DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #963668  autor: ign123
 30 lis 2017, 18:17
Niestety natknąłem się na problem, z którym nie mogę sobie poradzić :(

Konfiguruję telefony dla rodziców, mają działać w trybie uproszczonym (Lite Mode). Niestety w tym trybie nie działają MMSy, nie da się ich ani wysyłać ani odbierać!!! Nie pomaga zmiana domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości z "Ekran główny Jeejen" (w której w ogóle nie ma opcji MMS, obsługuje tylko SMSy) na "Wiadomości" od Google (w tej aplikacji można utworzyć wiadomość MMS, lecz nie można jej wysłać - komunikat: "Nie wysłano. Dotknij, by spróbować jeszcze raz."; ponawianie prób nie przynosi skutku). Po przełączeniu telefonu w tryb standardowy MIUI MMSy przychodzą jak i można je wysyłać bez żadnej zmiany konfiguracji.

Znalazłem zgłoszenie błędu: http://en.miui.com/thread-974795-1-1.html

Niestety, nie mogę czekać na ewentualne usunięcie tego błędu (zresztą nie sądzę, żeby miał być usunięty, bo uważam, że to nie błąd, a świadome działanie - uproszczenie obsługi, które wg mnie posunęło się zbyt daleko), mam tylko 14 na zwrot i chyba będę musiał z niego skorzystać :(

Chyba, że ktoś mnie poratuje jakąś dobrą radą, o co bardzo proszę.
 #964205  autor: Eragon
 04 gru 2017, 14:45
Będzie ciężko. Taka kombinacja, którą używa mało osób.
Dziwne że nie dochodzi w trybie lite, no ale cóż.
Skoro jest to dla Ciebie być albo nie być, to oddawaj.

:smt006