DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #380523  autor: Elvir
 13 sty 2010, 22:17
Zauważyłem taki problem w Plusie - otóż od kilku miesięcy nie mogę wysłać MMSa w określonej lokalizacji w Bielsku-Białej (okolice ul. Broniewskiego). Problem występuje tylko w sieci 2G (przy 3G wszystko śmiga bezbłędnie). Przy próbie wysyłania MMSa, wysyłanie trwa kilka minut, po czym występuje "błąd komunikacji, sprawdź ustawienia". Przy czym przy tych samych ustawieniach MMS, a wybierając sieć 3G, wszystko działa idealnie, więc to nie jest kwestia ustawień. Zresztą w innych lokalizacjach przy tych ustawieniach wysyłanie i odbieranie MMSów przebiega bezproblemowo. Odbiór MMSa w 2G w tej felernej lokalizacji też nie jest możliwy, gdyż odbiorca otrzymuje smsa z informacją, że może obejrzeć MMSa na stronie Plusa. Sprawdzałem to na kilku modelach telefonów (Samsung Z370, LG KU990i, SE Z610i, SE T630, SE W300i).

Pisałem zgłoszenie o awarii do Plusa - dopytywali się o dokładną lokalizację (nawet z numerem domu i mieszkania - nie wiem po co im tak dokładne dane, nie wystarczy ulica?), numery telefonów, na których występuje problem, modele telefonów, itd. Oczywiście udzieliłem im wszystkich odpowiedzi, to zasugerowali że mam złe ustawienia, albo że mam
uszkodzony telefon, mimo że opisałem dokładnie moje usilne próby wysłania wiadomości na różnych telefonach w różnych konfiguracjach (czy oni z góry zakładają że każdy klient jest debilem??). Wytłumaczyłem wszystko jeszcze raz, no i po tym już odpowiedzi nie uzyskałem, a minęło ze 3 miesiące. Mam już to gdzieś, dobrze że tam na stałe nie mieszkam. Ale nie rozumiem, jak operatora może takie coś nie interesować, że sieć nieprawidłowo funkcjonuje?

Zapomniałem jeszcze sprawdzić, czy w tej lokalizacji śmiga net po 2G. Bo może być tak, że oprócz samych MMSów cała transmisja pakietowa leży.

Natknął się ktoś na podobny problem w innej (a może i w tej samej) lokalizacji??

EDIT: zapomniałem o dosyć istotnej rzeczy: wszystkie numery Plusa na których sprawdzałem tą przypadłość były abonamentowe. Rozumiem, że coś w platformie simplusa mogłoby się schrzanić, ale nie sądzę, żeby to było aż tak lokalnie. W abo natomiast wszystko śmiga poza tą lokalizacją.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 16:59 przez Elvir, łącznie zmieniany 1 raz.

 #380582  autor: kerim36
 14 sty 2010, 09:12
jak bede w UM i nie zapomne to sprawdze twoje spostrzezenia i dam znac - czas operacyjny mysle do 1-2 tygodni

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #382291  autor: Mario20212
 23 sty 2010, 08:12
mam tak samo