DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #468156  autor: guregori
 31 mar 2011, 17:38
Jakiś czas temu w czasie aktualizowania systemu operacyjnego w LG GT540 telefon uległ awarii. Od tamtej pory po podłączeniu do internetu uruchamia się tylko ,,emergency mode" z niebieskim ekranem. Próbowałem to samemu naprawić, bo wyczytałem w internecie, że można to naprawić wykonując poprawną aktualizację lub wgrywając ROM tzw. ruską metodą, ale niestety żadna z nich nie podziałała, ponieważ komputer nie mógł wykryć telefonu. W końcu wysłałem go do autoryzowanego serwisu LG, za co na szczęście nie musiałem płacić, no i nienaprawiony telefon wrócił do mnie razem z wstępnym protokołem naprawy, w którym jest zaznaczone, że mogą naprawić telefon odpłatnie, ponieważ jest uszkodzenie mechanicznego, którego gwarancja nie obejmuje oraz wycena naprawy odpłatnej/ekspertyza. ,,Uwagi | 201 - Uszkodzona płyta główna, konieczna wymiana, 48 rysy b rkp klapka br gwar brdokumentow quotation". Kwota, jaką chcą za naprawę, to 500 zł brutto, czyli dużo więcej niż kosztuje nowy telefon.
Czy naprawdę płyta główna mogła się uszkodzić w wyniku awarii? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Telefon nigdy nie był rozkręcany, a gwarancja jest ważna do 29 czerwca 2012 r.

 #468162  autor: user_delete13
 31 mar 2011, 18:00
Jest taka możliwość że po błędnej aktualizacji softa moduł pamięci który jest wlutowany w płytę główną ulega uszkodzeniu i to tyle.