DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #297347  autor: matti_tg
 12 lis 2008, 21:38
Od dziś jestem posiadaczem samsunga s7330 smile.gif telefon nie ma fabrycznie sim locka, kupiony został w salonie PLAY. Moje pytanie dotyczy właśnie sieci PLAY. Na wyświetlaczu po prawej stronie jest przycisk 'playnet' - którego pomimo długich poszukiwań nie udało mi się wyłączyć, druga kwestia to przy włączaniu i wyłączaniu telefonu pokazuje mi się logo PLAY. Czy jest jakaś możliwość żeby się tego pozbyć?? czy konieczna jest w tym przypadku wymiana softa, a jeśli tak, to czy można to zrobić przez kabel USB, i czy ma to wpływ na gwarancję telefonu? Dziękuje z góry za odpowiedź smile.gif
Ostatnio zmieniony 13 lis 2008, 17:06 przez matti_tg, łącznie zmieniany 1 raz.

 #297353  autor: elrond
 12 lis 2008, 21:54
matti_tg pisze:telefon nie ma fabrycznie sim locka, kupiony został w salonie PLAY.
Te dwie informacje się wykluczają. Jeśli z salonu to musi mieć simlocka, jesli ma ściągnięty to nie ma gwarancji. Jeśli byłby bezpośrednio od producenta to można by powiedziec że fabrycznie nie ma simlocka.
matti_tg pisze:na wyświetlaczu po prawej stronie jest przycisk 'playnet' - którego pomimo długich poszukiwań nie udało mi się wyłączyć
matti_tg pisze:przy włączaniu i wyłączaniu telefonu pokazuje mi się logo PLAY. czy jest jakaś możliwość żeby się tego pozbyć??
Tu najlepiej byłoby po prostu zmienić oprogramowanie. Ale nie wiem czy oprócz Plusowego i Playowego jest jeszcze jakieś inne... telefon jest nowy na rynku.
matti_tg pisze:czy ma to wpływ na gwarancję telefonu?
Zmiana oprogramowania, zdjęcie simlocka = utrata gwarancji. Ale istanieje mozliwosć odwracania tych zmian.

[ Dodano: 2008-11-12, 22:43 ]
I popraw temat -> [S7330] ....

 #297403  autor: kowcio
 13 lis 2008, 15:08
elrond pisze:Ale nie wiem czy oprócz Plusowego i Playowego jest jeszcze jakieś inne... telefon jest nowy na rynku.
Jeszcze czyste od Samsunga musi być. Choćby dlatego, że telefon jest sprzedawany w dużych sklepach typu Saturn lub Media Markt bez sim-lock'a ;)
elrond pisze:Zmiana oprogramowania, zdjęcie simlocka = utrata gwarancji. Ale istanieje mozliwosć odwracania tych zmian.
Dokładnie. Ale też zależy, co się popsuje w telefonie.

Idź do jakiegoś serwisu/komisu i poproś o wgranie czystego softu do telefonu. Co do Playnet'u, jak zapewne wiesz, jest to skrót do przeglądarki Internetowej. Możesz usunąć profil internetowy, i w ten czas po przypadkowym naciśnięciu ego klawisza nie połączy się z Internetem, oraz co za tym idzie- sieć nie pobierze opłat za połączenie z Internetem ;)

 #297448  autor: matti_tg
 13 lis 2008, 17:38
dzięki za pomoc, tak też myślałem, że będzie to kwestia softu, spróbuje dowiedzieć się ile za takie coś chcą w serwisie samsunga, wtedy będę mógł zmienić soft bez utraty gwarancji. Oczywiście o ile ta gwarancja jest jeszcze ważna - sam się zastanawiałem, nad tym, osoba która go sprzedawała twierdzi, że blokada nie była ściągana, i po prostu zakupiony telefon był już bez sim locka..

 #297459  autor: MarCjaho
 13 lis 2008, 18:15
elrond pisze:Te dwie informacje się wykluczają. Jeśli z salonu to musi mieć simlocka, jesli ma ściągnięty to nie ma gwarancji. Jeśli byłby bezpośrednio od producenta to można by powiedziec że fabrycznie nie ma simlocka.
matti_tg pisze:sam się zastanawiałem, nad tym, osoba która go sprzedawała twierdzi, że blokada nie była ściągana, i po prostu zakupiony telefon był już bez sim locka..
Bardzo możliwe. ;)
Mam 6120 prosto z salonu Play i nie posiada ona simlocka.
Być może z S7330 też tak jest. :P

 #298402  autor: matti_tg
 18 lis 2008, 18:42
witam ponownie!
znalazłem serwis samsunga i udałem się tam dzisiaj. zmiana softu tam kosztuje 50 zł, oczywiście bez utraty gwarancji..

mam jeszcze inne pytanie dotyczące kart pamięci: czy jest jakaś różnica w pracy pomiędzy kartą np 2 GB, a 4 GB? czy ta karta o większej pojemności powoduje większe spowolnienie telefonu, czy też nie ma to znaczenia czy jest 2, 4, czy nawet 8 GB?

