DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #434831  autor: Majkel86
 11 paź 2010, 14:38
Witam.
Od jakiegoś czasu mój telefon ma problem z GPS, a mianowicie nie potrafi pobrać sygnału z satelity. Zainstalowałem GPS Status aby sprawdzić czy "widzi" satelity. Po włączeniu tego programu widzi od 10 do 13 satelit lecz gdy włącze NDrive, Google Sky Map, Google Tracks, cokolwiek to nie może się z nimi połaczyć. Wszystkie te czynności wykonuję na dworzu przy bezchmurnej pogodzie. Czasami zostawiam telefon nawet na 30min i nic. Nie dziwił bym sie gdyby taki problem występował od początku posiadania tego telefonu lecz zaczął on występowac po jakimś czasie. Na początku łapał fixa w parę sekund, a w pomieszczeniu max minutę. Nie wiem czy GPS może uszkodzić się fizycznie czy jest to jakiś po prostu problem systemowy lub któraś z aplikacji zaczęła powodować taki problem.
Od razu uprzedzam, że łapanie fixa wszelkimi programami korzystającymi z połączenia internetowego mnie nie interesują.
Pozdrawiam i czekam na pomoc.

 #435429  autor: Jaca
 14 paź 2010, 17:59
Problem pewnie leży właśnie w połączeniu internetowym. Sam kiedyś spróbowałem korzystać z nawigacji google tylko przy włączonym gps (bez łączenia z netem) i niestety nie dało rady. GPS nie jest uszkodzony fizycznie gdyż w GPS status widać satelity.

 #435493  autor: senshiro
 14 paź 2010, 20:53
Korzystam z GPS na HTC Hero, połączenie internetowe mam wyłączone, a GPS działa bez problemu (no dobra, trochę długo łapie fixa, ale da się wytrzymać). Więc nie wiem czy to wina braku internetu - chyba że w Spicy tak jest...

Obrazek

 #435677  autor: mareee
 16 paź 2010, 10:18
U mnie też tak jest GPS w Ndrive zaczyna działać kiedy widzi prędkość, spróbuj z telefon pojechać gdzieś autem to powinno wszystko działać.

 #436574  autor: Majkel86
 20 paź 2010, 11:38
Yo.
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Troche pomogło i już szybciej łapie fixa więc pewnie nawaliło się coś w ustawieniach, kij wie. Nie jest tak jak na początku jak go kupiłem bo wtedy łapał od razu i to BEZ dostępu do internetu ale jest już lepiej.

Telefoniczny Doradca Klienta Orange
Interesuję Ciebie przejście na abonament lub mix po warunkach lepszych niż w salonie - PW

 #436583  autor: aizo
 20 paź 2010, 12:17
Waży jest pierwszy, tak zwany zimny start.Czyli po przywrócenia ustawień fabrycznych czy wgraniu mapy, pierwszy sygnał łapać na dworze należy
Najlepiej na dużym otwartym terenie. Np środek parkingu przy markecie.
Poczekać spokojnie aż chwyci sporo satelit(szybko będzie)

Na pewno nie robić pierwszego startu w domu(i unikać zabawy GPS w domu)

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #436672  autor: emarcin
 20 paź 2010, 18:00
Masz roota? Jak tak to zainstaluj GPSfix kliknij w utworzoną ikonę reset telefonu i po problemie GPS łapie nawet w pomieszczeniu 3-4 metry od okna! Sprawdzone!