DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #444419  autor: kamil1221
 02 gru 2010, 17:21
Więc od rana mam ją. Co mogę powiedzieć o nim po tych kilku godzinach.
Wygląd jak dla mnie genialny – zupełnie inne spojrzenie. Nie da się obojętnie przejść obok niej. Trochę przeraża mnie tylna klapka która w pewnym miejscu po prostu się ugina. Sam mechanizm obudowy działa rewelacyjnie – lekko.
Jest to mój pierwszy android – mam mieszane uczucia co do tego systemu. Jest szybki i działa bardzo dobrze. Jednak samo menu jest po prostu nudne !
Ekran – kolory, no są… jednak szału nie ma. Sam dotyk działa dobrze. Znajdzie się też multi-dotyk (lepiej działa niż w N8).
Aparat fotograficzny – jest i działa. Boli brak AF.
Bardzo wygodna klawiatura świetnie się pisze na niej.
Teraz to wszystko…

 #444496  autor: mation
 02 gru 2010, 22:56
muzycznie bardzo slabo, czy tylko slabo?

 #444502  autor: kamil1221
 02 gru 2010, 23:20
Słabo / przeciętnie.
Może to wina braku korektora ? Słuchawki z zestawu są dość dobre, wiec myślę że to będzie przyczyna.

 #444522  autor: babeo
 03 gru 2010, 07:54
Wczoraj bawiłem się nim u takiego lotnego przedstawiciela, który jeżdiz po firmach i prezentuje oferty. Możliwe, że model był już lekko pokazowy, ale tan mechanizm nie przekonał mnie, miał luzy ... jakby to napisać w pionie i poziomie. Nie wiem czy przetrwa 2 lata.

 #444563  autor: kamil1221
 03 gru 2010, 12:02
Wytrzyma.

 #444618  autor: babeo
 03 gru 2010, 15:01
kamil1221 pisze:Wytrzyma.
Mówisz to na podstawie użytkowania telefonu przez jeden dzień. Tak rzeczywiście. To bardzo miarodajna opinia.

 #444625  autor: comander009
 03 gru 2010, 15:35
babeo pisze:
kamil1221 pisze:Wytrzyma.
Mówisz to na podstawie użytkowania telefonu przez jeden dzień. Tak rzeczywiście. To bardzo miarodajna opinia.
Wg mnie luzy slidera nie mają znaczenia na przetrwanie telefonu. W szafie mam 3 letnią Nokie 5200 która ma ogromne luzy a mimo wieku chodzi tak samo. Wracając do motki, kuje w oczy jej kwadratowy kształt? I jak się sprawuje ekran, w miare wygodnie?

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #444728  autor: kamil1221
 03 gru 2010, 22:38
Wiem jak traktuja przedstawiciele takie telefony - są katowane i pożyczane wielu różnym osobą. Zwykły user nie zaora tak tego telefonu.

Problem z kwadratowością jest do zniesienia - gorzej jak szuka się jakiegoś pokrowca na niego.
Dość wygodnie się go używa - chodzi o ekran.

 #444796  autor: mation
 04 gru 2010, 11:08
przegladarka dziala szybko? nie przeszkadza niska rozdzielczosc? Glosnik multimedialny jest glosny, czy cichy i charczący? jak z jakoscia rozmow?

 #444894  autor: kamil1221
 04 gru 2010, 17:23
Oczywiście jest problem z mała rozdzielczością w przegladaniu internetu. Przeglądarka lubi bez powodu się wyłączyć.
Głównik jest b.dobry.
Rozmowy dosłownie krystaliczne - wydaje się że rozmawia się bardzo blisko 2 osoby.

 #444898  autor: maniek89
 04 gru 2010, 17:53
Mówcie co chcecie ale zeby telefon za kase niemałą nie mial w aparacie autofocusa to niestety ale w przypadku wielu osob dyskwalifikuje ten model. Mi samemu doskwiera brak AF w e51
Co do rozmow fakt motorola i jej system odszumiajacy krulują. Sam mialem 4 lata temu moto v220 i az chcialo sie rozmawiac.

 #445022  autor: kamil1221
 05 gru 2010, 10:29
Mnie też by pewnie przeszkadzał brak AF, gdyby nie fakt że jest to mój 2 telefon.
Strasznie dziwnie się zarządza androidem w tej motce... Nie ma jakiegoś programu który się instaluje. Telefon podczas podłączenia do PC przekierowuje moją przeglądarkę do strony online w której mogę edytować i odczytywać zawartości.

