DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #461700  autor: bob
 24 lut 2011, 18:51
[center]Dobry.
Obiecałem recenzję xperii x8 - nieco opóźniło się, ale jest.
Spis treści:
1.Pudełko oraz zawartość zestawu
2.Opis telefonu (wykonanie, wygląd)
3.Chwila zamysłu nad hardware
4.Soft - czyli wydajnosc telefonu, działanie aplikacji
5.Multimedia - dźwięk, aparat, video.
6.Podsumowanie dla niecierpliwych

Zatem zapraszam ;)

1.Pudełko oraz zawartość tegoż:
W pudełku dostajemy:
Kabelek USB
Ładowarkę
Telefon
Baterię
Słuchawki SE
Makulaturę
Oczywiście pudełko :P

Samo opakowanie nie powala - nie jest ani za duże ani zbyt małe. Chociaz zawsze mogłoby być bardziej kompaktowe - jednak nie ma tragedii.
Kabelek USB służy także do ładowania telefoniku - jest to standardowy wtyk microUSB - a nie jak w starych SE FastPort. Plus dla Sony.
Bateria - 1200mAh - nie jest to powalająca wielkość, ale wystarcza. Jeszcze o niej wspomnę, później ;)
Słuchawki - o dziwo jak na stockowe są zaskakująco dobre. Jednak nie dorównują customowym słuchawkom, chociażby takim za 50 zł z media.
Ale źle nie jest, rozmawiać przez słuchawki soniacza się da w miare wygodnie - dosc dobry mic i głośność słuchawek.
Cóż, wstęp przykrótki, jednak tutaj rozpisywać się nie ma co zbytnio.


2.Rzut oka na design oraz wykonanie:

Telefon pretenduje do miana dizajnerskiego - w pudełkach u niektórych opów mamy dodatkową klapkę w bajeranckich kolorkach (chyba, ze bierzemy wersję Black)..
Jednak czy jest designerski? Według mnie nieszczególnie - po prostu telefon niczym się nie wyróżnia.
Przód telefonu to (standardowo jakoby) ekran, dookoła matowy plastik.
Z przodu mamy głośniczek, diodę sygnalizującą ładowanie (a moze i cos jeszcze, jednak tego nie odkryłem :P) oraz czujnik światła.
Pod ekranem mamy 3 przyciski - home, menu oraz wstecz - standard androidowy.
Z prawej strony mamy klawisze głośności (up/down) oraz spust aparatu.. Ciekawy bajer, jakby tylko aparat był bardziej sensowny.
U spodu nie mamy nic. Na górze zaś wejście MiniJack, obok niego klawisz Power, a kawałek dalej zaślepka - pod którą mamy port microUSB.
Tył telefonu - tutaj bywają sprzeczne opinie na temat klapki.
Minusem jest niewątpliwie jej faktura - 'lakier fortepianowy', przez co klapka zbiera odciski palców,a podejrzewam, ze po pewnym czasie bedzie się też dość rysować.
Szkoda, że SE nie poszedł za ciosem i nie wrzucił gumowanej klapki - albo chociaż matowej, jak przód - bo tył nieco psuje wrażenie.
Co do jakości spasowania - nie jest źle.
Zależnie od modelu, bo zauważyłem, że białe mają tendencje do skrzypienia. W moim czarnym jeszcze się to tak w oczy nie rzuca, chociaz nie wykluczam, ze będzie skrzypieć.
Klapka jest mocowana na kilka zaczepów, zdejmowanie jej brzmi podobnie do łamania plastiku. Świeżo wyciągnięty fon już straszy ;)
Jednak tak jak mówię, w czarnym modelu klapka narazie się trzyma rzekłbym wzorowo, w białych potrafiły po wyjęciu z pudła skrzypieć.
(Może jakiś inny rodzaj plastiku jest w obu kolorach?)
Przejdźmy jednak do dalszej części, mianowicie...


3.Xperia X8 Sprzętowo - z czym to się je?

