DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #472922  autor: s1k0r3k
 27 kwie 2011, 16:50
Witam. Od pół roku posiadam HTC Desire. Jestem z niego zadowolony, obsługa, funkcje wszystko na 5, nic się nie wiesza. Mam problem tylko z baterią, 2-3 godzinki korzystania z internetu i już woła o ładowanie, 30 % bateri zeżarło mi w 30 minut oglądania filmu. Przy prawie zerowym korzystaniu z telefonu, kilka sprawdzeń godziny i kilka minut rozmów, bateria trzyma mi ok 2 dni. Mam telefon w abonamencie z 2 GB internetu ale częsciej korzystam w domu z WiFi z prawie stale podłączonym kablem, bo ile posurfuję gdy po 2 godzinach włyska mi bateria. W kieszeni zawsze mam awaryjnie Nokię c3 lub Solida, telefony którę nie ładuję częściej niż raz na tydzień.
Czy Wam też bateria trzyma tak krótko? W salonie zaproponowano mi przesłanie Desire do serwisu, ale nie wiem czy jest sens. Na forach często narzekają użytkownicy na słabą baterię i codzienne ładowanie, ale 2 czy 3 godziny internetu to chyba niewiele, nawet jak ten model. Prosiłbym o odpowiedź użytkowników i osoby mające kontakt z tym telefonem
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 19:46 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.

s1k0r3k

 #472974  autor: DeLirQa
 27 kwie 2011, 23:01
W Desire bateria do najlepszych nie należy-z reguły trzyma ok. 1 dnia, ale 3h to jakaś przesada. Może masz uruchomiony w tle jakiś proces, który ostro żre baterię?
Albo spróbuj na początku zmienić soft-może wskaźnik niedokładnie pokazywać stan baterii.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #472978  autor: askman
 27 kwie 2011, 23:21
wzmacniacz zasięgu pożera Ci dużo baterii zainstaluj sobie nowy soft bez tego i będzie Ci trzymał przy tym co teraz robisz ok 2 dni

 #472980  autor: orson_dzi
 27 kwie 2011, 23:36
DeLirQa pisze:na początku zmienić soft-może wskaźnik niedokładnie pokazywać stan baterii
Zawsze można jakiś program ściągnąć i nim sprawdzić.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #472983  autor: bob
 27 kwie 2011, 23:44
DeLirQa pisze:Albo spróbuj na początku zmienić soft-może wskaźnik niedokładnie pokazywać stan baterii.
o to to. Jakos ja mam pecha do andków na stockowych romach, ze pokazuja full baterii uparcie a potem w ciagu godzinki czy dwoch spada do 20% wg tego wskazniczka. W obecnej mojej 5230 tez mam tak samo -.-
Na andkunie brakuje widgetów do pomiaru bateryi.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #473022  autor: kowcio
 28 kwie 2011, 09:36
Ja mam HTC Desire od 2 miesięcy i ładuję go co średnio 2 dni. Przy czym rozmawia w tym czasie około godziny (zawsze jestem w zasięgu 3G, a to ważna informacja), 5-6 godzin spędzam online (np. z odpalonym GG w tle- jak korzystam z Internetu, to przez HSDPA, a nie WiFi, bo nie lubię) i różnymi innymi zabawkami. I jak ktoś powie, że desire ma bardzo słabą baterię, to chyba nie zna się na telefonach, bo w Desire bateria wcale taka kiepska nie jest. Jest dużo innych telefonów, które słabiej trzymają baterię.
s1k0r3k pisze:W salonie zaproponowano mi przesłanie Desire do serwisu, ale nie wiem czy jest sens.
No koleś, koleś. Telefon uwalony, bo to normalne nie jest. A Ty się zastanawiasz? Musisz go wyslać do HTC. Na pocieszenie dodam, że mają super serwis i nie traktują ludzi jak szmatę, jak to ma miejsce u Nokii czy Samsunga. Oddaj, niech sprawdzą i pewnie wymienią baterię lub coś tam pogrzebią, żeby trzymał normalnie.
Tak jak mówiłem, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, bym od rana do wieczora miał mniej niż 30% przy ogromnym użytkowaniu. Więc normalne to to nie jest.
Jeszcze dodam, że mam dość słaby zasięg w pomieszczeniach. Zarówno w domu, jak i w innych miejscach gdzie przebywam pół dnia Plus kuleje i rzadko kiedy mam 100% zasięgu.

