DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
 #523161  autor: mamedowy
 19 gru 2011, 18:47
ostatnio zacząłem sobie używać sklepu iTunes i doszczętnie się spłukałem :shock: . Jestem zdziwiony bo fajnie sie reklamowało wejscie marketu, ale po cenach az mi dziwnie. :evil: Czy znacie mozliwosc jakiego obejscie albo zkupu tanszej muzykli, jakies sztuczki. Pomózcie prosze :)

szukałem pod róznymi hasłami ale trafiam na jakies kawałki, ale chcoiaż prawdziwe :!:
http://www.youtube.com/watch?v=kZww6D7JkM8

Jakie macie zdanie??

 #523168  autor: Animatter
 19 gru 2011, 19:21
Ja mam takie zdanie, że mamy wolny rynek. Nie odpowiadają Ci ceny to nie kupujesz. Zawsze możesz kupić sobie płytę, zmienić sklep na Nokia Music Store (pamiętam, że jest tańszy) albo kupić abonament na jakiś streaming...Wybór jest także zawsze śmieszyły mnie podobne wypowiedzi. Zauważ także, że ceny w iTunes PL są prawie identyczne jak w każdym kraju. Tylko, że dla nich 1 euro czy dolar to jak dla nas 1zł. Poza tym gdyby u nas utwór kosztowałby złotówkę to chyba logiczne, że każdy z zagranicy zmieniłby sobie w opcjach kraj i kupował w PL...

 #523186  autor: mamedowy
 19 gru 2011, 21:04
Animatter pisze:Ja mam takie zdanie, że mamy wolny rynek. Nie odpowiadają Ci ceny to nie kupujesz. Zawsze możesz kupić sobie płytę, zmienić sklep na Nokia Music Store (pamiętam, że jest tańszy) albo kupić abonament na jakiś streaming...Wybór jest także zawsze śmieszyły mnie podobne wypowiedzi. Zauważ także, że ceny w iTunes PL są prawie identyczne jak w każdym kraju. Tylko, że dla nich 1 euro czy dolar to jak dla nas 1zł. Poza tym gdyby u nas utwór kosztowałby złotówkę to chyba logiczne, że każdy z zagranicy zmieniłby sobie w opcjach kraj i kupował w PL...
piszesz logicznie, ale dlaczego mam 4zł ponad za mp3 płacic, to sporo - a piractwo zobacz jakie. Faktycznie mam wybór, ale cenie Apple, a tutaj takie hmmm :/ Troche iTunes w Polskę trafił chyba pod schody, albo mi się zdaje. Słabo ogólnie. :smt009

 #523246  autor: user_delete19
 19 gru 2011, 23:24
dziwne podejście... głosuj portfelem/nogami... jeżeli są ludzie którzy za tyle kupują muzykę to Apple wychodzi z założenia, że nie winduje cen -- proste i logiczne...
 #523318  autor: mamedowy
 20 gru 2011, 14:43
No i można tak, ale czy wiceej gdzieś tam mieszkających ludzi ma mieć racje? Że kupuja bo ich stac bo zyja w innym siwecie, a w polsce zobacz jakie masz zarobki.

Dla mnie i tak nadal to za dużo. :smt011

 #523321  autor: user_delete19
 20 gru 2011, 14:53
- nie mówiłem o całym świecie tylko o Polsce
- żyjemy w 'demokracji' gdzie większość decyduje
- nikt nie każe Ci kupować

 #523517  autor: mamedowy
 21 gru 2011, 19:48
Demokratycznie wyrażam swoją opinię. Takie opinie też słyszę i podzielam. Ty możesz mieć inne zdanie.

 #523521  autor: m.sta
 21 gru 2011, 20:22
O co ten płacz ? Zmień sklep np na muzodajnie, jest dużo tańszy, nie rozumiem co Cie trzyma przy iTunes ? Marka, prestiż, chęć czucia się lepszym i dowartościowanym ? Rozumiem że jabłuszko mydli ludziom oczy ale żeby do tego stopnia...