Zainteresowani tym modelem pewnie wiedzą jakie są jego specyfikacje.
Jednak przytoczę je z lekkim komentarzem mojego autorstwa.
Wysokość (mm) 99
Szerokość (mm) 54
Grubość (mm) 15
Waga (g) 104
Cóż, telefon jest dość kompaktowy, jednak należy wziąć pod uwagę, że przez to nieco grubszy. Jednak nie ma problemu z noszeniem go w przedniej kieszeni spodni.
Wyświetlacz - 320 x 480 pikseli, 3 cale, pojemnościowy panel dotykowy
Wyświetlacz dość dobrej jakości,dość fajnie odwzorowywuje kolorki.
3".. Cóż, nieco mały, 3,2" byłby tutaj idealny. Jednak przy tej rozdzielczości na 3" ekranie nie uświadczymy pikselozy, a sam wyświetlacz jak wspomniałem jest w zaskakująco dobrej jakości jak na TFT.
Dotyk działa wzorowo, bardzo dobrze interpretuje komendy. Jedynie dostęp przy krawędziach jest nieco utrudniony, bo ekran jest 'wpuszczony' w obudowę.
Procesor - Qualcomm MSM7227 600MHz - jest to dość stary procek. Jednak przy tym ekranie procesor naprawdę daje radę.
W połączeniu z 256mb ramu telefon nie łapie zwisów, wsystkie aplikacje wczytują się dość szybko.
W ramach testów na niemodyfikowanej x8 wyniki w benchmarkach (quadrant - 440 pkt, gdy SGS ma około tysiąca ; Linpack 3,998 mflops ; gdy SGs ma około 20tyś).
Po wrzuceniu lekkich modyfikacji oraz JiT'a wyniki benchmarkowe wzrastają o około 30%. Jednak nie o tym temat, podaję te statystyki jako ciekawostkę.
W telefonie troche moze przeszkadzac obsluga kart 'tylko' 16gb, jednak ja czekam na moją 32gb aż dotrze, po czym zdam raport z jej działania.
Jednak zarówno z 8gb jak i z 16gb radzi sobie bez problemu.
Bateria - 1200mAh trochę boli. Mile widziane byłoby 1500. Ale cóż.
Na standardowej baterii telefon użytkowany dość intensywnie wytrzymuje od 7 rano do 23. 16 godzin. Dość średnio, nieprawdaż?
Jednak użytkowanie takie nie jest standardowym, bo praktycznie telefon cały czas miał podświetlony ekran, odtwarzał film lub muzykę.
Przeplatane to wszystko było grami ;)
Przy średnim użtyku (tj. godzina rozmowy, nieco sms, godzina muzyki i 45 minut neta po 3g) telefonik trzyma 2 pełne dni - 48godzin.
Wynik także nie jest powalający jakoś szczególnie, ale cóż.
Bateria to jedna z większych bolączek tego SE.

4.Wydajność telefonu oraz działanie aplikacji, gier..
Cóż, słowo o benchmarkach było w dziale 'hardware'.
Aplikacji w markecie mamy nieco ograniczoną ilość w porównaniu do highendowych androidów - z racji niższej rozdzielczości X8.
Jednak nie znalazłem obecnie aplikacji, która nie odpaliłaby się na naszej Xperii.
Większość appsów działa szybko i w miarę sprawnie - jeżeli jakas smiga srednio, to jest to wina słabej aplikacji a nie telefonu.
Co do gier - standardowa X8 radzi sobie z nimi bez problemu.
Za sprawą osobnego gpu do grafiki nie uswiadczymy zacięć w większości gier 3d. Jednak czasami można odczuć procesor 600mhz - w bardziej wymagających tytułach fon nie wyrabia z renderowaniem grafiki.
Częściowo można to naprawić wgrywając łatki software'owe jak JiT.
Jednak tak jak mówię - jeżeli szukamy czegoś taniego na czym od czasu do czasu w coś pogramy, to Xperia x8 napewno nas nie zawiedzie.


