DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #665006  autor: Prezes156
 29 wrz 2013, 23:04
Witam serdecznie, jak nie trudno zauważyć jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam kilka pytań odnośnie aplikacji które można "darmowo" pobrać na smartfona gdyż stałem się szczęśliwym ( powiedzmy) posiadaczem telefonu LG L5 z androidem. I od tego właśnie momentu zacząłem się zastanawiać na jakiej zasadzie cały ten wychwalany android działa i z czym to się je, gdyż jest to mój pierwszy telefon z tym właśnie systemem. No i szukam , szperam bo chce sobie zainstalować prostą aplikację latarki... i co ukazuje się mym oczom?? Że faktycznie jest masa darmowych aplikacji , bajerów itp. ale... zawsze jest jakieś ale... widzę że te aplikacje po zainstalowaniu mają prawo kontrolować moje sms , robić sobie same fotki czy filmiki moim aparatem itp. Moim zdaniem jest to niezbyt fajne i nie mam zamiaru się z tym zgadzać.... W związku z tym mam kilka pytań do ludzi którzy są " obcykani " w tych tematach :
- Czy istnieją strony, aplikacje itp. które naprawdę za darmo udostępniają takie aplikacje które nie wchodzą w życie z buciorami??
- Czy aby zachować gwarancję muszę instalować aplikacje z wybranych miejsc czy mogę po prostu instalować to co chcę??
- Czy w ogóle istnieje coś takiego jak " darmowa aplikacja " czy jak to zwykle bywa nie ma nic za darmo??
Aha... jeśli ktoś podrzuci mi link do czegoś w stylu " android dla zielonych" będę bardzo wdzięczny.

PS: Nie piszcie błagam " google nie boli " itp. Bo poszukać byle czego mogę zawsze a mnie zależy na tym żeby dostać konkretny materiał o konkretnych rzeczach i konkretne odpowiedzi na pytania a nie " pitu - pitu "
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że ktoś wytrwa do końca, przeczyta i odpisze. ;)

-
Ostatnio zmieniony 07 paź 2013, 16:53 przez Prezes156, łącznie zmieniany 1 raz.

 #665009  autor: pawcio1978
 29 wrz 2013, 23:10
ach te wypasione zlomy i andki.

 #665059  autor: fortel
 30 wrz 2013, 14:54
Odpowiem Ci na Twoje wątpliwości:
- jeśli jeszcze nie znasz to ,,odkryj'' sklep Google, gdzie są zarówno darmowe jak i płatne aplikacje.Co do darmowych - przeważnie są z ,,reklamą'' zaś płatne, tzw.PRO bez reklam czyli pełna wersja. Każda aplikacja w jakiś sposób ingeruje ale nie martw się, wojny przez to nie wywołasz. :lol:
- a teraz link, jeśli jeszcze się na to nie natknąłeś forum.android.com.pl
...na powyższym forum jest dział o LG, także Twoim, gdzie możesz zadawać pytania i wyjaśniać ,,niewyjaśnione'' .Powodzenia...Andek / od Android / nie jest taki straszny jak się wydaje, jest bardzo konfigurowalny, sam się przekonasz jak ,,wgryziesz się w temat...

 #665146  autor: Prezes156
 30 wrz 2013, 22:26
Ja do andka jestem przekonany bo miałem z tym do czynienia nie jest to dla mnie jakaś czarna magia tylko pytałem z ciekawości po prostu czy to o co pytałem jest normalne że aplikacje mają takie wymagania itp. Ale ok dzięki za odpowiedzi i podesłanie stronki. W takim razie poczytamy i zobaczymy :).
" Nie wywołasz wojny.."ten tekst powalił mnie na kolana :D