DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #1092930  autor: jarekb11
 06 kwie 2020, 13:55
Witam .czy znacie jakąś aplikacje do blokowania reklam w innych aplikacjach?
 #1092932  autor: mp107
 06 kwie 2020, 15:05
Jest takich aplikacji wiele, m.in. AdAway (wymagany root), Blokada (niewymagany root). Podobną funkcjonalność mają też niektóre zapory (firewalle, np. NetGuard, choć w wypadku tego typu aplikacji często musielibyśmy tworzyć filtry reklam ręcznie, bo jest to nie ich główna funkcja, a raczej dodatek).
Większości aplikacji tego typu nie ma w Google Play, bo naruszają one zapis regulaminu o nieingerowaniu w działanie innych aplikacji (a owe blokowanie reklam właśnie tym jest).

Poza tym, można zmienić DNS na taki, który blokuje domeny używane przez reklamy (np. AdGuard DNS) lub (jeśli zależy nam na blokowaniu reklam tylko w przeglądarkach) są przeglądarki z wbudowaną funkcją blokady reklam (np. Opera Mini) lub pozwalające na instalację rozszerzeń, w tym tych odpowiadających za blokadę reklam (np. Firefox).
 #1092941  autor: jarekb11
 06 kwie 2020, 17:57
ok dzięki.
Pobrałem Blokadę z ApkPure i działa .
Sklepu Play i tak nie mam.