DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #323534  autor: Jedrker
 17 mar 2009, 19:45
Wiem wiem, trochę dziwnie zatytuowałem temat, ale nie miałem pojęcia jak inaczej go nazwać ;P
Otóż ja zakupiłem aktywację w Orange na orange.pl z telefonem samsung u700.
Gwarancję mam na rok.

Mama brała identyczny telefon ino w ofercie propozycja przez telefon.
Patrzę w kartę gwarancyjną i ma 24 miesiące.
Proszę mi powiedzieć czym w takim razie różnią się te identyczne telefony, że jeden ma 12 miesięcy gwarancji a drugi 24 ?
Model ten sam, producent ten sam więc ?

 #323539  autor: kowcio
 17 mar 2009, 20:01
Jedrker, a Orange kombinuje jak koń pod górkę i do niektórych telefonów daje gwarancję na 12 m-cy. Możesz spokojnie reklamować przez 2 lata telefon zgodnie z polskim prawem, nieważne co jest napisane na karcie gwarancyjnej. Nawet Samsung o tym mówił (wcześniej Samsung dawał gwarancję na rok, to już dawno było i od jakiegoś dnia telefony zakupione po danym dniu miały gwarancję ważna przez 2 lata- nieważne co jest napisane na karcie) ;)

 #323547  autor: vinc
 17 mar 2009, 20:41
kowcio pisze:Orange kombinuje jak koń pod górkę i do niektórych telefonów daje gwarancję na 12 m-cy.
To nie Orange daje gwarancję, ale Samsung... Operator tu nie ma nic do gadania i wina leży po stronie Samsunga jak już coś.
kowcio pisze:Możesz spokojnie reklamować przez 2 lata telefon zgodnie z polskim prawem, nieważne co jest napisane na karcie gwarancyjnej.
Niestety się mylisz, ponieważ gwarancja jest ustalana podczas transakcji firma-konsument, czyli nie ma maksymalnego jak minimalnego okresu gwarancyjnego. Okres 24 miesięcy obowiązuje oczywiście, ale tylko podczas reklamowania z tytułu niezgodności produktu z umową...

Zresztą temat już kiedyś był poruszany na forum ;)

Obrazek

 #323557  autor: helmutthegreat
 17 mar 2009, 21:01
Ja zamówiłem motorolę z6w przez telefon, przyszła do domu, wszystko pięknie się zgadzało, tylko gwarancja była też na 12 miesięcy. Zadzwoniłem bo BOK'u i po kilku dniach przyszła do domu nowa karta gwarancyjna, na 24 miesiące.
Załatwione to było bez najmniejszego problemu.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #323613  autor: Jedrker
 17 mar 2009, 23:12
helmutthegreat,
to jutro w takim razie wykonam do BOK i też poproszę o nową kartę gwarancyjną ...
Bo dziwne by było by dwa identyczne modele telefonów miały iny okres gwarancji ;P