5. Aparat, dźwięk, filmy - czyli to, co nas boli.
Xperia X8 w standardzie nie odtwarza najpopularniejszych formatów video.
Jednak tu z pomocą przychodzi market, skąd możemy zassać videoplayery.
Filmy na naszym soniaczu (rockplayer) chodzą bardzo fajnie, nie chrupią, nie zawieszają się nawet przy większych zadymach.
Testowałem szybkich i wściekłych, pierwszego matrixa oraz standardowo filmik z helikopterem.
Filmy nie chrupały, nie 'rozjeżdżały się' z dźwiękiem. Jest OK.
Dźwiękowo telefon jest przeciętny.
Wiele osób twierdzi, że gra najlepiej z tanich androidów.
Po części taka jest prawda, jednak nie w 100%.
Telefon gra zaskakująco dobrze jak na tak tani model androida - jednak do jakości pokroju SE Vivaz'a czy Omnii HD brakuje mu baardzo dużo.
Standardowy odtwarzacz nie powala ani jakością ani liczbą opcji, dlatego do odsłuchu użytkowałem PowerAmp'a wraz ze słuchawkami Creative Aurvana.
Dźwięk nie jest tak płytki jak w innych tanich androidach.
Stwierdzić mogę, że na dobrych słuchawkach telefon gra z grubsza nieźle - jednak nie jest to poziom telefonów stricte muzycznych nawet starszej generacji.
Jednak, napewno jest to telefon grający najczyściej z tanich androidów. Czy najlepiej? Jest to ocena subiektywna, jednak według mnie gra zaskakująco dobrze jak na tak tani model.
Aparat. Hmm. Jest.
Tyle można o nim powiedzieć.
3mpx, bez autofocusa.
Jakość zdjęć jest naprawdę mocno przeciętna, nawet jak na lowendowe androidy.
Szkoda, że brakuje chociazby AF, bo wtedy aparat nadawałby się do robienia przynajmniej fotek textu.
W obecnej formie aparat w Xperii X8 to tylko bajer, równie dobrze mogłoby go nie być.
Także ten SE nie jest napewno telefonem dla maniaków fotografii, a od siebie odradziłbym go komukolwiek, kto wymaga aparatu chociażby do zdjęć textu.


6.Outro i napisy końcowe

Telefon wypada podsumować.
Ciężka sprawa, bo z jednej strony mamy dość kompaktowy model o w miare mocnej specyfikacji sprzętowej i zaskakująco dobrym dźwięku.
Z drugiej strony jakość wykonania niektórzych egzemplarzy oraz totalnie słaby aparat.
Jednak przy obecnej cenie telefonu, która na allegro wynosi około 420 złotych za nowy egzemplarz - polecam.
Xperia x8 jest w obecnych warunkach zdecydowanie lepszym wyborem niż wielokrotnie recenzowany i wspominany LG Swift.
Nie chcę tutaj wdawać się w porównania, jednak przy obecnych cenach według mnie warto dołożyć te 50-70 złotych do SE.
Gwarantuje nam to sporo lepszą wydajność, ekran oraz dotyk a także nieco lepszy dźwięk (i ciekawszy design według mnie).
Cóż, LG gt540 ma przewagę w aparacie - jednak żaden z tanich androidów nie robi dobrych zdjęć.
Koniec porównania, wracam do podsumowania.

Telefon, poza wspomnianymi wadami jest bardzo udanym modelem.
Zyskuje sporo w moich oczach po tygodniowym użytkowaniu.
Nakładka SE może być zarówno zaletą jak i wadą modelu - ja osobiście ją zmieniłem na Launchera Pro.
Jednak standardowa także oferuje ciekawe funkcje, niektórym może się podobać.

Ogólnie, telefon poleciłbym 3 kategoriom ludzi:
a) Osoby, które szukają taniego androida na start - z racji przyjazności samego systemu z nakładką SE, prostoty obsługi.
b) Komuś, kto szuka telefonu 'na prezent' - z racji przystępności cenowej oraz dla niektórych ciekawego wyglądu.
c) Ludziom, którzy chcą kolejny telefon z OS, nie wymagają aparatu - zaś chcą korzystać z wydajnego sprzętu, z w miarę sensownym dźwiękiem jak na tak tani telefonik.


