DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #304326  autor: seer
 17 gru 2008, 00:24
Karta pamięci: Micro SDHC 8GB ULTRA SanDisk

Teoretycznie wszystko działa, można bez problemu wgrać mp3, zdjęcia itp, ale pojawia się jeden problem.
Po wyjęciu karty aparat przestawia się na zapisywanie zdjęć w pamięci telefonu (normalne - w końcu wyjmuję kartę). Po ponownym jej włożeniu zapomniałem zmienić w ustawieniach, gdzie mają być zapisywane zdjęcia - zapisały się więc w pamięci telefonu, a nie na MMC.

Jeśli chcę zgrać te zdjęcia na MMC (opcja przenieś lub kopiuj) to w telefonie wszystko jest ok. Natomiast po podłączeniu karty przez czytnik USB do komputera, pliki skopiowane lub przeniesione oznaczone są jako ukryte (jeśli robię zdjecia, a w opcjach ustawione jest zeby zapisywal od razu na MMC, to wszystko dziala poprawnie i pliki nie sa ukryte).
Przez te pliku ukryte tworzy się kolejny problem - nie da się ich przenieść, otworzyć, skopiować (zarówno na zaznaczonym pokazywaniu plików ukrytych jak i na wylaczonym)

Skutkuje to natychmiastowym resetem komputera (próbowałem odznaczać opcje automatycznego resetu podczas występowania błędu). Karta jest za duża, żeby sformatować ją pod FAT16. Formatowanie pod FAT32 w komputerze jak i w telefonie nie pomaga (cmd X: /FS:FAT32 także nie pomaga).

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? :( Zależy mi na zgraniu zdjęć notatek, a potrzebne mi są na jutro koło południa :( - kabla do telefonu nie mam...

 #304336  autor: Natalinka
 17 gru 2008, 08:16
Są dwie opcje:
1. Zakup kabla i zgranie przez PC Studio
2.Zgranie plików przez adapter bluetooth.

 #304349  autor: Bos
 17 gru 2008, 10:37
No to możesz miec problem. Bo tutaj albo pomoże reset karty, albo jakiś adapter bądź czytnik kart pamięci.

SE: T610i, K750i, W660i, W880i, 2x W910, C902
Nokia: 2600, 5300, 6300, N73 ME, 5610, 6230i, E51, 5800, E72
Apple: iPhone 3G 8GB
Motorola: V3xx, V8
Samsung: 2x U900, F480, Galaxy S
LG: KU990, Shine
BB: 9300
Obecnie: Samsung Galaxy S/ BB 9300

 #304354  autor: seer
 17 gru 2008, 11:27
dziwna sprawa, ale "pomogła" jedna rzecz

mozna kopiowac pliki pojedynczo - tzn skopiowac jeden po wlozeniu karty, wyjac czytnik, wlozyc go ponownie, skopiowac kolejny itd
w innym wypadku reset komputera (obu ktore mam w domu)

A czym to jest spowodowane? Pojecia nie mam :(
Zarówno karta jak i czytnik kart były kupione w sklepie kilka tyg temu, wiec szansa na to ze maja jakas wade jest mala (poza tym nie liczac tej kombinacji w kopiowaniu plikow z pamieci telefonu na MMC - wszystko dziala)