DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #474623  autor: aremix
 07 maja 2011, 09:41
witam, chcialbym sie dowiedziec czy mozna ustawic odbior wiadomosci tak zeby nie mozna bylo czytac smsa ktory przyszedl z tego paska u gory, tylko zeby bylo po prostu pokazane ze jest 1 nowa wiadomosc lub cos w tym stylu?

 #474648  autor: Jaca
 07 maja 2011, 13:10
W markecie jest taki program który nazywa sie SMS unread count.

 #474906  autor: aremix
 09 maja 2011, 13:43
ale zeby wejsc w market musze polaczyc telefon z kontem google a nie chce mi tego zrobic... nie ma innego sposobu?

 #474908  autor: orson_dzi
 09 maja 2011, 13:46
To po co Ci telefon z Androidem?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #474910  autor: aremix
 09 maja 2011, 14:02
kurcze tak btw to nie moge znalezc tego programu w tym markecie ;/ ktos moglby mnie pokierowac? bo jak probuje szukac to nie znajduje tego

 #474911  autor: thonka
 09 maja 2011, 14:08
ja uzywam handcent sms (przy okazji wywala polskie znaki). jest tam do wlaczenia tryp prywatnosci. pokazuje sie wtedy tylko komunikat, ze nadeszla nowa wiadomosc i nic wiecej.

oczywiscie trzeba wtedy wylaczyc powiadomienia z aplikacji domyslnej, bo inaczej beda wyswietlane oba. te standardowe i te z programu.

tak czy inaczej raczej bez polaczenia sie z marketem sie nie obedzie. dziwie sie, ze nie chcesz tego zrobic, bo przez wifi jest szybko i sprawnie.
jezeli tylko laczenie sie przez sieci komorkowa masz wylaczone, to nic nie powinno Ciebie to kosztowac. akurat w HTC blokada dziala bardzo sprawnie.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #474913  autor: aremix
 09 maja 2011, 14:22
powiedzmy ze mam ten programik o ktorym mowisz i gdzie ustawic to zeby mi pokazywalo tylko powiadomienie ?


przy okazji chcialbym sie dowiedziec czy i jak mozna usunac programy z menu ? bo niby przenosze je do kosza ale dalej siedza w tym menu i zajmuja miejsce.

 #474920  autor: thonka
 09 maja 2011, 14:57
pierwsze co robisz to wchodzisz w "wiadomosci" z poziomu menu. potem "ustawienia" -> "otrzymane powiadomienie" i odznaczasz kwadracik przy "otrzymane powiadomienie".
w ten sposob wylaczasz powiadomienia systemowe o wiadomosciach.

potem wchodzisz w handcent sms. naciskasz "menu" -> "ustawienia" -> "ustawienia powiadomien".
"wlacz wyskakujace dymki" mozesz odznaczyc

wchodzisz w "ustawienia powiadomien", i tam zaznacz sobie "pokaz zliczacz nieprzeczytanych" oraz "tryb prywatny".

dzwiek i ikone oczywiscie robisz sobie wg. wlasnych upodoban.

dodatkowo gdy bedziesz na pulpicie proponuje dodac sobie na niego widget handcent sms. nawet jak "wyczyscisz" powiadomienia z gornej belki ten widget bedzie mial male koleczko z iloscia nieprzeczytanych wiadomosci.
aremix pisze:przy okazji chcialbym sie dowiedziec czy i jak mozna usunac programy z menu ? bo niby przenosze je do kosza ale dalej siedza w tym menu i zajmuja miejsce.
ktorego menu?
usuwac mozna rzeczy tylko z poziomu pulpitu. po to masz kilka pulpitow, by najpotrzebniejsze rzeczy sobie na nich poustawiac.
programy z poziomu menu to lista wszystkich zainstalowanych w telefonie programow i nic z tym nie zrobisz. bodaj dopiero nastepna aktualizacja androida (raczej wildfire jej ofocjalnie nie dostanie) pozwala na sortowanie wszystkich aplikacji.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet