DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1150840  autor: andi103
 06 cze 2023, 02:07
Witam.
Jak w temacie: telefon nie łączy się z siecią.
Model ASUS Zenfone 8, (bez simlocka) w Polsce działa w sieci T-Mobile.
Poleciałem do USA, zakupiłem kartę pre-paid Straighttalk, wybrałem z kilku dostępnych sieci T-mobile i lipa, nie łączy się z siecią.
Podsumowując, będąc w USA, w slocie na karty (to dual sim) mam polską kartę T-mobile i działa (ale ceny są kosmiczne) a w drugim slocie mam amerykańską kartę T-mobile (ale ze Straighttalk) i nie działa.
Lece znowu i się zastanawiam, jak bym kupił kartę bezpośrednio w amerykańskim T-mobile to by działało? Może ktoś wie? Jakaś podpowiedź, zależy Mi aby mieć amerykański numer tam na miejscu.
Pozdrawiam.
 #1150846  autor: babciagienia1p
 06 cze 2023, 09:24
1) Gdzie był kupowany Asus Zenfone 8?
2) Spróbuj zamienić karty miejscami.
3) Włóż tylko kartę amerykańską.
---------------Edycja_1--------------------
Asus Zenfone 8 obsługuje zdecydowaną wiekszość częstotliwości, na których nadaje Straight Talk.
Może nie masz zasięgu? Może trzeba odebrać jakiś SMS konfiguracyjny?
https://www.imei.info/pl/carriers/unite ... ight-talk/
Ostatnio zmieniony 06 cze 2023, 09:42 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1150879  autor: andi103
 06 cze 2023, 13:51
Telefon zakupiony w polskim sklepie X-kom.
Na starej 4 letniej Motoroli (w USA) wszystko działało, ale musiałem nosić dwa telefony. Po Wi-Fi było OK na tej karcie z USA ale sieć GSM nie działa ;(
Było napisane, że nie można się połączyć z siecią bo nie obsługuje tego telefonu.
Czy to możliwe, że Straighttalk "robi problem" a bezpośrednio z kartą T-Mobile (USA) będzie działało?