DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #860900  autor: amigo007
 09 kwie 2016, 01:15
Sam na pewno nic nie zrobisz. Tylko serwis. Co to za telefon? I naprawa o ile będzie możliwa, to może nie być tania. W przypadku tańszego telefonu, być może opłacalniejszy będzie zakup nowego telefonu.
 #860908  autor: Marek_G
 09 kwie 2016, 09:44
Sprawdź czy telefon się włącza.
Jeżeli nie to mogła się przy okazji płyta główna uszkodzić (naprawa na 99% nieopłacalna). Jeżeli się włączy spróbuj na ten numer wysłać SMSa albo zadzwonić. Jeżeli dzwoni spróbuj odebrać (o ile uda Ci się na ślepo trafić. Posprawdzaj dotyk, czy telefon reaguje (wibracje, dźwięki naciśnięć) na niego. Jeżeli nie to uszkodzony jest digitizer.
Wyświetlacz ewidentnie jest uszkodzony, piksele się rozlaly i tutaj nic nie pomoże oprócz wymiany wyświetlacza.
Wpisz w Youtube model swojego telefonu i dodaj słowa "teardown", "dissassembly" albo "screen replacement". O ile poszedł sam wyświetlacz naprawa może być opłacalna, popatrz na allegro za wyświetlaczami. Co do filmiku na YT zobacz jak demontowany jest ekran, jeżeli osoba z filmu używa stacji na gorące powietrze żeby móc zdemontować ekran odpuść sobie domową naprawę (suszarka nie jest zbyt dobrym pomysłem zastąpienia stacji) i zapytaj w serwisie o cenę.