 #473319  autor: stypulkovski
 29 kwie 2011, 15:20
bob pisze: Na andkunie brakuje widgetów do pomiaru bateryi.
Potwierdzam, tego jest masę w Markecie. Osobiście używałem Battery Solo Widget na Legendzie i git. Inna sprawa - np. Milestone jest tak zrobiony, żeby pokazywał stan co 10%, i co nie wgrasz, każdy widget pokaże Ci co 10% baterię. W Desire tego akurat nie ma.

Ale do tematu... a napisz, jaką masz jasność wyświetlacza, wyłącz synchronizację. Choć wg twojego opisu to z baterią seryjnie jest coś nie tak, więc chyba konieczne będzie odesłanie do serwisu.

 #473322  autor: thonka
 29 kwie 2011, 16:14
u mnie jak bateria w desire wytrzyma dluzej niz dobe to znaczy, ze praktycznie telefonu nie uzywalem dluzej niz 20-30 minut rozmow i malo internetu...

moj rekord to 1 dzien i 15h. nie wiem jakim cudem.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #473444  autor: kowcio
 30 kwie 2011, 10:45
To co Wy robicie z tymi telefonami? Macie cały czas Internet włączony, czy jak?
Ja mam jasność ekranu na dość niskim poziomie, Internet zawsze wyłączony w trybie spoczynku (po prostu mam widget na pulpicie- korzystam z neta robię klik i juz działa), synchronizacje wyłączone- bo sam sobie odświeżam jak potrzebuję.
i telefon ładuję co drugi dzień w nocy (czyli de facto ładuję co półtorej doby- tak to wychodzi), ale często wieczorem zostaje mi jeszcze 30% baterii. Też mam jakiś widget do pomiaru baterii, ale jaki tego nie pamiętam. Wszystkie są podobne do siebie i mi co do 1% dobrze pokazuje.

 #473466  autor: thonka
 30 kwie 2011, 11:46
widget do internetu wlaczany w razie potrzeby, synchronizacje wszystkie wylaczone, rowniez transmisja danych w tle.
internet lacznie po 1-1,5h, wifi ok. 2h, z 20-30 minut rozmow, z 10 smsow i emaili. troche muzyki.
wyswietlacz w widgecie zarzadzania energia ustawiony na 2 poziomie (ok. polowy), czasem na 3 poziomie w przypadku mocnego slonca.

nie uwazam, zeby byl to jakis wymagajacy tryb dla takiego telefonu, a bateria rzadko ma 20% pod koniec dnia czyli, zeby nastepnego dnia funkcjonowac i tak trzeba telefon naladowac.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #473617  autor: bob
 01 maja 2011, 00:28
thonka pisze:nie uwazam, zeby byl to jakis wymagajacy tryb dla takiego telefonu, a bateria rzadko ma 20% pod koniec dnia czyli, zeby nastepnego dnia funkcjonowac i tak trzeba telefon naladowac.
to ja sie nie spodziewałem ze desire ma tak slaba baterie. moja 5230 (podobno bateria 1320mAh) trzyma 2-3 dni przy godzince navi dziennie. (dla porównania x8 przy 1,5h navi miala praktycznie zero baterii)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #473710  autor: s1k0r3k
 01 maja 2011, 14:18
Ok. Dzięki za odpowiedzi. Przy najbliższej okazji podrzucę telefon do serwisu i napiszę czy problem zniknął. Pewnie za jakieś 6 tygodni:-)

s1k0r3k

 #473745  autor: Fazzi
 01 maja 2011, 18:58
Powinni coś z tym zrobić bo jednak dziwnie krótko ci trzyma. Mi wychodzi przy normalnym użytkowaniu 1-2 dni przy włączonej synchronizacji. Jeśli sporo siedzę na necie w telefonie to i tak zazwyczaj od rana do wieczora wytrzyma (czasem ma problem ale wtedy ciągle coś na nim robię).