Dziękuję za przeczytanie, zapraszam do zadawania pytań
Bob[/center]
Ostatnio zmieniony 24 lut 2011, 20:12 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #461708  autor: wtd
 24 lut 2011, 19:31
Duuuużo wygodniej by się czytało jakby tekst nie był tak poszatkowany co linijkę-dwie a w miarę ściśnięty w ramach jednego akapitu.

 #461719  autor: bob
 24 lut 2011, 20:11
wtd pisze:Duuuużo wygodniej by się czytało jakby tekst nie był tak poszatkowany co linijkę-dwie a w miarę ściśnięty w ramach jednego akapitu.
okay, edytuję.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #461762  autor: DeLirQa
 25 lut 2011, 01:43
I trochę rzecxy się wyjaśniło :) A jak wyglądałoby porównanie X8 vs. I5800?(bo do Blade to xperii trochę brakuje :P ) Telefony są zbliżone, ale którego poleciłbyś bardziej jako dobrego, taniego Androida?

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #461765  autor: bob
 25 lut 2011, 02:22
Oba telefony złe nie są.. Ale.
Jako user i5800 powiem ze samsung to taki przecietniak..
cóż e kategorii tanich androidów nie ma co gadać o aparacie także jedyna przewaga samsunga odpadła
Z tanich androidów wziąłbym x8 nawet pomimo jej wad. Chyba, ze nie gramy w gry i zależy nam na lepszej baterii - jednak według mnie nawet to nie powoduje zw samsung jest lepszy od x8.
Zaletą se jest niewątpliwie cena, prosta obsługa 'z pudelka' oraz wydajność jak na tell tani model bi i filmy obejrzymy iw grę pogramy , co na samsungu niekoniecznie musi nam się udać xd

Sorry za błędy ale pisze właśnie z x8 a jak wiemy swype miewa humory
:)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #462301  autor: DeLirQa
 28 lut 2011, 01:52
Cena X8 jest naprawdę korzystna(ostatnio potaniała)-niewiele droższa od Swifta. A widzę, że gdy ktoś chce kupić jak najtańszego Andka to zamiast Swifta warto dołożyć do X8 z racji chociażby czulszego dotyku czy większej wydajności.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #462495  autor: bob
 28 lut 2011, 21:32
Najtansze, bezlockowe białe xperie x8 stoją aktualnie po 350-360 zl. Swift to wydatek rzędu 330 złotych.
Czarna x8 jest juz 5 dych drozsza srednio.

Przy tej cenie swifta nie warto się pakować w LG wg mnie z prostych trzech względów.
1. X8 ma wydajnosc sporo lepszą, co widac chociazby na filmach. Do tego mozna ją bardzo latwo przyspieszyc o ok. 33% - nie wymaga to zadnej wiedzy o modowaniu, softach itd.
2. Jest to lepszy fon na pierwszego androida - bo z reguly tanie androidy to zarazem pierwszy kontakt z tym systemem. SE ma przyjazniejsze menu niz swift, a zawsze je mozna zmienic po oswojeniu się z systemem. Na lg niestety telefon wymaga nieco pracy aby go doprowadzic do 'stanu uzywalnosci' (z pudelka odrazu nowy launcher by sie przydał np.)
3. SE ma bardziej kontrastowy w moim odczuciu ekran niz swift, do tego dotyk pojemnosciowy, spokojnie bym powiedzial ze porównywalny z telefonami pokroju wave czy tanimi androidami samsunga. Dziala wzorowo, swietnie interpretuje komendy.

Cóż, jako, ze mam okazje wziac swifta na weekend to byc moze napisze jego recenzję, ale nie obiecuję.

