DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #847069  autor: caroline90
 24 sty 2016, 14:01
Witam,
Mam pytanie ,czy po przywróceniu telefonu(Alcatel onetouch idol ) do ustawien fabrycznych możliwe jest odzyskanie choćby kontaktów?? Jeśli tak to w jaki sposob to zrobić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
 #847218  autor: Morvius
 25 sty 2016, 13:09
Wszystkie kontakty zsynchronizuj z serwisem Google. Będą dostępne zawsze i wszędzie w każdym urządzeniu, na którym będziesz miała ochotę się zalogować bez konieczności wcześniejszego wysyłania kontaktów do chmury (synchronizują się automatycznie zaraz po dodaniu do książki telefonicznej). Plus przywrócenie aplikacji z poprzedniego stanu, jest to przydatne gdy nie chcemy się każdej z osobna szukać w sklepie do ponownej instalacji.

Klasyczny obserwator wątku.
 #848718  autor: sindikat
 02 lut 2016, 11:35
Mi nic nie udało się przywrócić po pierwszym [można napisać, że omyłkowym] Wipe Data (nie wiedziałem, że wysyła w kosmos wszystko jak leci): http://www.lukashp.pl/Artykul/Oprogramo ... ej_pamieci

Teraz po każdym nowo dodanym telefonie robię eksport na kartę pamięci. Pliki zajmują bardzo mało miejsca i można je przesyłać między innymi telefonami celem importu.
 #848729  autor: maker3
 02 lut 2016, 12:15
To jakaś wielka niedoróbka Androida. Możliwość zapisania kontaktu lokalnie powinna być gdzieś głęboko ukryta, a domyślnie wszystko powinno lecieć na Gmail.

Szczególnie mylące jest pytanie gdzie zapisać numer, pewnie 99% osób wybiera zgodnie z logiką, że numer chce zapisać w "Kontaktach". Po zmianie/awarii telefonu okazuje się, że pod nazwą "Kontakty" kryła się tylko lokalna aplikacja o takiej nazwie, a w kopii na Gmailu nie ma żadnego numeru.