 #473834  autor: kowcio
 02 maja 2011, 12:24
Wczoraj naładowałem baterię do pełna, położyłem się i słuchałem dużo muzyki, później postanowiłem bawić się w teledyski na YT w wysokiej jakości. Przetransmitowałem 363MB przez sieć HSDPA i ze 100% zrobiło mi się 60% po ponad 2 godzinach takiego wysiłku. Nie jest źle, teraz nie wyłączyłem Internetu na noc i mam 56%.
I serio, uważam to za dobry wynik jak na takiego smartfona. Od wczoraj z Desire nie będę dzwonił/wysyłał SMS, tylko będę korzystał z Internetu.

 #473890  autor: s1k0r3k
 02 maja 2011, 17:07
Fon oddany do serwisu. Niestety jeżeli to bateria, to gwarancja jej nie odejmuje, bo 3 tygodnie temu minęło pół roku od zakupu telefonu. Ale przynajmniej będę wiedział co z nim nie tak, i powinni wgrać nowe oprogramowanie. I w razie czego może uda mi się załadować jakąś większą baterię. Ciekawe czy HTC coś jest w stanie zaoferować większego, niż to co w stardardzie.

s1k0r3k

 #473901  autor: kerim36
 02 maja 2011, 18:29
s1k0r3k pisze:Ciekawe czy HTC coś jest w stanie zaoferować większego, niż to co w stardardzie.
oficjalnie nie

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #473913  autor: thonka
 02 maja 2011, 20:19
s1k0r3k, gwarancja na baterie to 12 miesiecy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #475767  autor: kowcio
 14 maja 2011, 14:18
Ja zauważyłem, że dużo energii zużywa podświetlenie wyświetlacza i ciągła synchronizacja. Teraz mam w nim od jakiś 15 dni kartę tylko do transmisji danych- nie dzwonie ani nie pisze z niego już w ogóle, ale za to właczyłem wszystkie synchronicacje i inne bajerki, to bateria rzeczywiście schodzi :)
Zrobię może taki myk, że po roku użytkowania oddam go do seriwsu i powiem, że bateria jest fatalna. Może wymienią na nową, poużywam i pójdzie w świat :-D

 #475821  autor: orson_dzi
 14 maja 2011, 20:16
Przykładowo u mnie w X10 wyświetlacz pochłania ok 27% energii, a sam telefon w stanie bezczynności 22%. I już z tego masz połowę.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #479586  autor: s1k0r3k
 03 cze 2011, 19:22
Mi w salonie powiedzieli że bateria ma tylko 6 miesięcy, jak się pomylili to w razie czego będę za pół roku żądał wymiany:-)
Ok, Desire wrócił z gwarancji, najpierw po tygodniu odesłali go bez naprawy, bo zamawiałem go przez neta i pieczątka salonu w który go oddawałem nie zgadzała się z pieczątką na umowie. później po 2 tygodniach przyszedł, ale w serwisie zawinęli zgłoszenie z moimi namiarami, i w salonie nie wiedzieli do kogo dzwonić i komu oddać telefon. Po tygodniu leżenia na półce, dzisiaj go odebrałem. Wymienili płytę i 2 jakieś pierdółki, później napiszę jak znajdę dokumenty z serwisu. I za kilka dni napisze jak się sprawuje.

s1k0r3k