[ Dodano: 2011-03-11, 07:36 ]
2 'bajery' x8, ktore zauwazylem:
1. megaszybka ladowarka. od 5% baterii do fulla naladuje fona w ciągu godziny. ewentualnie 70 minut.
2. obsluga kart 32gb - bez najmniejszego problemu. Czyta, zapisuje, widzi takie karty, widzi pliki. Jest GIT

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #471105  autor: krzysztofk
 17 kwie 2011, 12:46
Mam pytanie co do nawigacji w x8, piszecie ze aplikacje mozna instalowac tylko na pamieci telefonu (bez kombinacji softem). Jak to jest z navi? mozna bezproblemowo wrzucic na karte pamieci i uzywac bez zadnych kombinacji softami?

@down
dziekuje x)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2011, 14:19 przez krzysztofk, łącznie zmieniany 1 raz.

 #471117  autor: bob
 17 kwie 2011, 13:33
krzysztofk pisze: mozna bezproblemowo wrzucic na karte pamieci i uzywac bez zadnych kombinacji softami?
sygica sciagasz z marketu, w fonie instaluje sie tylko downloader. Zas mapy sciagane sa na karte pamieci. Bodajze mapa polski + sam program zajmuja z ~300mb z tego co pamietam.
Prosciej jest zassac cala paczke z forum andka jakiegos i wrzucic na karte, po czym zainstalowac plik apk.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #471450  autor: comander009
 19 kwie 2011, 09:28
Spoko ale nie przesadzaj ze X8 ma o wiele lepsza wydajnosc od Swifta. Na podstawowym sofcie minimalnie jest szybsza.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #471477  autor: bob
 19 kwie 2011, 12:04
comander009 pisze:Spoko ale nie przesadzaj ze X8 ma o wiele lepsza wydajnosc od Swifta. Na podstawowym sofcie minimalnie jest szybsza.
roznica na stockowym sofcie i launcherze wynosi mniej wiecej 20% - patrzac po czasach uruchamiania np. programów. W sieci gdzies bylo zestawienie, jak znajde to wrzuce.
Plusem x8 jest niewatpliwie latwosc obslugi dla osoby ktora pierwszy raz ma andka. A jesli do tego ma nieco wiedzy technicznej, to bardzo latwo moze zboostować fona nawet o 30%. I nie trzeba do tego motac sie z romami i potem gwarancją - bo po kazdym zmienianiu softu zostaje slad w fonie.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #471484  autor: comander009
 19 kwie 2011, 12:35
No ale swifta tez sie da zmodowac. Wrzucamy jita i nowego kernela i smiga jak marzenie.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #471509  autor: bob
 19 kwie 2011, 15:08
comander009 pisze:No ale swifta tez sie da zmodowac.
nie zaprzeczam, jednak x8 nadal bedzie te parenascie % szybsza. Co jest odczuwalne min w grach czy filmach, które na swifcie potrafia czasem przyklatkować - na x8 tego nie uswiadczymy.
I nie chce tutaj wystepowac jako zwolennik jednej lub drugiej strony, bo widze ze masz lg, wiec pewnie bedziesz go bronił. Podaje po prostu fakty.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #471713  autor: maniek89
 20 kwie 2011, 15:47
Dzis mialem w reku dluzsza chwile xperie x8 wersja czarna.
Dotyk jest ok ale nie jest jakis cudowny, widac spore oslabienie czulosci blizej krawedzi. Wyswietlacz ladny, internet miodzio, muzyki nie sluchalem. Zdjecia na wyswietlaczu telefonu wygladaja ladnie ale jakosc jaka jest kazdy widzi. Wykonanie jest ok choc tu mogloby byc ciut lepiej. Zaslepki wydaja sie solidne jednak te w samsungach sa jakies pewniejsze.

