DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Na kogo oddaliście swój głos do sejmu?

PO
9
39%
PiS
4
17%
PD
2
9%
PD
2
9%
Samoobrona
1
4%
LPR
1
4%
SLD
1
4%
SDPL
2
9%
inna (jaka?)
1
4%
 #19687  autor: Th0mas
 25 wrz 2005, 09:26
No i na kogo oddaliście swoje głosy? Ja do sejmu na PO, do senatu PO i PD.

 #19688  autor: avarax
 25 wrz 2005, 09:53
Ja jeszcze nie moge głosować :D. Ale i tak chyba bym nie głosował bo nie za bardzo mnie to obchodzi i tez nienajlepiej sie w tych wszystkich partiach orientuje

 #19690  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 10:06
Ja jeszcze nie mogę głosować podobnie jak kolega :-D ale gdybym miał głosować to chyba na SdPl, a na prezydenta to Marek Borowski.Czemu tak?Takie partie jak Samoobrona czy LPR to...chyba nie trzeba pisać :) z kolei z tego co się orientuję PO to partia faworyzująca pracodawców a nie wszystkich obywateli, a poza tym nie cierpię Rokity.PiS jeszcze mógłby być, ale tu z kolei nie przepadam za posłem Markiem Ziobro :wink: Ale pewnie i tak wygra PO :smt022
Mam jeszcze prośbę do moderatorów przenieście temat do HydeParku :!: ;-)

 #19695  autor: Frasio
 25 wrz 2005, 10:19
ANDRZEJ LEPPER :-D. A tak serio to jeszcze nie mogę głosować, a i jak bym mógł to bym pewnie pustą kartkę oddał.

Obrazek

 #19701  autor: Skarpyta
 25 wrz 2005, 10:34
ja tez niemoge ale jak bym mógł to na PO :wink:

Obrazek
Obrazek

 #19706  autor: Irek
 25 wrz 2005, 11:09
Uprzedzam, że w czasie ciszy wyborczej nie można przeprowadzać żadnych sądaży.

"And one more thing..."

 #19713  autor: Shila
 25 wrz 2005, 11:37
yy. u mnie do Senatu to sie na jedna osobe glosowalo, nie wiedzialam na ktora, wiec oddalam pusta kartke ;p a do Sejmu.. glosowałam na [xxx]. Powiem, ze tej partii nikt nie lubi, znaczy wiekszosc.

Telepolis.pl

 #19715  autor: Irek
 25 wrz 2005, 11:39
Shila pisze:yy. u mnie do Senatu to sie na jedna osobe glosowalo, nie wiedzialam na ktora, wiec oddalam pusta kartke ;p a do Sejmu.. glosowałam na [xxx]. Powiem, ze tej partii nikt nie lubi, znaczy wiekszosc.
To już wiem na co głosowałaś! Pewnie LPR!

"And one more thing..."

 #19716  autor: adamos
 25 wrz 2005, 11:42
LPR wieś Lepper rulez
włąsnie słucham polskę trzeba zlepperować
a jak bym mógł głosować to miałbym cięzki wybór czy polskiej wsi bardziej pomoże PSL LPR CZY SAMOZAGŁADA
a tak na prawdę jak bym mógł głosowac to PO.
Jak ja nie nawidze tych czerownych ludzi z zagłebia wszystcy tylko SLD SdPL Cimoszenko i komuno wróc, brzydzę się tymiu ludźmi

 #19728  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 13:52
Jaka komuna?Co ty?Zobaczysz, że za parę lat będziesz żałować, że PO jest u władzy tak jak teraz SLD :!:

 #19739  autor: f_d_m
 25 wrz 2005, 14:12
Hmm, żałować będziemy niezależnie od tego co wybierzemy... nie jestem pesymistą ale w tym przypadku nie da się wybrać żadnej pozytywnej opcji która zmieni sytuację w Polsce na lepszą...jak dla mnie to cokolwiek wybierzemy, to i tak będzie gorzej niż jest. Ja nie idę głosować, szkoda czasu i papieru (może mniej drzew wytną jak zagłosuje 30% społeczeństwa :) ). A tak serio to za rok, może 2 wyjeżdzam z Polski więc na szczęscie nie będę musiał patrzyć na ten cały syf w rządzie :/

 #19742  autor: Dragon
 25 wrz 2005, 14:14
No wlasnie najgorsze jest to ze zawsze z tymi wyborami to musimy tak testowac, nie ma zadnej sprawdzonej partii. No a PO sie nie dziwie za faworyzuje pracodawcow biraoc pod uwage jakie mamy problemy z znalezieniem pracy

 #19743  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 14:15
Ja na szczęście też wyjeżdżam (Bogu dzięki) może nie doczekam czasów Giertycha albo Leppera (nie wiem co gorsze) :-D ale muszę się z Tobą zgodzić, że na lepsze trudno jest cokolwiek zmienić jak ciągle odkrywa się nowe afery (na szczęście mamy Giertycha więc tych nie zabraknie).Do tego dzisiaj usłyszałem, że poseł miesięcznie zarabia min.10 tys zł.W Polsce mamy 460 posłów (co jest ok.500 tys.przez ich całą kadencję)do tego dochodzi Senat i ministrowie...a ponoć w Polsce na nic nie ma pieniędzy...ech...szkoda gadać

