DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #740154  autor: Kamil1000
 13 sie 2014, 14:20
Ciekawa awaria sieci Plusa w Polkowicach (woj. dolnośląskie). Brak możliwości zalogowania się do 2G, 3G i LTE w każdej części miasta, ale z pewnym wyjątkiem. W mieście jest jedna stacja Aero2/Mobyland powstała przed integracją sieci Solorza (sprzęt Huawei, RNC: 1), która korzysta ze światłowodu Tepsy (jak jest awaria Neostrady w moim mieście to nie działa również ta stacja). I ta stacja na LTE działa bez problemu (działa wszystko co może działać na LTE, czyli SMS, MMS oraz Internet), natomiast do UMTS900 można się zalogować, ale ogólnie nie działają żadne usługi (nawet USSD, które podobno nie wykorzystuje w żaden sposób pojemności sieci), choć z internetem można się połączyć, lecz nie idą od sieci żadne dane, czyli chyba stacja wysycona całkowicie po padzie sieci. Wszystkie pozostałe stacje w moim mieście mają pewien punkt wspólny, z którego nie korzysta wspomniana wcześniej stacja. Jest to komin elektrociepłowni, skąd wychodzą wszystkie radiolinie do tych pozostałych stacji, a także jest to BSC dla stacji w moim rejonie. Moim zdaniem to właśnie tam musiało coś ulec awarii.
 #740607  autor: marcinek243
 14 sie 2014, 23:07
Kamil1000 pisze:(nawet USSD, które podobno nie wykorzystuje w żaden sposób pojemności sieci)i.
W żaden to raczej nie ale bardzo niewiele tak samo jak sms który waży ledwie kilka kb.

 #751920  autor: Kamil1000
 26 wrz 2014, 22:25
Trwa właśnie powtórka z rozrywki. Tym razem jednak chyba się przygotowali, bo UMTS900 z tej stacji na światłowodzie działa dość dobrze. Dzięki temu użytkownicy telefonów z U900 nie odczuwają awarii, gorzej z tymi co takowych nie mają, bo u nich jedyna szansa na sygnał sieci to 2G ze stacji odległych o 15-20 km.