DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #341484  autor: orangeman
 17 cze 2009, 18:47
Witam. Mam problem z samsungiem J700. Od kilku dni czasami nie chciał czytać karty sim i łapać sieci i pisało błąd sieci. Dzisiaj zawiesza się przy włączaniu, a jak się włączy to pochodzi minutę i się wyłącza. Czym może być to spowodowane? Ja podejrzewam soft, ale nie mam jak wgrać bo tym zwykłym usb się nie da. Ile mogło by to kosztować w komisie?


Od moda: Zapoznaj się z zasadami tytułowania postów! Masz na koncie 80 postów, więc już dawno powinieneś umieć poprawnie tytułować tematy!
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 18:51 przez orangeman, łącznie zmieniany 1 raz.

 #341485  autor: kowcio
 17 cze 2009, 18:54
Tak, musisz wgrać do telefonu nowe oprogramowanie. Tylko jak masz ten napis ogr. us. sieci, to być może przestawiłeś w ustawieniach tryb sieci na GSM1900 z GSM900/1800? Lub też spróbuj podmienić kartę SIM.

Zrobią Ci to w ramach gwarancji. Jeśli takowej nie masz, to siłą rzeczy pozostaje komis/serwis- tutaj z 30 PLN będziesz musiał dać, myśle że nie więcej niż 50 PLN. W Samsungu zrobią Ci to jeśli nie masz gwarancji za ok. 60 PLN- kilka lat temu było tak, czy teraz jest to nie wiem, tylko raz byłem w serwisie Samsunga i też właśnie miałem wymienione oprogramowanie (w ramach gwarancji na szczęście :) ).

Z tego co wiem, to nie wgrasz softu do tego telefonu sam w domu za pomocą USBka.

 #341489  autor: orangeman
 17 cze 2009, 19:04
kowcio pisze:Tak, musisz wgrać do telefonu nowe oprogramowanie. Tylko jak masz ten napis ogr. us. sieci, to być może przestawiłeś w ustawieniach tryb sieci na GSM1900 z GSM900/1800? Lub też spróbuj podmienić kartę SIM.
Simkę podmieniałem i nic. Trybu sieci nie przestawiałem (jest na 900/1800/1900). Telefon jest na gwarancji, ale go już rozkręcałem i nie wiem czy mi uznają, więc pozostaje mi komis...

 #341493  autor: kowcio
 17 cze 2009, 19:08
orangeman pisze:Simkę podmieniałem i nic. Trybu sieci nie przestawiałem (jest na 900/1800/1900). Telefon jest na gwarancji, ale go już rozkręcałem i nie wiem czy mi uznają, więc pozostaje mi komis...
Spokojnie, spróbuj zanieść do serwisu- może się nie kapną, a jak kapną to i tak będziesz miał anulowaną gwarancję. Niczym nie ryzykujesz, może za darmo naprawią Ci telefon. Nie wiem, czy będą na to zwracali uwagę. Być może od razu dadzą nowy soft na poczekaniu i nie zauważą, że było grzebane przy telefonie.

 #341528  autor: orangeman
 17 cze 2009, 21:38
Udało mi się włączyć telefon i z ciekawości wybrałem opcję ''wyczyść pamięć telefonu'' i działa normalnie :shock: Jeszcze jak działał to zainstalowałem na nim 7 gier. Teraz ich nie ma, więc to może przez to... Miał ktoś kiedyś taką sytuację z samsungiem? :-D

 #341530  autor: kowcio
 17 cze 2009, 21:45
orangeman pisze:Miał ktoś kiedyś taką sytuację z samsungiem? :-D
Nie... Jak te gry wgrywaleś? Pewnie jakimiś programami. Najlepiej pobierać przez WAP, bo nie uszkodzisz telefonu...

 #341547  autor: orangeman
 17 cze 2009, 22:30
Przez program jadmaker. Później po prostu skopiowałem na kartę pamięci i zainstalowałem w telefonie.