 #19750  autor: f_d_m
 25 wrz 2005, 14:21
No - dokładnie :? Reklama przedwyborcza Sz.P. TUSKA - moja matka dostała 600 zł odprawy a ktoś tam w rządzie dostaje 10 razy tyle za jeden dzień... a ile Pan TUSK dostaje co miesiąc? A prezydent ile dostaje? A może jakby wszystkim posłom zmniejszyli o choćby 70% dietę to byłoby troszkę pieniędzy na coś bardziej pożytecznego?? Za 3 tysiące miesięcznie można spokojnie przeżyć... ehh szkoda słów, ja też dziękuje Bogu że już niedługo będę tu siedzieć :?

 #19752  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 14:24
Skoro tak się poświęcają i jak to sami politycy określają ciężko pracują od dnia do nocy :-D dla Polski i dla Polaków (czyli dla samych siebie) to niech robią za darmo :-D Co przez ostatnich 10 lat zrobili dobrego dla Polski.Może co najwyżej, któryś palant podał się do dymisji albo zrezygnował z immunitetu i trafił tam gdzie jego miejsce, czyli do paki 8)

 #19755  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 14:46
adamos pisze:LPR wieś Lepper rulez
...a tak na prawdę jak bym mógł głosowac to PO.
Jak ja nie nawidze tych czerownych ludzi z zagłebia wszystcy tylko SLD SdPL Cimoszenko i komuno wróc, brzydzę się tymiu ludźmi
Właśnie co do PO.Jeżeli orientujesz się w ich hasłach programowych to oni szerzą liberalizm gospodarczy (jeżeli wiesz co to znaczy) :-D ale na wypadek gdybyś nie wiedział to Ci powiem:Chodzi o to, że gdy PO dojdze do władzy to życie w Polsce będzie wyglądać podobnie jak w USA - część ludzi stać będzie na dobre mieszkania a część ledwo na mieszkania w cempingach :evil: Bo będzie funkcjonować liberalizm gospodarczy, czyli państwo nie będzie mogło wtrącać się do gospodarki...Jeżeli właściciel firmy uzna, że pracownik xxx ma zarabiać 100 zł miesięcznie to będzie tyle zarabiać i nikt nic na to nie poradzi.Teraz przynajmniej coś tam się robi.Są wprowadzone limity ile można najmniej zarabiać, a gdy PO dojdzie do władzy już tak nie będzie.Do tego PO prowadzi sprytną kampanię w prostych słowach przekazuje to co ludzie chcą usłyszeć, a w rzeczywistości pod hasłem kryje się zupełnie co innego, a prości ludzie tego nie widzą a oślepieni plakatami, ulotkami i durnymi hasłami idą głosować na matołów z PO :wink: To by było na tyle, mam nadzieję, że zrozumieliście :wink:
Sorry za 2 posty, ale w jednym nie miałoby to większego sensu :-D

 #19774  autor: Th0mas
 25 wrz 2005, 15:39
jesito pisze:Uprzedzam, że w czasie ciszy wyborczej nie można przeprowadzać żadnych sądaży.
To nie sondaż tylko powyborcza ankieta na kogo się oddało głos

 #19806  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 17:44
f_d_m pisze:No - dokładnie :? Reklama przedwyborcza Sz.P. TUSKA - moja matka dostała 600 zł odprawy a ktoś tam w rządzie dostaje 10 razy tyle za jeden dzień... a ile Pan TUSK dostaje co miesiąc? A prezydent ile dostaje? A może jakby wszystkim posłom zmniejszyli o choćby 70% dietę to byłoby troszkę pieniędzy na coś bardziej pożytecznego?? Za 3 tysiące miesięcznie można spokojnie przeżyć... ehh szkoda słów, ja też dziękuje Bogu że już niedługo będę tu siedzieć :?
Akurat PO ma dość konkretny program w kwestii obcięcia fundyszy posłom - partie nie mają dostawać pieniędzy z budżetu. Ma być mniejsze wykorzystanie służbowych telefonów i samochodów, itp.

 #19807  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 17:45
jesito pisze:Uprzedzam, że w czasie ciszy wyborczej nie można przeprowadzać żadnych sądaży.
Eee... To chyba nie jest agitacja sensu stricte... Zwykła rozmowa i tyle. :)
Poza tym serwer telepolis stoi na terenie USA. :D

 #19830  autor: adrianello
 25 wrz 2005, 18:39
A ja głosowałem po raz pierwszy :D Do Sejmu oddałem głos na PO, a do Senatu na SDPL. Wprawdzie nie wiem czy będzie lepiej 8) ale chyba lepiej iśc na wybory i mieć świadomość, że się wybiera, niż nie zagłosować, a potem narzekać.