, prezes zarządu firmy Yoberi, która swój pomysł realizowała wspólnie z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technicznym w Gdyni.

Wynikiem prac są trzy napełnione helem drony sterowce, rotacyjnie kursujące w te wakacje nad polskimi plażami, z których każdy ma 8 m długości i, co najważniejsze, dostarcza internet na obszarze o średnicy około jednego kilometra.


– Routery umieszczone w sterowcach udostępniają bezprzewodowy internet o prędkości 60 Mb/s, z którego już teraz korzysta około 400 osób dziennie. Szacujemy, że maksymalnie liczba użytkowników może wzrosnąć nawet do tysiąca internautów – mówi Oliwia Dusińska z firmy BrandLab.
źródło:gp24

 #740585  autor: cyanoone
 14 sie 2014, 21:12
Flash999 pisze:Logo Power LTE, czyżby dosył był firmowany od Plusa?
Nawet jeśli nie to takie coś jest świetnym miejscem na reklamę. Widziałem w tym roku nad plażą leciał koleś na motolotni z reklamą 'gum'. Zwrócił uwagę wielu osób. :mrgreen: .
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)