DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #359097  autor: castagnet
 11 wrz 2009, 20:19
Witam, mam pytanie do posiadaczy modelu 7220.
Mam nowy telefon z plusa, już 2 razy ładowałem baterię całą noc i telefon trzyma mi 2 dni przy dość intensywnym użytkowaniu.
W sieci czytam że spokojnie trzyma ludziom 5 dni.
Jak to jest w rzeczywistości?
Czy mam oddać na gwarancję 5 dniowy telefon?
Jeżeli tak, to porażka.

 #359101  autor: kowcio
 11 wrz 2009, 21:03
castagnet pisze:telefon trzyma mi 2 dni przy dość intensywnym użytkowaniu.
To ładnie Ci trzyma. Sam ładuję E51 co 3 dni przy średnim korzystaniu z niej, a codziennie przy intensywnym. Spróbuj wyłączyć 3G w ustawieniach jeśli z niego nie korzystasz, ale to odczujesz przy sporej ilości rozmów/wiadomości.
castagnet pisze:W sieci czytam że spokojnie trzyma ludziom 5 dni.
Jak ktoś tylko nosi telefon w kieszeni i przegada parenaście minut rozmów na dobę + 10-20 SMS, to wytrzyma 5 dni i więcej.

Cóż, to jest nowy telefon, dośc rozbudowany i bateria jest bardzo dobra na tę klasę telefonów. Wątpię, aby któryś telefon o podobnych parametrach wytrzymał 2 dni przy intensywnym użytkowaniu.

Z testu telepolis.pl:
Bateria

Od jakiegoś już czasu Samsung skrzętnie unika nadrukowywania na wykorzystywanych przez siebie ogniwach większej liczby informacji, niż tylko ich napięcia. Zastosowana w S7220 bateria posiada najprawdopodobniej pojemność 960 mAh i teoretycznie charakteryzuje się możliwością przeprowadzenia do 260 minut lub pozostawania w trybie czuwania przez okres do 620 godzin. W rzeczywistości przy sumarycznej ilości 80 minut przeprowadzonych rozmów, wysłaniu i odebraniu około 100 wiadomości, słuchaniu radia przez 2-3 godziny i przeglądaniu Internetu przez godzinę, telefon działał nawet cztery i pół doby. To wynik na tyle dobry, że w momencie wyczerpania się baterii możemy mieć problemy z przypomnieniem sobie gdzie wcześniej położyliśmy ładowarkę.

Jednak tutaj mała uwaga. Wszelkie inne czynności poza wyżej wymienionymi powodują wyczerpywanie się baterii w mgnieniu oka. Przejechanie 25 km w mieście z wykorzystaniem nawigacji GPS oraz wykonanie kilkunastu zdjęć skutkuje wyczerpaniem się baterii, według wskaźnika, aż o około 60%. A według moich obserwacji poziom naładowania baterii podaje te wartości dosyć dokładnie.
Zgadzasz się z tym, co napisał tester czy nie bardzo? Tak szczerze, to nie napisałes jak wykorzystujesz telefon. Sam jestem w stanie wyczerpać telefon nawet dwa razy na dobę, jeśli naprawde intensywnie korzystam z niego (niekoniecznie tylko rozmowy i SMSy).

Nie oddawaj go jeszcze na gwarancję. Daj mu się troszkę rozkręcić ;)

 #359214  autor: castagnet
 12 wrz 2009, 12:28
Przez 2 dni zrobiłem:
40 minut rozmów,
30 sms,
40 zdjęć (10 z flashem),
10 minut muzyki z głośnika.
No i oczywiście jakieś kilka przesłanych zdjęć przez BT.


Wydaje mi się mało.

Ale zobaczymy co będzie dalej. Wyłączyłem opcję 3G, ściemniłem podświetlenie i włączyłem podświetlenie klawiatury tylko w nocy.

 #359253  autor: orson_dzi
 12 wrz 2009, 15:10
castagnet pisze:Przez 2 dni zrobiłem:
40 minut rozmów,
30 sms,
40 zdjęć (10 z flashem),
10 minut muzyki z głośnika.
No i oczywiście jakieś kilka przesłanych zdjęć przez BT.
W takim razie 2 dni to jak najbardziej optymalny wynik.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #369836  autor: JarlB
 14 lis 2009, 20:27
castagnet pisze:Przez 2 dni zrobiłem:
40 minut rozmów,
30 sms,
40 zdjęć (10 z flashem),
10 minut muzyki z głośnika.
No i oczywiście jakieś kilka przesłanych zdjęć przez BT.


Wydaje mi się mało.

Ale zobaczymy co będzie dalej. Wyłączyłem opcję 3G, ściemniłem podświetlenie i włączyłem podświetlenie klawiatury tylko w nocy.
Wszystko w normie. Samsungi mają to do siebie, że baterie zjada w krótkim czasie. Jakość wyświetlacza, jakość zdjęć robi swoje. Pamiętam, że swego czasu na D900i przy podobnym użytkowaniu do Twojego baterie ładowałem o godz 17 tego samego dnia. No, może parę gierek jeszcze uruchamiałem, ale w gruncie rzeczy było to samo...

C45 -> 3100 -> t68i -> A70 -> S68 -> GX25 -> 6610i -> T630 -> A38 -> EL71 -> C260 -> D900i -> 6610i -> K800i -> D900i -> 6300 -> K750i -> E66 -> E51 -> Avila -> B2710

 #370693  autor: prrs
 19 lis 2009, 15:15
Mam nowy telefon z plusa, już 2 razy ładowałem baterię całą noc i telefon trzyma mi 2 dni przy dość intensywnym użytkowaniu.
uważam że to bardzo mało. Mi trzyma 4-5 dni przy takim użytkowaniu.

 #370697  autor: Timor
 19 lis 2009, 15:57
prrs pisze:
Mam nowy telefon z plusa, już 2 razy ładowałem baterię całą noc i telefon trzyma mi 2 dni przy dość intensywnym użytkowaniu.
uważam że to bardzo mało. Mi trzyma 4-5 dni przy takim użytkowaniu.

kolega w kilku postach poniej powiedzial jak korzystal przez te dwa dni : 40 zdjęć z fleszem !!! to jest rzeź dla telefonu.

 #426319  autor: DeLirQa
 30 sie 2010, 15:44
Aparat ostro zre baterie moge to potwierdzic. Czasami lubie sie pobawic aparatem w tym samsungu i powiem, ze zrobienie 40 zdjec z fleszem moze zezrec nawet ponad pol baterii

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #426808  autor: tadgra
 01 wrz 2010, 11:15
Zgadza się. Ja w moim telefonie a mam go już prawie rok ładuję baterię raz na 6-7 dni jak wykonam parę rozmów dziennie. Ale jak robię zdjęcia z fleszem, słucham radia lub muzyki w trybie głośnomówiącym to 2 dni góra. A jak włączyłem GPS bez ładowarki samochodowej (tak dla testu) to bateria zaczęła padać po ok 6 godzinach. A z siecią 3G to jest tak, że jak siedzę w mieście to nie zauważam zwiększonego poboru ale jak ruszę w Polskę to już tak. Dzieje sie to dlatego, że telefon intesywnie wyszukuje sieci i żre baterię. Podobna sytuacja była kiedy byłem u mojego brata w górach i było 0 zasięgu. Słaby sygnał pojawiał się dopiero na piętrze. Telefon mimo ustawienia sieci tylko GSM 900/1800 wyładował się po 3 dniach bez wykonania ani jednej rozmowy. Tak że trzymanie baterii jest pojęciem dość względnym.