DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1094055  autor: mateo1995
 28 kwie 2020, 21:58
Czy stary telefon(flagowiec z 2015r) będzie się sprawdzał w roli routera LTE?
Zasięg sieci jest b. dobry. Internet to nju więc prędkość to i tak maksymalnie 30Mbit/s. Udostępnianie z telefonu Redmi 5 działa bez zarzutu, zasięg wifi jest wszędzie tam gdzie potrzebuję. Tylko jak to jest na dłuższą metę, czy ktoś korzysta z telefonu jako routera na stałe podpiętego do ładowarki i może się wypowiedzieć czy nie zrywa połączenia, czy nie trzeba resetować/obsługiwać telefonu co kilka dni? Można kupić mobilny router LTE (Mifi) ale po pierwsze telefon można dorwać już za 20zł(np ze zbitą szybką z działającym dotykiem, po drugie telefon można jeszcze inaczej wykorzystać w razie konieczności.
 #1094060  autor: mateo1995
 28 kwie 2020, 22:59
Nawet kilka miesięcy bez ingerencji? Zakładając, że nie będzie awarii zasilania dłuższej od czasu podtrzymania przez baterię? Oczywiście hot-spot ustawiony tak aby nie wyłączał się gdy żadne urządzenie nie będzie połączone z wifi.
 #1094114  autor: mateo1995
 29 kwie 2020, 23:09
A od której wersji Androida telefony mają możliwość ustawienia aby hotspot nie wyłączał się nawet gdy żadne urządzenia nie łączą się przez hotspot przez dłuższy czas? Znalazłem starego Galaxy S2, działa na Androidzie 4.1.2. Po godzinie udostępnianie internetu wyłącza się gdy żadne urządzeni nie jest z nim połączone, trzeba ponownie ręcznie włączyć hotspot. Z tego co zdążyłem się zorientować nie ma możliwości tego zmienić.