 #523540  autor: user_delete19
 21 gru 2011, 22:00
mamedowy pisze:Demokratycznie wyrażam swoją opinię.
mamedowy pisze:Czy znacie mozliwosc jakiego obejscie albo zkupu tanszej muzykli, jakies sztuczki. Pomózcie prosze
rajt... EOT z mojej strony...

 #523594  autor: mamedowy
 22 gru 2011, 01:12
m.sta pisze:O co ten płacz ? Zmień sklep np na muzodajnie, jest dużo tańszy, nie rozumiem co Cie trzyma przy iTunes ? Marka, prestiż, chęć czucia się lepszym i dowartościowanym ? Rozumiem że jabłuszko mydli ludziom oczy ale żeby do tego stopnia...
Apple jeszcze ok, do sprzętu nic nie mam, ceny są cholerne. No ale co, poruszam temat bo myślę że sporo osób to boli, ale chyba się mylę. Tak?

 #523597  autor: Jaca
 22 gru 2011, 07:49
Ceny sa takie same jak w kazdym kraju na swiecie, a ze w przeliczeniu na zlotowki wyglada to jak wyglada no coz trudno sie mowi, jesli kogos stac to kupuje, identyczna sytuacja jak z wiekszoscia rzeczy w zyciu, nie stac cie na bmw to jezdzisz corsa proste.

 #523598  autor: Sig
 22 gru 2011, 07:51
Każda twoja kolejna wypowiedź jest niespójna, bo jak można w jednym zdaniu napisać:
Apple jeszcze ok,
do sprzętu nic nie mam,
ceny są cholerne.

Jednocześnie płacząc i używając słów, których zastosowania tutaj nie widzę (demokracja), jakie to Apple jest złe z powodu cen muzyki. Przecież jedno z drugim jest powiązane...
Podano ci wcześniej alternatywę w postaci chociażby Muzodajni (są różne), ale coś ci znów nie pasowało, bo... Nie potrafię znaleźć powodu. Za mało lansu? Za lans się płaci
Zdecyduj się czy chodzi ci o "japko" czy o muzykę.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #523686  autor: mamedowy
 22 gru 2011, 20:22
Nie rozumiem... W jaki sposób apple jest powiązane z wysokimi cenami muzyki? Chyba przegapiłem drobny druczek przy zakupie prod. appla...

Jakiego lansu? Mówiłem, że podobają mi się ich produkty i wyraziełem swoją opinię, że żeby móc z nich korzystać trzeba cholernie przepłacać i to na bieżąco...

Co do demokratyczności, to było odnośnie „żyjemy w demokracji gdzie większość decyduje”. Ja w sposób demokratyczny (ustroju którego częścią jest wolność słowa) wyraziłem swoją opinię na temat zbyt duszych kosztów bieżących.

Podsumowując i nawiązując do porównania samochodowego Jaca – kupując nawet Ferrari, nie będę zmuszany do kupowania droższego paliwa by wszystkie elementy silnika samochodu prawidłowo były zintegrowane i funkcjonowały tak jak należy.

Mam nadzieję, że rzuciłem trochę światła na te niejasności...

 #523821  autor: wtd
 23 gru 2011, 20:59
mamedowy pisze: Podsumowując i nawiązując do porównania samochodowego Jaca – kupując nawet Ferrari, nie będę zmuszany do kupowania droższego paliwa by wszystkie elementy silnika samochodu prawidłowo były zintegrowane i funkcjonowały tak jak należy.
W wypadku apple'a też przecież nikt cię nie zmusza. Wygodniejsze jest kupowanie muzyki przez itunes, ale jak chcesz to możesz ją kupować w innym sklepie internetowym, czy nawet na płytach cd i ręcznie dodawać do swojej biblioteki.