DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #986475  autor: Adrya007
 30 mar 2018, 21:30
Witam wszystkich,
Kupiliśmy rodzicom telefony na święta (nie te, na grudniowe;) ). U taty MMSy działają u mamy nie. Ustawienia sieci te same, co na stronie Lajta. Włączony przesył danych i automatyczne pobieranie MMS. Telefon to Xiaomi 4X w wersji global.

Ewidentnie "wina" leży po stronie Lajta, na tym telefonie MMSy po włożeniu karty sim Play hulają bez problemu. Dzwoniłam do Lajta, mailowałam, podesłali jakieś zupełnie inne ustawienia sieci do spróbowania (nie wiem jak to możliwe że tak totalnie inne miałyby zadziałać :O ), oczywiście nie zadziałały a miły pan już przestał mi odpisywać, kontakt urwany. Podsyłałam mu wszystkie screeny i samej wersji oprogramowania i ustawień.

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza która podpowie czego jeszcze mogę spróbować?
Może ktoś miał podobny problem?

Kiedyś też już w Lajcie MMSy nie chciały działać, na poprzednim telefonie, i podmieniłam któreś z ustawień Punktu Dostępu na "unknown" zamiast "nie ustawiono" i zadziałało. Wg jakiegoś poradnika z sieci którego teraz nie mogę znaleźć...
 #986485  autor: Eragon
 30 mar 2018, 22:30
Jaki soft? Daj screen, jest aktualizacja?
Głupie pytanie - ale resetowałeś tel? :D
Lub... zmień im sieć :P
Ciężko mi powiedzieć co może być nie tak, gdyż sam tak nigdy nie miałem ale... mam przeczucie że rozwiązanie jest proste, skoro na bliźniaczym telefonie wszystko śmiga.
Resetowałeś do fabrycznych ustawień?

:smt006