Najgorsza rzecz - brak synchronizacji z Outlookiem ! To chyba są jakieś żarty ? Mój Z400 który nie był na OS. bez problemu cały się synchronizował z nim.
Dziś w drodze do szkoły popykam kilka fotek.

 #445083  autor: kamil1221
 05 gru 2010, 14:45
Fotograficznie - jest słabo, nawet napiszę że bardzo słabo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 #445330  autor: Samuraj
 06 gru 2010, 18:06
Następny który nie potrafi użyć opcji edytuj etc.

Nawiązując do telefonu przychodzi mi do głowy cytat "nie oceniaj książki po okładce" duże braki jak dla wymagających użytkowików :)

Jam Samuraj, skumaj, honor i duma u nas
To Skor, Mati, Bukarini, K.D.W.A. - StyliSuma
Anno Domini ku anatomii miliardów
Sztuka artu synu, na linii startu tu

 #446680  autor: maniek89
 13 gru 2010, 22:12
w sumie fotograficznie w takich warunkach każdy wypadnie słabo

 #447027  autor: kamil1221
 15 gru 2010, 23:50
Moja motka wylądowała na allegro. Telefon z wyglądu bardzo mi się podoba. Nawet mogę przeboleć dość przeciętną jakość obudowy i skrzypiącą tylną klapkę. Jednak android mnie dobił. Jest to dla mnie system dziwny, który niby wszystko ma a tak na prawdę połowy rzeczy nie posiada. By nie dało się instalować programów bezpośrednio na karcie pamięci (paranoja) bez kombinowania ;/

Zraziłem się do androida i jego znieść nie potrafiłem.

Ogólnie telefon o nieprzeciętnym wyglądzie i z bardzo kiepski aparatem oraz wrednym OSem :)

 #447034  autor: orson_dzi
 16 gru 2010, 00:12
maniek89 pisze:w takich warunkach każdy wypadnie słabo
Oj bo zdjęciami z Renoira rzucę :P .

A aparat faktycznie bardzo słaby. Niektóre elementy wydają sie wręcz płaskie jak na jakiejś makiecie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #447071  autor: babeo
 16 gru 2010, 11:11
kamil1221 pisze:Nawet mogę przeboleć dość przeciętną jakość obudowy i skrzypiącą tylną klapkę.
A jeszcze parę dni temu taki byłeś pewny, że jakość wykonania jest dobra.

 #449272  autor: max000
 28 gru 2010, 13:59
Od wczoraj jestem posiadaczem motoroli flipout.
Mechanizm działa bardzo dobrze, jak telefon jest zamknięty to minimalnie ugina się przy krawędziach, ale nie przeszkadza to w urzytkowaniu. Klawiatura jest jak dla mnie minimalnie za mała, w piewszy dzień cały czas musiałem patrzeć na klawiature przy pisaniu, mam nadzieje, że będzie lepiej.
Co do androida to jak dla mnie jest mało intuicyjny. Biorąc do ręki pierwszy raz telefon z symbianem, nie widziałem różnic między telefonem bez systemu. Tutaj ciężko mi było znaleść "co kolwiek". Zdziwił mnie brak menagera plików (no chyba, że jest a nie umiem znaleść :lol: ).
Największym minusem jak dla mnie jest, panel dotykowy pod ekranem, działa bardzo dobrze, ale co chwilę przez nieuwage naciskam powrót do pulpitu :? . Nie ma poprostu gdzie położyć kciuka, gdy obsługuje się zamknięty telefon.
Wyświetlacz w porównaniu z e51 jest bardziej pixelowaty (trudno żeby nie był jak jest ta sama rozdzielczość a ekran większy :wink: ), ale wygląda dobrze, reaguje nawet przy delikatnym dotknięciu.

 #464371  autor: mrooffka
 10 mar 2011, 15:14
kamil1221 pisze:Słabo / przeciętnie.
Może to wina braku korektora ? Słuchawki z zestawu są dość dobre, wiec myślę że to będzie przyczyna.
telefon posiada korektor i to z wieloma "opcjami" (sceniczny,kino domowe 3D,klasyczny itp)