 #471719  autor: bob
 20 kwie 2011, 16:27
maniek89 pisze:Zaslepki wydaja sie solidne
wez mnie nie denerwuj, zeby naladowac pierwszy raz telefon musialem podwazac pilniczkiem do paznokci ta zaslepke USB bo normalnie odejsc nie chciala.. potem juz sie lekko poluznilo ;p
maniek89 pisze:widac spore oslabienie czulosci blizej krawedzi.
zgadzam się, jednak nie przeszkadza to jakos szczegolnie w uzytkowaniu.
maniek89 pisze:Wyswietlacz ladny
HVGA na 3" musi byc ladne ;] Kolory tez x8 ma w miare dobre, nie sa specjalnie przejaskrawione czy cos.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #471723  autor: maniek89
 20 kwie 2011, 17:15
bob pisze:wez mnie nie denerwuj, zeby naladowac pierwszy raz telefon musialem podwazac pilniczkiem do paznokci ta zaslepke USB bo normalnie odejsc nie chciala.. potem juz sie lekko poluznilo ;p
maniek89 napisał/a:
dlatego samsungowe sa lepsze, mozna je fajnie odsunac i wogole nie przeszkadzaja.
bob pisze:zgadzam się, jednak nie przeszkadza to jakos szczegolnie w uzytkowaniu.
no nie wiem ;p mialem spore problemy z wysunięciem menu palcem za ten "zaczep" i wolalem uzyc przycisku menu. Troche szkoda, bo im blizej centrum tym naprawde jest lepiej.
bob pisze:HVGA na 3" musi byc ladne ;] Kolory tez x8 ma w miare dobre, nie sa specjalnie przejaskrawione czy cos.
ale jeszcze doslownie ciut nasycenia i m brakuje.
Ogolnie gdyby nie brak af to bylby naprawde przyjemny telefonik. Nie wiem czy poprostu gdybym mial brac androida wybralbym swifta ze wzgledu na af.

 #471758  autor: bob
 20 kwie 2011, 20:53
maniek89 pisze:mialem spore problemy z wysunięciem menu palcem za ten "zaczep" i wolalem uzyc przycisku menu. Troche szkoda, bo im blizej centrum tym naprawde jest lepiej.
na launcherze wystarczy 'pojechac' ekranem w gore i wyjezdza menu - nie trzeba sie motac z tym haczykiem na dole ;p
maniek89 pisze:ale jeszcze doslownie ciut nasycenia i m brakuje.
no cóz, w tej cenie nie wymagajmy jakosci SAmoledów ;]
maniek89 pisze:Ogolnie gdyby nie brak af to bylby naprawde przyjemny telefonik. Nie wiem czy poprostu gdybym mial brac androida wybralbym swifta ze wzgledu na af.
dokladnie. Ja nie robilem fotek, wiec dla mnie fon moglby wcale aparatu nie miec. Ale jak ktos zdjecia robi to nie polecam x8, bo aparat jest biedny. (nie zeby ten w swifcie byl swietny, jednak tam zrobimy fote textu - w x8 wychodzi to sredniawo)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #471788  autor: DeLirQa
 20 kwie 2011, 23:24
Co do ekranu w Swifcie i X8 to mogę potwierdzić, że X8 ma ładniejszy-przewagą Swifta są jedynie nieco cieplejsze kolory, lecz kontrast, nasycenie to przewaga SE.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #471834  autor: maniek89
 21 kwie 2011, 11:23
bob pisze:no cóz, w tej cenie nie wymagajmy jakosci SAmoledów ;]
oczywiscie zgadzam sie
bob pisze:na launcherze wystarczy 'pojechac' ekranem w gore i wyjezdza menu - nie trzeba sie motac z tym haczykiem na dole ;p
tez probowalem i cos za 1 razem mi wogole nie wychodzilo ;p

Ogolnie SE zrobil kawal dobrego sprzetu, gdyby tam wsadzili chociazby aparat z x10 mini pro byloby idealnie bo w mini odstrasza rozmiar a x8 ma wsam raz

 #471907  autor: bob
 21 kwie 2011, 20:21
Ogolnie SE zrobil kawal dobrego sprzetu, gdyby tam wsadzili chociazby aparat z x10 mini pro byloby idealnie bo w mini odstrasza rozmiar a x8 ma wsam raz
dokladnie. X8 byby swietnym fonem jakby aparat mial chociaz af. A jakby byl ten z x10 mini z dioda to jzu w ogole byloby super. Nie zeby te 5mpx jakos swietne zdjecia robilo, ale zawsze to lepiej niz 3mpx bez af.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire