DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #960715  autor: TomekkG
 12 lis 2017, 19:17
Witam,

prosiłbym o pomoc w konfiguracji telefonu:
- sim 1 tylko rozmowy telefoniczne i sms mms
- sim 2 tylko internet.

nie wiem jak to zrobić... ufam ,ze jest to możliwe.

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 #962823  autor: TomekkG
 26 lis 2017, 04:29
ign123 pisze:Kolego, ja dzisiaj z tym walczyłem, udało mi się to ustawić, jak znajdę wolną chwilę to opiszę.
super, dziękuję za info i czekam na wieści.
pozdrowienia!
 #962919  autor: ign123
 26 lis 2017, 17:28
Chciałem skonfigurować telefon tak jak TomekkG: rozmowy/SMSy/MMSy na karcie 1 i Internet na karcie 2. Problemem - w moim przypadku - były niedziałające na karcie nr 1 MMSy (pozostałe wymagania były spełnione). Metodą prób i błędów udało mi się uzyskać zamierzoną konfigurację z małym ALE: na karcie nr 1 jest aktywne połączenie, ale jeszcze nie sprawdziłem, czy pobiera dane (oczywiście oprócz danych potrzebnych do komunikacji MMS).

Ustawienia -> sieci komórkowe:
- dane mobilne - włączone
- ustaw plan taryfowy:
* użycie danych - włączone (na obu kartach) - być może można wyłączyć tę opcję dla karty 1, bo włączona jest podana przeze mnie niżej opcja "zawsze odbieraj MMS", ale jeszcze tego nie testowałem,
* włącz dane w tle - włączone,
- roaming międzynarodowy:
* roaming krajowy - włączony,
* przesył danych podczas roamingu - zawsze
- zawsze odbieraj MMS - włączone
- ustawienia domyślne: wybierz - karta 1, Internet - karta 2.

W "Ustawienia karty SIM" mam wszystko standardowo, konfiguracja sama się ustawiła zarówno od Play (SIM1) jak i Orange (SIM2). Dla SIM 2 mam preferowany typ sieci LTE - też standardowo.

Nie dam głowy, czy samo takie ustawienie spowodowało, że MMSy zaczęły działać na SIM1, bo przecież konto MMS jest zdefiniowane dla karty, która obsługuje Internet. Zrobiłem taki myk (jeśli dobrze pamiętam), że ustawiłem oba "Ustawienia domyślne" na SIM1, następnie wyłączyłem SIM2 - wtedy MMSy oczywiście działały. Potem włączyłem SIM2 i ustawiłem ją do obsługi Internetu, ale MMSy wysyłane z/na SIM1 działały nadal, a przy ikonie obrazującej zasięg (kreski zasięgu) pojawiła się ikonka połączenia pakietowego (GPRS/EDGE?).

Przepraszam za dość chaotyczny opis, ale próbowałem różnych sposobów i odtwarzam to wszystko z pamięci. Mimo wszystko mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się pomocne :)

Jeszcze dodam, że w międzyczasie (?) zaktualizowałem MIUI do wersji 8.5.7.0, ale pewnie to nie miało wpływu na zadziałanie MMSów na SIM1.