DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #394547  autor: Patryk52000
 21 mar 2010, 00:30
Witam mam problem z wap w plusie dokladnie to pobralem ggplus i przy wlaczeniu na 8% wyskakuje blad ze wymaga dostepu wap czy jakos tak wiec pobralem konfiguracje z oficjalnej strony i akceptowalem je lecz to wcale nie pomoglo i dalej mam blad jest w stanie mi ktos pomoc? z gory dziekuje pozdrawiam.

 #394875  autor: DeeR
 22 mar 2010, 15:42
Wygląda na to, że aplikacja java nie łaczy się netem. Wejdź do katalogu, w którym masz zainstalowaną ggplus i w opcjach poszukaj "profile transmisji danych" lub inaczej brzmiące określenie połaczeń z internetem (nie wiem dokładnie jak się to określa w Nokiach). Ustaw Wap_GPRS lub lepiej Internet_GPRS i powinno zadziałać. Pobranie konfiguracji nie oznacza, że automatycznie będą z nich korzystały aplikacje java. Musisz im to nakazać poprzez odpowiednie wybranie

[ Dodano: 2010-03-22, 16:33 ]
Poszukałem trochę i znalazłem:

wejdź:
Menu > Aplikacje > Opcje > lub tylko
Menu > Aplikacje >

i poszukaj:
"Dostęp aplikacji" - umożliwia ograniczenie dostepu aplikacji do sieci.

w tej zakładce spróbuj wskazać odpowiedni profil transmisji danych "WAP" lub "Internet", może zadziała

 #396561  autor: Patryk52000
 31 mar 2010, 19:31
jest problem mi wlasnie brakuje opcji Internet_GPRS

 #396642  autor: ukefake
 01 kwie 2010, 09:56
Patryk52000, ze strony plusa mozna wysłać konfigurację KLIK - profil int gprs. Zanim jednak pobierzesz tę konfigurację sprawdź czy gg zadziała z profilem wapowym (przez apn wap masz takt 10kb a przez apn internet co 100kb).