 #298405  autor: kowcio
 18 lis 2008, 18:46
matti_tg pisze:czy ta karta o większej pojemności powoduje większe spowolnienie telefonu, czy też nie ma to znaczenia czy jest 2, 4, czy nawet 8 GB?
Może minimalne przy przeglądaniu plików na karcie pamięci. Dlatego, że jak karta pamięci jest o większej pojemności, to występuje większa kompresja danych. Ale nie będzie źle, o ile będzie porządek na tej karcie.
znalazłem serwis samsunga i udałem się tam dzisiaj. zmiana softu tam kosztuje 50 zł, oczywiście bez utraty gwarancji..
Tanio, aż mnie zaszokowała ta cena.

 #298408  autor: matti_tg
 18 lis 2008, 18:53
też pozytywnie się zaskoczyłem. ważne jest również to, że nie będzie to miało wpływu na utratę gwarancji!
a co do karty, to jeśli jest tak jak napisałeś, skuszę się na 4 GB - jak dla mnie to mega pamięć jeśli chodzi o telefon :D

[ Dodano: 2008-11-25, 22:40 ]
wznawiam temat :D Dziś odebrałem telefonik z serwisu z softem samsunga :) a najlepsze jest to, że soft wymieniony został w ramach serwisu gwarancyjnego, czyli nie musiałem płacić!

 #311198  autor: StaSZek
 17 sty 2009, 22:35
Podłączę się do tematu i zapytam: jaka jest jakość muzyki odtwarzanej na tym telefonie na głośniku i na słuchawkach? Czy można na nim bez problemu zainstalować jakieś programy (np słownik), motywy?

 #311258  autor: kowcio
 18 sty 2009, 10:37
StaSZek pisze:Podłączę się do tematu i zapytam: jaka jest jakość muzyki odtwarzanej na tym telefonie na głośniku i na słuchawkach? Czy można na nim bez problemu zainstalować jakieś programy (np słownik), motywy?
Jakość muzyki bdb, lepsza jest na słuchawkach.
Tak, słownik możesz zainstalować sobie jako aplikację JAVA. Do mojego telefonu Samsung dał taką reklamóweczkę z kodem aktywacyjnym, którego podawało się na jakieś tam stronie www, podawałeś numer i przesyłali go jako zakładkę WAP do pobrania ;-) Może w tym telefonie też jest dodany słownik gratis ;) Tylko gier JAVA tak łatwo z komputera nie wgrasz, najlepiej będziesz musiał przez WAP pobierać ;-)
Co do motywów- takich własnych sobie nie zainstalujesz, ale ten telefon chyba ma możliwość tworzenia własnych motywów w telefonie, ludzie zachwalają tę zabawkę ;)

 #312120  autor: Przemi06
 22 sty 2009, 12:19
Hej ,również posiadam ten model piszę nawet o nim recenzję niebawem się pojawi na łamach tego forum jak i również kilku innych . Co do motywów zaskakuje mnie możliwość tworzenia własnych aktualnie robię sobie już takie wypasione że szok . Ogólnie telefon mnie zaskakiwał na początku teraz się już przyzwyczaiłem do jego możliwości a ma je nie małe :) tylko mam jedno zastrzeżenie może mi ktoś powiedzieć dlaczego jedna ze słuchawek gra całkiem inaczej niż druga ? Po podłączeniu CAL wydawało by się wszystko ok ale nie jestem do końca pewien . Możesz kolego to dla mnie sprawdzić na słuchawkach samsunga oraz jakiś innych ? Dodam że u mnie lewa jakoś tak tępawo gra jak bym miał ucho zapchane :/ zero basu oraz głośność jest niższa niż w prawej daję się to odczuć dosłownie o 5min słuchania był bym wdzięczny za odpowiedź . Pozdrawiam S7330 to na prawdę przyzwoity telefonik bardzo go chwalę oraz nie chciałbym się z nim rozstawiać ale coraz bardziej denerwuje mnie ten dźwięk ze słuchawki ...

 #318997  autor: jarekrk
 22 lut 2009, 13:23
a mam do was pytanie bo moja dziewczyna chce sobie kupic ten telefon, czy można ustawić plik mp3 jako dzwonek sms czy dalej samsung tego nie poprawił?

 #319139  autor: matti_tg
 22 lut 2009, 22:27
można :)